03.06.19, 17:45Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr, edytowane

Matka Kurka: Program PO? Stworzenie kilkuset 'małych Sycylii'

"Czy aby nie przesadzam z takim sposobem stawianiem spraw, który uwielbiają publicyści wykonujący partyjne zlecenia? No, nie wiem, może przesadzam, może piszę jak jest i jeszcze do tego jaja sobie robię, po ostatnim zdaniu wszystko się okaże. Wyciekł tajny plan, nie wiedzieć czemu zwany programem PO. Fani polityki wiedzą, że program PO to Yeti i wieczny przedmiot kpin, mówi się o nim, ale nikt go nie widział. W zasadzie i tym razem jest tak samo, bo oficjalnie jeszcze nie ogłoszono sensacji i nie pokazano, że Yeti żyje, ale powiedzmy, że uznajemy program PO za fakt."-pisze Piotr Wielgucki "Matka Kurka" na swoim blogu w serwisie Kontrowersje.net

"Co w tym wiekopomnym dziele można wyczytać? Nic nowego pod słońcem, w chwytliwej nazwie „Wielka Polska Obywatelska”, o czym zresztą PO gada od zawsze, znajdziemy czytelny projekt likwidacji państwa polskiego, czyli po prostu Polski. Masochistą nie jestem i nie wczytywałem się detalicznie w to, o czym słyszę z ust tych samych ludzi od wielu lat, ale nim się z tego pośmieję, proponuję potraktować wyjątkowo poważnie najważniejsze założenia „programu”. Zacznijmy od tego, że w tych dniach odbywa się polityczno-historyczny cyrk w Gdańsku, przygotowany przez wyjątkowo cyniczną „polityczkę” Dulkiewicz. Wystrugano okrągły stół, który pierwotnie miał prowokować przy Pomniku Poległych Stoczniowców na placu Solidarności w Gdańsku, ale ostatecznie, po wojnie z Guzikiewiczem, przesunięto mebel do Europejskiego Centrum Solidarności."-podkreśla bloger.

?Jednak nie ta roszada jest istotą politycznego cyrku, ale przygotowanie gruntu pod występ Tuska i prezentację nowego „programu”. W ECS wywieszono ponad 100 flag samorządowych i znając „finezję” aktywistów PO, jest to wystarczający dowód na potwierdzanie, że akcja pod kryptonimem „Wielka Polska Obywatelska” nie jest fikcją, ale ponurą rzeczywistością. W dużym skrócie chodzi o to, aby zmienić ustrój, a władzę państwową poszatkować i przekazać w ręce władz samorządowych. Naturalnie wszystko się polewa gęstym sosem demokracji i oddania władzy w ręce ludu, czyli słynne „społeczeństwo obywatelskie” znów wraca jako najwyższe dobro demokracji. Tyle, jeśli chodzi o propagandowe ornamenty, czas głośno powiedzieć, co to oznacza w praktyce."-dodaje Wielgucki.

"Krótko mówiąc budowanie kilkuset „Małych Sycylii”, bo to żaden przypadek, że prezentacja „programu” miała nastąpić w Gdańsku, gdzie PO od lat czuje się panem i władcą dzielnicy Polski zwanej „Wolnym Miastem Gdańsk”. Dokładnie tak ma wyglądać Polska według najnowszego, choć tak naprawdę starego pomysłu PO. Ciekawe jest to, że w papierach znajdują się jasno sprecyzowane wytyczne, na przykład za sądownictwo mają odpowiadać samorządy, ale również za edukację, czy służbę zdrowia? Po takiej szczerej prezentacji zamiarów, każdemu Polakowi, który zna polskie życie polityczne, natychmiast przed oczami stają głośne afery z udziałem polityków PO."-zauważa publicysta.

"Skoro samorządy będą odpowiadać za służbę zdrowia, to: „jak wygramy wybory, to dopiero będziemy kręcić lody”, o czym zapewniała Beata Sawicka. Już nie jeden sędzia Milewski, ale wszystkie caryce i carowie w Apelacji Gdańskiej będą do dyspozycji na telefon i to nie premiera, wystarczy sekretarz prezydenta Gdańska lub burmistrza Rumii. W edukacji nauczyciele będą sobie mogli strajkować kiedy chcą i uczyć masturbacji jak chcą, a lokalne władze zajmą się ustalaniem program nauczania, choćby taki, że II Wojna Światowa wybuchła przez „złe słowo Polka powiedziane do Niemca”. Finalnie każda dzielnica samorządowa ma władzę nieograniczoną, która pozwoli na „prywatyzację” ulic, kamienic, placów, fabryk i zabytków."-pisze Matka Kurka.


"Pozostają jeszcze takie „drobiazgi”, jak system obronny, Policja, prokuratura, IPN i podobne instytucje, na których opiera się bezpieczeństwo i trwałość państwa. Nie potrzeba wielkiej wyobraźni, aby zobaczyć, że w tym „projekcie” Polska zwyczajnie przestaje istnieć, jest papierowym świstkiem, zapisanym w nowej „konstytucji”. I takie marzenia od lat mają w chorych głowach demiurgowie najgorszego sortu. Dla nich Polska to nie tylko nienormalność, ale „ropiejący wrzód na dupie Europy”. PO w końcu napisała program, program rozbicia dzielnicowego i likwidacji Polski, za szczerość piątka z plusem, za resztę kryminał."-podsumowuje bloger. 

Kontrowersje.net

Komentarze

wojtek2019.06.4 10:29
....program rozbicia dzielnicowego i likwidacji Polski, za szczerość piątka z plusem, za resztę kryminał." - nic dodać nic ująć!
Batko2019.06.4 8:49
Jak Ślązak powinienem poprzeć z tego powodu Grzesia S-PO. Czyli Autonomia Śląska w HISTORYCZNYCH Granicach ( bez Zagłębia tzw.Czerwonego). My sobie poradzimy ,a czy ,,warszawka"?WĄTPIĘ.
Wies2019.06.4 8:15
To nie jest żadna Sycylia tylko Noworosja w wydaniu pomorskim. Następnym krokiem będzie połączenie z (przepraszam za nazwę) Okręgiem Kaliningradzkim. Zielone ludziki będą sobie łazić w tę i z powrotem i będziemy mieli wojnę jak się patrzy. A po molo w Zoppot będą spacerować Tusk z Putinem.
Maria2019.06.4 6:45
LUDZIE, KTO DZIŚ JESZCZE SŁUCHA PO I SCHETYNY, BU HA HA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Katolik2019.06.4 5:13
Masoni w Polsce i na świecie posługując się PO PSL LEWICA WIOSNA chcą zniszczyć Polskę i Polaków,NIE MA INNEJ DROGI- 1 dziesiątka RÓŻAŃCA i wzywanie DUCHA ŚW codziennie.To nie są żarty.
Andy2019.06.3 22:34
Czy na prawdę trudno jest tą siermiężną twarz PO skazać prawomocnym wyrokiem na długoletnie więzienie? Uważam, że to brak dobrej woli a Państwo Polskie funkcjonuje (przytaczając szmaciarza) tylko teoretycznie ...
asdf2019.06.3 21:54
Proszę wskazać jedno silne i bogate państwo, które nie byłoby zdecentralizowane.
Paula2019.06.3 21:14
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej stronie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
anonim2019.06.3 21:28
poszukaj dobrego lekarza
wojtek2019.06.4 10:32
Logicznie rozumując Katolików spotkasz w Niedzielę przed kościołem - 150 osób to drobiazg :)) zaś w celu sprawdzenia jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi - udaj się na 'paradę" :)).
POlityk2019.06.3 20:44
Jest nowy program wyborczy dla POlaków : 1. Odsunięcie PiS od władzy i surowe ukaranie go za odsunięcie na 4 lata PO-PSL od władzy 2. Wolne Miasto Gdańsk 3. Autonomia dla Śląska 4. POdział reszty POlski na samodzielne niezależne Dzielnice 5. Zrzeczenie się 1 biliona dolarów reparacji wojennych od Niemiec 6. Przekazanie Żydom polskiego mienia bez spadkowego wraz z zaległymi odsetkami za zwłokę 7. Masowe sprowadzanie tysięcy muzułmańskich imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu 8. Wprowadzenie do programu szkolnego promocji GENDER i LGBT+ 9. Przywrócenie wieku emerytalnego 67 lat dla kobiet i mężczyzn 10. Likwidacja 500+ na dzieci 11. Likwidacja 13-tej emerytury 12. POdwyższenie emerytur dla funkcjonariuszy UB SB MO ZOMO i WSI 13. Obniżenie minimalnej płacy z 2250 zł na 1250 zł brutto 14. Likwidacja IPN i CBA 15. POwszechna amnestia dla oszustów i złodziei 16. Wpisanie do Konstytucji wieczystej wierności i POdporządkowania Berlinowi.
koko2019.06.4 6:07
Och trzeba jeszcze dodać : Granica Niemiecko - Rosyjska na Wiśle
izydor2019.06.3 20:17
PO to nie są idioci , to są niebezpieczni idioci prawdziwi zdrajcy narodu.
Cogito ergo sum2019.06.3 19:40
Polska Platformy to Kraina Amber Gold. Taka kraina jest możliwa tylko a państwie teoretycznym.
jgukgh2019.06.3 19:33
zauwazyliscie ze zboczone pedaly zamknely mordy??
JR2019.06.3 20:07
Faktycznie! Było takich trzech potworów. Pisali brednie gdzie się tylko dało, a teraz zamilkli. Jaki spokój. Chyba ktoś im depcze po piętach.
stah2019.06.3 22:06
C' icho jak w ko S'c 'iole ... Pawlak
Andej2019.06.3 19:30
Zapomniał napisać, że to wstęp do powołania landów. A później anszlusu.
Baśka2019.06.3 19:07
Jest to jawny sabotaż wymierzony przeciwko Polsce. Czy autorów tego aktu można nazwać Polakami?
JPP2019.06.3 18:57
Kiedy wreszcie ten kretyński szrek zniknie z portali, wstyd go w ogóle pokazywać, chyba że postawić zdjęcie przy łakociach, aby dzieci nie jadły!
Lennon2019.06.3 18:45
No wybaczcie, ale nie. Polska to Polska. A nie kuźwa jakiś Pcim (wybacz Obajtek).
Poldek2019.06.3 18:15
PO partia szkodników interesów Polskich powinna zniknąć ze sceny politycznej, im prędzej, tym lepiej dla Polski.
Stan 2019.06.3 18:10
Zahipnotyzowani zombi Polacy mimo wszystko znowu zagłosują na cwanych destruktorow
Wojciech2019.06.3 18:07
PO = Targowica.
Stanislaw2019.06.5 17:05
Ech tam, gadajcie! To PIS podrzucił Platformie tę świnię, żeby ich wykończyć przed wyborami! :D
J2019.06.3 17:57
Potworne. Nie che się wierzyć, że istnieją tacy Polacy. Po tylu pokoleniach ofiarnych Polaków, którzy oddali życie za jedność i niezawisłość Polski.
JR2019.06.3 20:02
To Ukraiński Żyd o nazwisku Ozeasz Schwarc. Robi wszystko żeby szkodzić Polsce. Całe szczęście, że jest durny jak przysłowiowy but z lewej nogi.