24.02.20, 19:40Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC 0

Matka Kurka: Sypie się projekt Kidawa-Błońska, nie pomaga ,,hejt'', nie pomagają ,,sondażownie''

Od wczoraj biegały po Internecie sensacyjne zapowiedzi sensacyjnego sondażu. Wiadomo jak to jest z sondażami, przede wszystkim trzeba wiedzieć kto, dla kogo i za ile to robi. Tym razem IBRIS zrobił dla RMF FM i Gazety Prawnej, co ma szczególne znaczenie dla kierunku komunikatu. Same wyniki sondażu praktycznie nie zawierają żadnych sensacji, poza jedną śmiesznością, ale taką nie do końca. Andrzej Duda ma poparcie na poziomie 42%, druga jest Kidawa Błońska z 22%, trzeci Kosiniak-Kamysz z 10%. Tak wygląda I tura, ale w drugiej IBRIS daje 45% Kosiniakowi-Kamyszowi i 43% Andrzejowi Dudzie, przy 7% niezdecydowanych, no i to jest do połowy śmieszne, o czym szerzej za chwilkę - pisze Matka Kurka w swoim najnowszym tekście na Kontrowersje.net

Warto w ogóle zajmować się sondażami? Tak, ale w odpowiedni sposób, same wyniki sondażowe, szczególnie w trakcie kampanii, mają niewiele wspólnego z preferencjami wyborczymi, ale są elementem politycznej agitacji i próby nakłaniania do konkretnych zachowań wyborczych. Naturalnie takie rzeczy nie dzieją się same, kto płaci ten wymaga i to dopiero pierwszy warunek, bo potrzebne jest jeszcze przyzwolenia odgórne na konkretne zamówienie. Dzieci felietonów na kontrowersje.net raczej nie czytają, to nie będę po raz setny pisał o tych samych prymitywnych mechanizmach. W skrócie sondaż TVN wygląda zupełnie inaczej niż sondaż TVP. Natomiast najbardziej wiarygodne są sondaże wewnętrzne poszczególnych partii, które przecież same siebie oszukiwać nie będą, dlatego płacą trzy razy więcej, ale dostają w miarę uczciwe wyniki badania przeprowadzonego na szerszej próbie.

Co nam w takim razie mówi sondaż RMF FM i Gazety Prawnej? Przy odpowiednim filtrze jest on rzeczywiście sensacyjny. Andrzej Duda nie stracił nic, chociaż miała zaszkodzić mu Lichocka, potem lokalny zadymiarz „pogryziony” przez szefową sztabu. Wniosek? „Hejt” nie działa, co było do przewidzenia i czemu poświęciłem kilka kolejnych felietonów. Zwłaszcza w wyborach prezydenckich obrzucanie kontrkandydata błotem i żeby tylko błotem, jest podwójnie nieskuteczne. Po pierwsze rosną notowania ofiary agresji, po drugie spadają notowania agresora i tak się stało z Kidawą-Błońską. Akcje w Wejherowie, Pucku, Łowiczu, populistyczne grzanie onkologii plus wyczyny sztabowców pod szyldem „Sok z burka”, sprowadziły kandydatkę POKO do 22%. Przypomnę, że to jest o 5% mniej, niż uzyskała sama PO.

Fatalne wiadomości dla Kidawy-Błońskiej, która nie tylko nie potrafiła przeciągnąć na swoją stronę najbardziej radykalnego elektoratu antypisowskiego, ale straciła elektorat własnej partii. Jak to bywa w przypadku PO, oni nie mają żadnego planu i bazują jedynie na tym, co nowego powiedzą w TVN albo napiszą w GW. Jedyny szkic jaki posiadali, to agresywna kampania prowokująca Andrzeja Dudę i ściągająca radykalny elektorat lewicowo-liberalny. Nic z tego nie wychodzi i wyjść nie może, zatem pozostaje… frustracja i jeszcze więcej głupich ruchów, będących wynikiem frustracji. Kidawa-Błońska to taki drugi Bronisław Komorowski, tylko ona nie startowała z poziomu 73% i na 30% nie ma żadnych szans, co widzą już ośrodki medialno-polityczne starające się funkcjonować pomiędzy bunkrami dwóch wojujących plemion.

RMF FM i Gazeta Prawna to takie „media środka”, w tym sensie, że nie są GW i TVN, ale medialnym odpowiednikiem Kosiniaka-Kamysza, dlatego mogą sobie pozwolić na taki sondaż, jaki opublikowali. Odnosząc się do obiecanej analizy pompowania Kosiniaka-Kamysza, podzielonej na część śmieszną i poważną, muszę jeszcze raz podkreślić, że w poważnej części niestety jest to bardzo niebezpieczne. Od samego początku piszę, że Kosiniak-Kamysz to jedyny rywal, który może Andrzeja Dudę pokonać w II turze i to pokazuje też najnowszy sondaż. Na szczęście druga i śmieszna połowa tego scenariusza mówi: „Kosiniak-Kamysz wejdzie do II tury, jak wróci z Radomia, do którego się nie wybiera”.

Sondaż opublikowany przez media w żaden sposób nie związane z PiS i w znacznie mniejszym stopniu sprzyjające PO, niż GW i TVN, ma swoją wartość i mówi nam, co się dzieje w warszawskich „salonach”. Nikt myślący nie daje szans Kidawie-Błońskiej, łącznie z połową członków PO, rozsądne byłoby w takiej sytuacji postawić na Kosiniaka-Kamysza, ale to się politycznie nie ma prawa zdarzyć. PO walczy o życie, a wybory prezydenckie to jedna z ostatnich szans na utrzymanie się przy życiu. Nie mogą tego odpuścić i nie odpuszczą, ale brak efektów w postaci wzrostu notowań będzie skutkował coraz niższych lotów „hejtem”, w nadziei, że coś w końcu uda się ustrzelić i wyborcy odwrócą się od Andrzeja Dudy.

Mówiło się, że start kampanii Andrzeja Dudy nie był udany, a PO zaczęła punktować, no i przy tym nieudanym starcie mamy 42% do 22%. Co się stanie, gdy kampania Andrzeja Dudy ruszy na dobre, a PO przestanie „punktować”? Jedyne zagrożenie, jakie widzę to zbliżanie się Kosiniaka-Kamysza do drugiego miejsca, prawdopodobieństwo takiego rozstrzygnięcia nie jest duże, ale najsłabsze ogniwo łańcucha zdarzeń to Kidawa-Błońska i ona „ma potencjał”. RMF FM i Gazeta Prawna wysłały prosty komunikat: „Zapomnijcie, że Kidawa-Błońska wygra wybory, jedna szansa na pokonanie Andrzeja Dudy, to wejście Kosiniaka-Kamysza do II tury”. Racjonalne i logiczne, ale politycznie nie do wykonania.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze

Walter2020.02.28 17:34
Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Prezydent złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Skrytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych. Być może woli lampy naftowe? Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Woli 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na telewizję tzw "publiczną", a tak naprawdę pisowską niż na leczenie onkologiczne. Komu podoba się taka prezydentura?
Jurek O.2020.02.28 0:01
Detektyw Rutkowski bierze się za Kidawę-Błońską. "Szokujące informacje"
KATON STARSZY2020.02.27 21:47
O szlachetni ! nie chwalcie dnia przed zachodem słońca. Bardzo ważne kto będzie liczył głosy w komisjach.W I turze wszystcy będą patrzyli sobie na ręce,nie daj BÓG gdy dojdzie do II tury,wszystcy będą przeciw PIS-owi i wypadku wyjścia do WC lub chwili nieuwagi,będą próby kantu.Byłem kilkakrotnie w komisiach wyborczych a szczególnie samorządowych i stwierdzam ,że to całkierm prawdopodobne.Wterenie PIS śpi,nie rozwija się gdy posłowie będący przy żłobie,zazdrośnie strzegą aby broń BÓG,kto inny chćby zdolniejszy nie dostał I miejsca na liście.A co gorsze eliminują bezwględnie lepszych od siebie.Taka sytuacja jest w Grójcu,gdzie z nadania posła Suskiego rządzą popłuczyny PSL-SLD-owskie.Mam prośbę do Pana Wielguckiego/jeżeli przeczyta mój przydługi elaborat /aby naświetlił kulisy rokowań Pawlaka w sprawie dostaw gazu iropy z Rosji,ponieważ poseł PSL Maliszewski na zebraniach rozpowiada,że to sprawka PIS-u,a konkretnie posłaJasińskiego.
Antoś.2020.02.25 7:59
Matka Kurka myślimze pisząc takie wypociny zaczaruje rzeczywistość. A tutaj doskonale widać, że Duda ma marne szanse na wygraną. No ale stare przysłowie propagandy mówi - wmawiaj wyborcom, że wygrają to będzie lepiej. Zresztą - Matka Kurka czyli pan Piotruś - bezrobotny frustrat, specjalista od wszystkiego.
qwerty2020.02.25 9:12
A od kiedy to Matka Kurwka myśli ?
Malgosia 2020.02.25 7:00
skoro sami działacze PO uważają że to klapa boję się co będzie :(
Denver2020.02.25 6:34
Matka Kurka to bolszewik i ruska onuca
gumowa kaczka2020.02.25 5:06
Sypie się ? - chyba pis,o Kamińskim coś napisz,gryzoniu partyjny.
Misiek2020.02.25 2:40
Matka Skórka niech żyje Niech się znowu napije Kochamy Matkę za wspaniały dar opisywnia wyimaginoawej rzeczywistości po spożyciu wyro ów objętych akcyzą
DudolizWielguckiMaKontrowersyjnieBrązowyNos2020.02.25 0:12
Jak wiele razy dziennie, kreatura PiSocjalistycznej propagandy Wielgucki wylizał dudę z mlaskaniem, obtarł zaślinione tłuste pyszczysko i zwalił się w barłóg. Zaścielony papierami od komorników, pozwami, wyrokami i wezwaniami do zapłaty.
Żyd Wyklęty2020.02.24 22:52
Jak Matka Kurwka tak pisze to znaczy że w sztabie Dudy totalny dudościsk zwieraczy.
Grizzly2020.02.24 22:54
Jak każdy komuch z GWnianego POdwórka pewnie pedałem jesteś i zawodowo ruskim cwelem!
Żyd Wyklęty2020.02.25 11:07
Chłopaka szukasz? Muszę Cię niestety ostrzec że katonarodowe buractwo jest mało pociągające.
zy2020.02.24 22:50
PSL już odcina Kosiniaka od decyzji które podjął będąc w rządzie Tuska, zwalając to że to nie on, tylko Tusk, że Kosiniak nie miał nic do gadania itd. Trzeba wydrukować bo ja wiem na koszulkach cytat - „Kosiniak-Kamysz przeprowadził dwie najgorsze historie w wolnej Polsce” - Paweł Graś, prawa ręka Tuska. Do znudzenia powtarzajcie, że Kosiniak Kamysz dokonał reformę podwyższenia wieku emerytalnego do 67. roku życia i transferu środków z OFE
katolik2020.02.24 22:02
aborcja+gender=zagłada homo sapiens
fff2020.02.24 21:29
Duda za to ma skutecznego zenskiego gryzonia. Jemu sie nie wali, ale czy on ja wali?
Grizzly2020.02.24 21:41
won pedale i ruski cwelu!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.24 21:24
Jak mokra dziurka coś pisze, to mi się wydaje, że jest dokładnie odwrotnie.
Legitimate Cybersecurity Company2020.02.24 21:24
WTF is "remotly" ?
wyobraźni to ty nie masz matole, not even remotly2020.02.24 21:07
@katolik Uważaj towariszcz "Leszek" Keller-Krawczyk abyś od tego "katolicyzmu" nie dostał zapalenia hemoroid.
ceramik2020.02.24 21:04
Kidawa na mirabelki.
katolik2020.02.24 21:02
Kłade przed toba błogosławieństwo albo przekleństwo--Dno mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna i ci co na nich głosują wybrali karę przekleństwa własnego życia i grzech społeczny
To ,, " nie jest cudzysłów2020.02.24 20:55
Sypie to się chyba fronda.pl (bez Terlikowskiego) i wSklepiku.pl sióstr Karnowskich, a posypią się jeszcze bardziej, gdy Kulasa puścimy w skarpetkach.
Zniszczą ci komputer!!!2020.02.24 20:48
Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Zniszczą ci komputer moga się dostać do twoich kont bankowych, email, itp.
Imowicz2020.02.24 20:57
I nie patrz KurWizji, bo dostajesz wizji.
POKOjeb2020.02.24 21:05
My PoKOjeby ogladamy tylko TVN
anonim2020.02.24 20:46
Krzysztof Bosak (Konfederacja) o galopującej inflacji oraz podwyżkach podatków PiS i prezydenta Dudy youtube.com/watch?v=2pRiB50IDAY ,
fake videos - fake news2020.02.24 20:36
Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
anonim2020.02.24 20:48
fake videos - fake news - TVP dez-Info, nie oglądaj TVP, bo ukradnie ci rozum?
masz "pilota" baranie?2020.02.24 20:56
to go użyj!
katolicki czosnek2020.02.24 20:59
Remote — mamy. A tyś skąd się wyrwał, bojcobożu?
remotely - to masz szare komórki2020.02.24 21:03
"mamy" tzn. kto towariszcz?
ciekawy2020.02.24 20:33
Kidawa wypada kiepsko, i najprawdopodobniej Tusk postanowił spróbować wykorzystać okazję, aby jakimś cudem Kosiniak został kandydatem całej opozycji w II turze wyborów. Tusk nie bardzo jest zainteresowany zwycięstwem Kidawy, bo to osoba ze środowiska Unii Wolności i jej sympatie proniemiecki są raczej niewielkie, woli demokratów zza oceanu. Cała ta akcja to robota lobby niemieckiego siedzącego pod spódnicą Angeli Merkel, Szanse powodzenia projektu można ocenić na zero, bo to byłoby piękne samozniszczenie PO.
anonim2020.02.24 20:32
Sławomir Mentzen OSTRO o szansach Bosaka, TVP, Lichockiej, walce z hazardem i absurdach podatkowych! youtube.com/watch?v=khMgfMpwq7s .
skuter2020.02.24 20:26
Żaden hejt nie pomoże Duda w I turze i basta
leon2020.02.25 5:47
100/100 Duda w I turze odpada i basta.
Piotr Nowak2020.02.24 20:15
Najdurniejsza na świecie opozycja ! Wybory samorządowe, wybory europejskie, wybory parlamentarne i teraz wybory prezydenckie. Co łączy wszystkie kampanie? Nieprawdopodobny poziom głupoty i histerii rozpętywanej przez wszystkie partie opozycyjne, ale liderem histerii zawsze jest PO. Przesycenie histerii przynosi odwrotne do zamierzonych skutki. Ośmiorniczki były kropką nad „i” podsumowującą osiem lat afer PO, ale przede wszystkim nieudolności. Tymczasem najdurniejsza na świecie opozycja z uporem maniaka wmawia sobie i społeczeństwu, że kolejne głupoty rozdmuchiwane medialnie to są „ośmierniczki PiS”. Kompletnie nie ma znaczenia stan faktyczny, każdy temat, który da się sprzedać durnej lewackiej publice jako wielką aferą zapowiadającą „koniec PiS” jest dobry. Jakie znaczenie ma dla Polaka to, czy Banaś jest, czy nie jest czegoś tam winny ? Czy to się wiąże z jakąkolwiek stratą dla Polaka, znikają nominały z portfela, trzeba zapłacić 10 razy więcej za prąd, wrasta bezrobocie do 30% ? Nie, nic się kompletnie w życiu Polaków nie zmienia i nawet jeśli wyborcy, nie tylko PiS, czują jakieś negatywne emocje lub zniesmaczenie, to w żaden sposób nie przekłada się to na ostateczny glos oddany przy urnie. Ze spokojem patrzę na histerię najdurniejszej na świecie „opozycji”, bo dokładnie w taki sposób przegrywali wszystkie wybory.
moderator2020.02.24 20:15
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Piotr Nowak, Leszek, katolik, Urszula, Marek ... Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
JS2020.02.24 20:09
Tytuł z jednej ze stron informacyjnych Tusk: Mało nie popłakałem się ze śmiechu To zapewne z powodu wyczynów słownych p. Kidawy-Błońskiej :-D Pozdrawiam bo ze zdrowiem może być wkrótce w Polsce krucho
bezlitosny internauta2020.02.24 20:01
PILNE!!!! Do 28 wzrosła liczba zgonów w powodu grypy w obecnym sezonie epidemicznym. To 9 zgonów więcej niż zarejestrowano tydzień temu. SPRAWDŹ KTO UMARŁ!
ktoś tam2020.02.25 6:52
No i co w związku z tym? Są ciągle podawane oficjalne informacje, że w Polsce groźniejsza jest grypa niż koronawirus. Możesz się zaszczepić jak lubisz, skonsultuj się z lekarzem, stosuj profilaktykę zdrowotną, przestrzegaj higieny osobistej. Duda ma stanąć z kałachem na granicy i strzelać do wirusów? Meandry Twojej umysłowości przerastają zdolności mego pojmowania. Kto pozbył się naszego przemysłu farmaceutycznego, że teraz jesteśmy zależni od obcych? Czyż nie Twoi idole firmujący aktualnie flagowego pustaka PeŁo i ci wcześniejsi aż od Balcerowicza? Misiu, Chiny gospodarczo nieco mają problemów aktualnie, nie ma transportu stamtąd bo choroba i to się odbije na wszystkich krajach. Problemy pewnie niedługo się zaczną. Globalnie.
Polityczne MMA2020.02.24 19:52
O prezydenturze powinien zadecydować pojedynek w budyniu! wyPAD kontra Kidawa-Błońska!
POKOjeb2020.02.24 21:03
Brawo POKOjeby gora.
"biedronie" chetnie z takimi jak ty eksperymentuja2020.02.24 19:51
@Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? - "Sypie to się twoja żona z sąsiadem jak cie nie ma w domu!" - Aha! To dlatego dzieci nie masz! Przyznaj się Albert, że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
Katolicka Kretynizacja Polski 2020.02.24 19:47
Kurka tępy PiSowski trollu! Sypie to się twoja żona z sąsiadem jak cie nie ma w domu!
Jan bez ziemi2020.02.24 20:47
Żryj swoje odchody przygłupie
POKOjeb2020.02.24 21:02
Jestes POKOjebem? Serdecznie pozdrawiam.
Prorok2020.02.24 21:31
Kichawa sypie się od dawna i z każdym.