09.08.19, 18:00(fot. drozdi/ domena publiczna, wikimedia)

Matka Kurka: Totalna bomba totalnych dziennikarzy

Jak działają media? Prymitywnie, schematycznie, monotonnie, ale zazwyczaj skutecznie. Specjalistom z tej branży doskonale znany jest efekt kuli śnieżnej, który polega na wielotygodniowym pokazywaniu fragmentu rzeczywistości, istniejącej zresztą do zawsze, jako rzeczywistość „ogólną”. Jeśli pies zagryzie dziecko i ta informacja pojawi się na medialnym topie, co akurat jest zrozumiałe, to najbliższe dni będą wypełnione dziesiątakami agresywnych psów gryzących ludzi. Jedni zaczynają ścigać się z drugimi, aby rozgrzanej publice dostarczyć nowych wrażeń i w efekcie nikt już nie pamięta, jak to się zaczęło i dlaczego się kończy pogryzieniem psa przez człowieka. - pisze na portalu kontrowersje.net Matka Kurka

Niezwykle istotne jest to, że lawiny nie da się odwrócić pstryknięciem palca, gdy się media i publika zafiksują na jednym temacie, to „Mama Madzi z Sosnowca” staje się bezkonkurencyjnym serialem. Rozkład dnia jest w stanie zmienić tylko nowa tragedia lub sensacja i wtedy scenariusz się powtarza, rusza nowa lawina. Taki proces właśnie się rozpoczął i gołym okiem widać, jak w sekwencji coraz bardziej idiotycznych „sensacji” głupieją nawet inteligentni ludzie. Pies, który zagryzł dziecko tak napędza adrenalinę, że teraz problemem jest pies, który szczeka na kota, bo „tak się zaczyna tragedia”. Co bardziej otumanieni, zaczynają krzyczeć, że szczepiony mops niczym nie różni się od chorego na wściekliznę pitbulla – jeden pies.

Wędka została zarzucona i bardzo wielu połknęło haczyk, widząc degrengoladę tam, gdzie jeszcze dwa tygodnie temu dosłownie nikt nie widział problemu. Pierwszy kamień się potoczył i jeśli tym kamieniem uda się zatłuc jedną ofiarę, to dalej lawina potoczy się własnym i nieprzewidywalnym torem. Do 13 października podobnych akcji, jaką obserwujemy obecnie, będzie jeszcze dziesiątki, a ponieważ co niektórzy wpadli w „moralny” amok i zaczynają bredzić: „nie ma znaczenia, czy chodzi o zaproszenie posła na pokład samolotu, czy o Amber Gold”, to grunt został przygotowany. Żeby było „zabawniej”, o „pieniądzach podatnika”, piszą „moraliści”, którzy obżerali się X razy na rautach i „tłitapach” rządowych, a ich redakcje żyją tylko i wyłącznie dzięki reklamom ze spółek skarbu państwa.

Chłopcy i dziewczęta, wy nie tylko wpisujecie się w przygotowaną dla „opozycji” kampanię autorstwa TVN i GW, wy po prostu bierzecie w niej czynny udział. Co gorsze grzebiecie przy kabelkach przygotowanej bomby, jak smarkaci, żeby zaspokoić ciekawość i sprawdzić, czy i jak bardzo to może pierd…ć. Bawcie się, są wakacje, tylko żebyście w nowym roku szkolnym i politycznym nie płakali, wycierając gile w łokieć, bo łapki wam przy samej dupie pourywa. Niczym magiczne zaklęcie powtarzałem, że PiS może przegrać tylko sam ze sobą, ale bardziej zaczynam się bać, że PiS może przegrać z własnym zapleczem medialnym i „intelektualnym”. Nie ma gorszego czasu i miejsca na takie zabawy i proszę mi nie ściemniać, czy mówiąc po chłopsku, dupy nie zawracać, że tu o wasze standardy moralne chodzi, bo ja was znam, prawie wszystkich i wasze biznesy też.

O ile na moment oderwiecie się od własnej dziennikarskiej wyjątkowości, to być może zobaczycie pewną oczywistą oczywistość. Nie da się wygrać w takiej grze, gdzie Zbychowi wolno buchnąć miliard w aferze ustawionej przez wszystkie instytucje państwa i sądy, a Marek za podwiezienie kumpla z sejmu zostaje wbity na pal. W tak ustawionej grze zawsze i wszędzie zbiera się baty, zwłaszcza gdy się gra pod dyktando przeciwnika. Pogubiliście nie tylko proporcje i cele, ale tracicie rozum i nomen omen moralne standardy. Po kostki się obrobiliście od przekazów TVN i GW i to jest jedyna przyczyna „obiektywizmu”. Problem jest tylko taki, że wam pourywa łapki, a cała reszta, Bogu ducha winna, wyleci w powietrze. Brzydko i głupio się chłopcy i dziewczęta bawicie … za pieniądze podatnika.

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze

Artur2019.08.10 9:45
Jakiś pożytek z tej historii jest. Marszałek zwrócił do budżetu kilka tysięcy. A teraz kolej na Tuska, Kopacz, Borusewicza i spółkę. Sam Borusewicz musi zwrócić fortunę bo latał wyprowadzać psa co trzy dni. Tusk z pewnością wyda na swoje prywatne loty, w tym na dolatywanie na mecze, znacznie więcej ale przecież stać ich, czyż nie? Kopacz która kazała latać samolotom, za pociągami, w których jeździła pod publiczkę, aby potem mogła szybko wrócić, jest swego rodzaju rekordzistką ale i emanacją (nie)rozsądku i anty prezencji PEŁO.
ad vocem 2019.08.10 11:59
oj niedoczekanie, złodziej oszust i obłudnika ma to do tego, że widzi "afere" na kilkaset tysięcy w cudzym oku, a we własnym nie widzi afer na kilkaset miliardów zł z VAT, amber gold, przejęciem kamienic czy sprzedażą za friko polskiego przemysłu przetwórczego, cementowni, browarów itd. patrz - minister przekretów własnościowych Lewandowski
lon2019.08.10 8:14
Karuzela Prezesów w spółkach skarbu państwa, a teraz karuzela Ministrów . Który to juz Minister Spraw Wewnętrznych za cztery lata ---piaty chyba. Tpo samo Minister Finansów i Zdrowia. A w drugiej kadencji przyspieszy oj przyspieszy.
lon2019.08.10 8:12
Zakupili samoloty za nasze żeby jakoś wyglądać w czasie wizyt zagranicznych i zamorskich , a latają nimi z Warszawy do Katowic i nazad. Nawet Gierek jeżdzil Gierkówka a nie latał bez sensu.
kamilo2019.08.10 8:02
Kurku, czy jak ci tam.....A w pośredniaku byłeś???? :) :) :) Owsiak: "W czasie procesu wykazywaliście Państwo, że Pani mąż jest bezrobotny i jako rodzina macie Państwo bardzo niewielkie dochody. Mogę więc wyłącznie na Pani ręce te zasądzone na moją rzecz pieniądze w formie darowizny przekazać - napisał Jerzy Owsiak w liście otwartym do Izabeli Firlej-Wielguckiej, żony Piotra Wielguckiego, znanego szerzej jako Matka Kurka" cyt za Gazeta wyborcza. Ot, całe pisostwo. Mordkami to wy umiecie. Gorzej łapkami.
dz2019.08.10 8:46
i co ? przekazał ?
ad vocem 2019.08.10 11:53
Matka Kurka, Kanalio, prowadzi stronę internetową (kontrowersje.net), publikuje, pisze książki i z tego czerpie dochody, a to co pisze GEJzeta Wyborcza oraz mądrości pupila Milicji Obywatelskiej (i platformy obywatelskiej) - Jerzego Owsiaka, traktuj tak samo jak "Niesamowite przygody barona Munchausena"
perypatetyk 2019.08.10 0:07
Heurystyka dostępności - ciągłe powtarzanie mało istotnych wydarzeń w celu nadania im ważności. Gdy się 1000 razy (w radiu rynszTOKfm w samochodzie, w TVN w poczekalni, na der Onet na necie, i w GoWnie w kiosku) powtórzy że najważniejszym wydarzeniem w Polsce było to, że koń się zesrał w Skierniewicach na przejściu dla pieszych, to statystyczny leming tak właśnie będzie myślał. Bomba wybuchła, Kuchciński abdykował, a III PRL z przystawkami, dalej rozbraja tę bombę. I jak pisze, Matka Kurka, PiS im podpowiada żeby nie przecinać czerwonego kabelka, tylko zielony. Jak nie pieprzniecie pięścią w stół i nie wywalicie znaczonych kart, i nie rozdacie z własnej tali, to będą was rozgrywać do wyborów, i zamiast większość konstytucyjną, będziecie mieć to co obecnie, czyli władzę na papierze, ciągle cofając się o krok, żeby czasem "źle nie wypaść w oczach opinii publicznej"
DZIELNICOWY2019.08.9 21:36
MOJ DZIADEK ZYDOWSKI UBOWIEC PRZYJECHAL DO POLSKI NA BOLSZEWICKIM CZOLGU W KUFAJCE I W GUMOFILCACH Z PEPESZKA KTORA PO WOJNIE SLUZYLA MU DO ZABIJANIA ZOLNIERZY WYKLETYCH .JA JAKO ICEK NIE CIERPIE PISU BO ZABRAL NAM KORYTO I BEDE ROBIL WSZYSTKO ZEBY BYLO JAK BYLO TZN ZEBY MOZNA BYLO KRASC KLAMAC I PUSZCZAC POLAKOW W SKARPETKACH.
precz 2019.08.10 17:20
już niedługo spełnimy twoje marzenia i uwolnimy cie od Polaków, dostaniesz status persona non grata i kopa w d... z Polski
anonim2019.08.9 21:22
Dzisiaj normalność nazywa się kontrowersją, wszelkie normy/prawdy straciły ważność, bezdyskusyjność, a wynika to z tzw.zwrotu lingwistycznego, który przeniósł się do nauk społecznych, a który wyw. się z filozofii analitycznej. Wykwitem zwrotu lingwistycznego jest m.in. teoria gender. SPIS TREŚCI historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#spi MITOLOGIA NOWOCZESNOŚCI historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mit ANTROPOLOGIA ANTYCHRZEŚCIJAŃSKA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ant ANTROPOLOGIA KONSTRUKCJONISTYCZNA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#kon ANTROPOLOGIA MAGICZNA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag TEZA O KONFLIKCIE RELIGII I NAUKI , KOMPETENCYJNY KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , SPRAWA GALILEUSZA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ane Więcej też na kanale P. Karonia: youtube.com/HISTORIASZTUKI2011
XYZ2019.08.9 19:51
Ten kurek to chyba cały czas ogląda TVN i czyta GW jeżeli tyle wie o czym tam jest dyskusja.
celnik ciekawy2019.08.9 19:50
Inteligentni inaczej wyznawcy religii pokokoko to jednak wybitni tytani intelektu inaczej pospolitę tępaki, które nie potrafią zrozumieć tekstu złożonego z dwóch zdań prostych. Do tego obsceniczne,wulgarne chamy i prostaki o manierach meneli i żuli jak np, dzisiejsi poslowie totalnej opozycji zabierający głos w Sejmie RP? Kto tych przygłupów wybrał na posłów?
ROZBAWIONY2019.08.9 19:45
kOKOSZKA JAK ZWYKLE ODERWANY OD RZECZYWISTOŚCI ! jak kurowizja nic nie mówiła o aferze z samolotem to ciemnota nie miała świadomości za co tego Kuchcińskiego odwołują I DOBRZE PO CO MA SIĘ IM PRZEGRZEWAĆ JEDNA KOMÓRKA MÓZGOWA
Bizon2019.08.9 19:33
Błagam sympatyków PiS, aby nie przekraczali granic hipokryzji zarzucając jakimkolwiek mediom brak obiektywizmu, stronniczość czy uprawianie propagandy. Wystarczy rzut oka na TVP, żeby zobaczyć czym owe zjawiska są i jaką przybierają skalę. Przysięgam, że w 2015 roku głosowałem na PiS i zrobiłem to m.in. dlatego, że miałem dość stronniczości, jaka w TVP była pod rządami PO. Ale obecna stronniczość TVP pod rządami PiS, nigdy nie miała aż takiej skali wcześniej. Oglądałem Wiadomości i widziałem, jak w materiałach o sprawach kompromitujących Kuchcińskiego tak obracano kota ogonem, aby wyszło, że to PO jest winna. Jako wyborca Konfederacji pamiętam, co się działo przed wyborami do Europarlamentu, gdy do TVP zapraszano plankton w postaci partii Razem, ale miejsca dla Konfederatów w studio nie było nigdy. Najpierw ich przemilczano, a następne w kloaczny sposób bezpardonowo atakowano. Zresztą w tej materii brylował inny "obiektywny" dziennikarz, Tomasz Sakiewicz.
tik tak2019.08.9 22:15
drogi bizonie TVP zawsze ale to zawsze stoi po stronie rządy i nie ma w tym nic zdrożnego no bo przecież nie stanie jak by chciała opozycja po stronie Merkel czy kogoś innego TAKI PSI OBOWIĄZEK TVP mówić co zrobił robi i robić będzie rzad tak jest na całym świecie ale ty masz głowę przetrzebiona inna racją stanu cóż wybierasz Polskę czy np Niemcy Kochajmy zawsze nasz kraj ZAWSZE bo to nasze mieszkanie ciasne ale własne
perypatetyk 2019.08.9 23:54
Już sobie wyobrażam jak Konfederacja dochodzi do władzy, przejmuje TVP i staje się obiektywna....Byłoby jak obecnie wrealu24, gdzie na siłę zaproszonych gości kieruje się żeby dowalili PiS, kiedyś Karoniowi nerwy puściły i Rolę wyprostował, bo stawiał mu pytania sugerujące odpowiedź. Wszyscy uprawiają propagandę, tylko masochista przedstawiałby się w złym świetle, nie wygaduj bzdur, o demokracji w polityce i mediach jak mamy wojnę o Polskę polegającą na ataku EU, zachodniego lewactwa, sodomi, PO, N, SLD, PSL, Kukiza, Putina, Merkel, Żydów a nawet was Konfederatów na PiS, mówić w takiej sytuacji o zachowaniu standardów obiektywizmu, jest hiperturbo hipokryzją albo ignorancją. Co, TVP ma się przyłączyć do TVN, GW i wyżej wymienionych do ataku na rząd który jest jej dysponentem. Jeżeli mówisz że obecna TVP przerosła TVP za PO-PSL-SLD w wazeliniarstwie, to ty chyba nie wiesz co mówisz, a raczej kity wstawiasz, bo nikt głosujący na PiS ówczesnej TVP jak i TVN Polsatu itp. nie mógł oglądać dłużej niż 5 minut bez torsji, a co dopiero doszukiwać się tam mniejszej propagandy niż obecnie. Propaganda to czasem nic złego, tak samo jak manipulacja, obie te formy wpływu lub wywarcia u innych określonych reakcji mogą mieć dobre skutki, jak i złe, propagandą są dobranocki, manipulacją wychowanie dzieci, ba, nawet ewangelizacja jest formą manipulacji ale mającą przenieść dobre skutki, w tym wypadku zbawienie. O złej mówić nie będę, wystarczy że włączysz TVN, i poogladasz miłych twym uszom newsów, bo ostatnio nadajcie na tych samych antypisowskich falach, a jak mawiali starożytni - wróg mojego wroga, jest mi przyjacielem
Katolik2019.08.9 19:08
https://www.maszwplyw.pl/stop-nienawisci-wobec-chrzescijan-w-polsce-,95,k.html
MJ2019.08.9 19:01
Przykład lewackiego z idiocenia lewaka Piotra N. Piotr Nowak 9.8.19 18:26 Czyli złodziej złapany za rękę na gorącym uczynku - o ile się przyzna, to jest wielce honorowy? Och Ludomiło, ależ tym masz zPiSowany mózg na gładko :) Odpowiedzi: 1 2 0 Odpowiedz MJ 9.8.19 18:59 Oczywiście, gładki lewacki mózgu, ze jest honorowy, bo na ten przykład jedną z odmian lewactwa, bolszewików uczono, że skoro cię złapano za rękę, to nie przyznawaj się, ze to twoja ręka.
Regina2019.08.9 18:19
A czemu oni nie napisali, że złodzieje z PO są złodziejami?
anonim2019.08.9 18:19
Zaskakujące chamstwo w bredniach jakie wyPiSuje ten cały matka kurka świadczy o tym, że ci którzy wulgarnie obrażają innych, mienią się być zapewne "katolikami" - "JEDYNIE SŁUSZNYMI KATOLIKAMI" a nawet patriotami! A słoma z butów wystaje! Zastanawiam się. jak można czerpać przyjemność z tarzania innych w odchodach. I to wszystko w ponoć katolickiej Polsce wsłuchanej w nauki kościoła...
orgi2019.08.9 20:54
pierdzisz jak zwykle , frajerze .....
zdumiony głupotą śmiecia2019.08.9 23:12
po co ty zabierasz głos głupawy śmieciu w tematach, gdzie twój bełkot pokazuje że masz wiedzę na poziomie IDIOTY? Zakoduj sobie to głupawy śmieciu
ZłodziejaZPiSuNależyNazywaćZłodziejem2019.08.9 18:09
Chodzi o to, żeby dziennikarze pisali, że złodziej Kuchciński nie jest złodziejem? Przecież byliby kłamcami.
killpedryll2019.08.9 19:57
A koorvvę lewacką i tęczową należy nazywać koorvvą
showman2019.08.10 9:26
daj matce kurce spokój!
baca2019.08.9 21:42
Coś ukradł? Cosikyj mi sie ty widzi, że złodzieje wrzeszczą, łapać złodzieja.
Murem za Kuchcińskim2019.08.9 18:04
Widzowie TVP musieli być bardzo zdziwieni, gdy pewnego dnia Marszałek Kuchciński podał się do dymisji, mimo że jak ich przekonywano to Tusk wciąż latał samolotem.
Regina2019.08.9 18:18
To oznacza, że w PiS istnieje pojęcie honoru, sprzedawczyki i zdrajcy z PO nie mieli go NIGDY.
xx2019.08.9 18:26
Czyli złodziej złapany za rękę na gorącym uczynku - o ile się przyzna, to jest wielce honorowy? Och Ludomiło, ależ tym masz zPiSowany mózg na gładko :)
MJ2019.08.9 18:59
Oczywiście gładki lewacki mózgu, ze jest honorowy, bo na ten przykład jedną z odmian lewactwa, bolszewików uczono, że skoro cię złapano za rękę, to nie przyznawaj się, ze to twoja ręka.
Konfederata2019.08.9 18:58
To oznacza, że w PiS dopóki mogą kryją złodzieja, a jak już nie idzie dalej, i grozi to utrata głosów, więc w przyszłości zabraniem kilku obfitych koryt, to przenoszą na mniej eksponowane koryto.
ardo2019.08.9 18:29
Widzowie TVN się zdziwili jak ryży podawał kapotę alkoholikowi Junkersowi.
infor2019.08.9 23:11
nie o to w tym przekazie chodziło - ale twój głupawy lewacki łeb i tak tego nie załapie
Daro2019.08.10 7:48
jestem widzem TVP i nie zdziwiłem się, przegiął to poniósł konsekwencje. Taka postawa nam Polakom pasuje dlatego w sondażu nic PiS nie stracił. a co do wspomnianego Tuska, to media nic nie mówią o jego lotach samolotem pogotowia ratunkowego do Berlina, choć taka delegacja na pokładzie jest nielegalna. ale co tam Krul Europy może wiele :)