21.12.14, 11:58Matthew Tyrmand (fot. Facebook)

Matthew Tyrmand miażdży rząd PO: "dorwało cię coś na kształt nieusuwalnej mafii!”

W wywiadzie dla "Super Express" Matthew Tyrmand, syn wybitnego pisarza Leopolda, mocno krytykuje rząd PO, porównując go nawet do rządów komunistów. "10 lat temu nikt by nie uwierzył, że Platformie Obywatelskiej przy jej wolnorynkowym PR, najlepiej będzie się współdziałało ze stowarzyszeniem marksistowskich farmerów jakim jest PSL". Po czym zauważa, że wybory samorządowe nie zostały przeprowadzone prawidłowo i zgodnie z procedurami demokratycznymi: "To jest przerażające, gdyż demokracja umiera właśnie w chwili, gdy ludzie uświadamiają sobie, że ich głos niewiele znaczy (...) Te ostatnie kilkanaście miesięcy powinno być sygnałem alarmowym. Od skandalicznych nadużyć polityków, przez nacjonalizację oszczędności emerytów z OFE, po te niemal 3 miliony głosów nieważnych".

W rozmowie Tyrmand wraca do jakże już zapomnianej przez polskie lemingi i władzę, afery taśmowej: "Zwróć uwagę jak szybko to, co na tych taśmach mówiono przestało być przypominane i wyjaśniane! To już nie jest problem i tym można się załamać. Większość mediów to rozmyła w klasycznie propagandowy sposób. No, ale jeżeli istotnym udziałowcem „Wyborczej” są spółki kontrolowane przez Skarb Państwa, to czemu się dziwić? Tymczasem te taśmy pokazywały, kim tak naprawdę są ludzie rządzący Polską. Co myślą". I dalej: "Przecież Marek Belka, prezes NBP w rozmowie z ministrem rządu Tuska deklaruje tam, że może sfinansować, a więc w pewien sposób kupić wybory dla Platformy. W tym celu dodrukuje pieniądze, czyli de facto ukradnie realną wartość dochodów Polaków. Inaczej mówiąc stwierdza: „ukradnę wasze pieniądze i pracę po to, by zapewnić trwanie u władzy tych ludzi, których sobie życzę”. To coś więcej niż skandal, to kryminał! Takich spraw było więcej. I wybory to zwieńczenie całości".

Matthew Tyrmand poddaje również krytyce obecnego Prezydenta Bronisława Komorowski: "Cała jego popularność opiera się na unikaniu konfliktów i zabierania głosu. I w takiej sytuacji mówi coś w stylu: jeżeli poddajecie w wątpliwość przebieg wyborów to podkopujecie demokrację. Otóż nie! To co powiedział prezydent podważa demokrację i jest obraźliwe dla ludzi kochających wolność. Podważanie rezultatu wyborów po licznych nieprawidłowościach lub błędach jest prawem wyborców w demokracji".

Pod koniec rozmowy Tyrmand mówi, że ma nadzieję, że Polacy obudzą się i obalą obecny pro-mafijny układ polityczny: "Wierzę w Polskę i Polaków. Potrafili obalić komunizm to będą potrafili obalić i taką władze. Z politykami powinno być jak z pieluchami dla dzieci. Powinno się ich wymieniać bo jeżeli ci sami są zbyt długo to zaczną śmierdzieć. I ci obecni już zaczynają śmierdzieć (...) Szkoda, bo wiele pokoleń Polaków, włączając mojego ojca, walczyło właśnie o wolność i demokrację. Nie po to, żeby do władzy w miejsce komunistów dorwało cię coś na kształt nieusuwalnej mafii!".

mod/Super Express

Komentarze

anonim2014.12.21 12:17
"Corruptissima republica plurimae leges".- TACYT. "Mors et fugacem persequitur virum".- HORACY
anonim2014.12.21 12:17
Tak właśnie wygląda Polska z dystansu, widziana bez czerwono - różowych okularów jakie wciskane są na oczy przez ten mafijny układ medialno-rządowy na czele z GW.... Ci, którzy po tych całym chlewie jaki z państwa zrobiła PO, dalej popierają tą formację, biorą na siebie tą samą winę jak ci co popierali Jaruzela w latach 80-tych. Ja jednak patrzę na sytuację z nadzieją.....ta władza jest już tak przegniła, tak niewydolna a ich afery tak grube, że nawet tak szczelny kordon medialny jaki otacza tą władzę nie będzie w stanie tego smrodu zgłuszyć...i prędzej czy później dotrze on do nozdrzy obywateli....i trzeba będzie ten gnój wywalić na pole
anonim2014.12.21 12:40
Zgadzam się z gościem w 100%.
anonim2014.12.21 13:08
Autorytet tym większy, im bardziej się z nim zgadzamy, co Frondo?
anonim2014.12.21 13:18
1/3 wolności+2/3 zniewolenia komunizmem= 3/3 IIIRP !!! Pana, Proszę Pana. Rzecz się stała niesłychana Od południa aż do rana rządzi w Polsce NOCNA ZMIANA. Leżą cały dzień na brzuchu, w dupie mając Polskich Zuchów. Siedząc leżą, palą siano które im we żłoby dano. Robią rzeczy niesłychane, kata zmienią na ofiarę, a z ofiary zrobią kata. Co za "polska"? Co za szmata?
anonim2014.12.21 13:31
@KEFAS1277 ....ładne @Szarlej ...jaki autorytet, kto pisze że młody Tyrmand to autorytet?....po prostu człowiek który widzi rzeczywistość jaką jest i nie musi się cykać żeby o tym publicznie mówić... Od kreowania tzw. "autorytetów", jest ta druga strona....pewnie tobie- sądząc z tego co piszesz - bliższa .
anonim2014.12.21 13:36
Trzeba być ślepy aby niedostrzegań ogromnej liczby nadużyć koalicji PO i PSL każde ich działanie przynosi dla Naszego Kraju szkody.
anonim2014.12.21 13:49
Poza tym, iż Polacy obalili komunizm, to wszystko jest prawda. Od siebie dodam, że mafii nie da się przepędzić bez siłowego przewrotu - chyba, że będzie to okrągły stół 2, drugie "częściowo wolne wybory", "sejm kontraktowy" i w konsekwencji kolejne pokolenie, i 25 lat straconych dla Polski. Oni mają już za dużo do stracenia, żeby teraz to dobrowolnie oddać.
anonim2014.12.21 13:59
ja to widzę od dawna i bez Tyrmanda pryl bis i po-muna w rozkwicie telewizja kłamie
anonim2014.12.21 14:42
wiecie kiedy "władza" się zmieni ?? na "Końcu Świata" hehe
anonim2014.12.21 15:33
@Existenz Nie wierzę... :))))) Wybierzesz po raz kolejny władzę, która tak bardzo pielęgnuje "sojusz tronu z ołtarzem", która "popycha Kościołowi paluszkiem", która "wyrzuca 16 mln. na wyciskarkę do owoców" etc. etc. etc. etc. Zaskakujesz, Przyjacielu... ;)) P.S. A tak przy okazji... I bardzo dobrze!! Bawcie się dalej w tym swoim piekiełku, które sami sobie gotujecie... Pozdrawiam ;)
anonim2014.12.21 15:56
Nie da się ukryć, że chłop ma 100 % racji. Od siebie dodam, że w tzw. demokratyczny sposób z tego gówna NIE WYJDZIEMY NIGDY.
anonim2014.12.21 17:13
Można powiedzieć, ze PO dorwała się do władzy, gdyż zdobyła ją oszustwem. Patrz nierealizowane obietnice, oraz tworzenie środowisk od niej zależnych, zwalczanie opozycji, tuszowanie afer itp. Prawie jak za PZPR.
anonim2014.12.21 19:02
@Existenz Z czego się cieszysz ? Że walą cię po rogach, aż huczy ? Lubisz, gdy się cię okradają ? No skoro lubisz to wybieraj PO, ani trochę nie żal mi bezrozumnych.
anonim2014.12.21 20:37
A mimo to Polacy nadal wierzą kłamcom z PO. Niestety. Nic nie jest ważne, Polacy, "nic się nie stało" - a co tam Katyń, co tam katastrofa w Smoleńsku, co tam afera taśmowa, gdzie politycy robią sobie na Polsce prywatne interesy, co tam seria samobójstw ważnych osobistości. To nic. Przecież Polski i tak za niedługo nie będzie. Nie ma stoczni, nie ma kopalń, nie ma przemysłu, nie ma fabryk, pozostali tylko konsumenci i handlarze. Wypier...głupi Polaku na zachód za robotą i przyjeżdżaj wydawać w Ojczyźnie - ot ci ideał - patrioci polscy co leżą na powązkach razem ze zdrajcami przewracają się w grobach, płaczą widząc swoją Ojczyznę w opłakanym stanie...
anonim2014.12.21 23:47
jakoś dziwnie jestem spokojny o wygraną PiS w parlamentarnych wyborach. gorzej z kim zawiążą koalicję, bo tylko w grę wchodzi KNP.