25.02.20, 09:45fot. Aneta Pawska, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Mecz hokeja na zamarzniętej tafli Morskiego Oka

To najsławniejsze i zarazem największe tatrzańskie jezioro przyciąga różnych dziwaków, którzy koniecznie chcą zasłynąć oryginalnymi pomysłami wykorzystania go dla swojej sławy. Gotowi są narazić życie i zdrowie, aby tylko mieć przysłowiowe 5 minut w mediach.

 

Byli już pływacy usiłujący przemierzyć Morskie Oko w najszerszym miejscu, przybywali nad nie miłośnicy zimowych kąpieli w przerębli, na środku lądowali paralotniarze, nie brak też było amatorów łowienia ryb. Do niedawna nikt nie wpadł jeszcze na pomysł rozegrania na jego zamarzniętej tafli hokejowego meczu. Ale przyszedł czas i na takie wydarzenie.

Odbyło się ono w ubiegłą sobotę, a brali w nim udział m.in. zawodnicy wielokrotnego mistrza Polski w tej dyscyplinie sportowej - Podhala Nowy Targ. Relacją z niego pochwalili się w portalach internetowych.

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego, które dowiedziały się o nietypowym meczu post factum, poinformowały Polską Agencję Prasową, że nie wydały zgody na jego rozegranie i będą wyjaśniać sprawę.

- Z pewnością nie przewidujemy zgody na organizację powtórki tego wydarzenia, co zapowiadali organizatorzy za pośrednictwem mediów społecznościowych - powiedziała dziennikarzowi PAP Paulina Kołodziejska z TPN.

Chociaż zdaniem dyrekcji Parku, mecz nie miał szkodliwego wpływu na przyrodę i nie był też niebezpieczny dla hokeistów, bo pokrywa lodowa jest dosyć gruba, to jednak stanowił incydent godny potępienia..

- Trzeba na takie inicjatywy patrzeć szerzej: co by się stało, gdyby więcej osób czy grup chciało w Tatrach realizować różne nietypowe aktywności, najczęściej z pobudek dosyć egoistycznych, dążąc do rozgłosu? W masowej skali takie zjawiska mogą być szkodliwe - dodała Kołodziejska

„Do władz TPN co pewien czas wpływają różnego rodzaju prośby, np. o możliwość wjechania w Tatry motocyklem dla uczczenia jakiejś rocznicy, czy zorganizowania regat na Morskim Oku. Strażnicy parku znosili także z Giewontu rower, który ktoś wniósł i zostawił” - czytamy w depeszy Polskiej Agencji Prasowej.

Fantazja Polaków nie zna granic. Tylko czekać, aż ktoś wpadnie na pomysł przeprowadzenia ceremonii ślubnej na dryfującej po Morskim Oku tratwie lub pobicia czasowego rekordu w przepłynięciu go na łodzi motorowej.

Mam nadzieję, że nikomu nie wpadnie natomiast do głowy wejście na szczyt zwieńczającego Giewont metalowego krzyża, zwłaszcza podczas burzy. Zakładu o większą kwotę jednak bym nie zaryzykował.

Jerzy Bukowski

Komentarze

gryf2020.02.26 11:29
'Fantazja Polaków', to niestety synonim głupoty, jak pokazuje powyższy przykład.
ja2020.02.25 20:01
A co niby zniszczyli , kawałek lodu czy śniegu ?
ja2020.02.25 20:00
Podczas burzy to głupota, ale dawniej nikt się nie czepiał że ktoś wszedł na krzyż na giewoncie i nikt z tego też nie robił jakiegoś specjalnego wydarzenia. Sam mam takie zdjęcie z dzieciństwa na krzyżu na Giewoncie.
Tomek2020.02.25 19:10
Zara zara... To pojedynczy amator kąpieli w Morskim Oku płaci mandat, a w sprawie nielegalnej imprezy sportowej władze parku narodowego wydają oświadczenia o "godności potępienia"? Gdzie byli strażnicy parku? Przecież to kompromitacja!
Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!!2020.02.25 17:18
"Filmy online" Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE. O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
Ogladaj Hit- Bad Boy2020.02.25 17:12
Oglądaj Hit- Bad Boy (2020) oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu ========= Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp, Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.
cenisz dobre dziennikarstwo?2020.02.25 12:24
Proszę zacytować owo przysłowie o "pięciu minutach w mediach".
Michał Jan2020.02.25 11:11
Dęcie w wuwuzele i Sylwester, o którym marzą miliony, na samej granicy TPN-u chyba są bardziej uciążliwe.
W. Grecki2020.02.25 10:51
Może czas aby ministerstwo sportu wzięło się za budowanie lodowisk?