09.11.20, 09:27Fot. screenshot - YouTube (Kancelaria Premiera)

Michał Dworczyk: Sojusz Polski z USA będzie się umacniał

Szef KPRM Michał Dworczyk przekonywał na antenie „Jedynki” Polskiego Radia, że dobre relacje Polski ze Stanami Zjednoczonymi nie są zagrożone. W ocenie polityka współpraca z administracją Joe Bidena będzie rozwijać się równie dobrze, jak w czasie, kiedy prezydentem USA był Donald Trump.

- „Światowi przywódcy, w tym prezydent Andrzej Duda pogratulowali wyboru nowemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Wbrew opiniom czy emocjom, które pojawiły się wśród niektórych polityków i komentatorów jestem przekonany, że relacje polsko-amerykańskie będą rozwijały się tak samo dobrze jak do tej pory, a sojusz polsko-amerykański będzie się umacniał” – przekonywał dziś rano Michał Dworczyk.

W sobotę Agencja Associated poinformowała, że Joe Biden pokonał w wyborach prezydenckich ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa i zostanie 46. prezydentem Standów Zjednoczonych. W związku z tymi informacjami prezydent Andrzej Duda pogratulował kandydatowi Demokratów „udanej kampanii prezydenckiej”.

Wciąż nie ma jeszcze oficjalnych wyników wyborów i liczone są głosy. Sztab Donalda Trumpa utrzymuje, że doszło do wielu nieprawidłowości i oszustw wyborczych, w związku z czym zapowiada „batalię prawną”.

kak/PAP

Komentarze

Biden2020.11.9 10:13
to demokrata. Oto co powiedział Biden podczas zorganizowanego przez telewizję ABC News spotkania z wyborcami w Filadelfii: "NATO jest narażone na ryzyko początku pęknięcia (...). Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę, po Węgry oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie(...) Myślicie, że kupno 3 szt. F-35 (bo na więcej nas nie stać) zmieni jego retorykę? Wątpię. Te 3 F-35 mogą sprzedać komu będą chcieli.
Foster2020.11.9 16:23
Ale sojusz będzie się umacniał. Nasi tego nie słyszą. Oni mówią przekazem dnia.
Codzienny kwik lewackich ryjków2020.11.9 9:40
Kolejny dzień na Frondzie. Słychać już ujadanie lewackich piesków spod znaku neomarksizmu, ateizmu, antypolonizmu i LGBT? Słychać. Jest uogólnianie pojedynczych przypadków pedofilii wśród księży na cały Kościół? Jest. Jest plucie na PIS i na Kaczora? Jest. Są narzekania na „faszystów”, „rasistów”, „homofobów” i „populistów”? Są. Czyli nihil novi, jest normalnie. Niczego nowego nie wymyślą, nudziarze. A Polacy mają jazgot tych kundli tam, gdzie murzyn ma ciemno.