02.03.20, 14:30Fot. Gage Skidmore via Wikipedia, CC 2.0

Mike Pence: Ameryka nigdy nie będzie krajem socjalistycznym

„Socjalizm zawiódł wszędzie, gdzie go próbowano, w każdej epoce, na każdym kontynencie i wśród każdej klasy ludzi. Wolność działa, socjalizm nie” – powiedział wiceprezydent Michael Pence podczas Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej.

„To wolność, a nie socjalizm, zakończyła niewolnictwo, wygrała dwie wojny światowe i sprawiła, że Ameryka stała się latarnią nadziei dla całej ludzkości. (...) Tak więc, gdy Partia Demokratyczna dąży do nominowania i przyjęcia nieudanej polityki socjalizmu, my musimy w tym roku 2020 odnowić nasze postanowienie (...): Ameryka nigdy nie będzie krajem socjalistycznym” – kontynuował Pence, nawiązując do lewicowych kandydatów Partii Demokratycznej starających się o nominację prezydencką.

Wcześniej amerykański wiceprezydent zwrócił, że w Partii Demokratycznej nie ma polityków „umiarkowanych” , gdyż partia ta „została przejęta przez radykalnych lewicowców, chcących wyższych podatków, otwartych granic i aborcji w zaawansowanym okresie ciąży”.

„To naprawdę zdumiewające, kiedy się pomyśli, że partia Harry’ego Trumana i Johna F. Kennedy’ego jest w rzeczywistości bliska nominowania zadeklarowanego socjalisty jako swego chorążego” – stwierdził Pence, mówiąc o kandydaturze Bernie Sandersa. Wiceprezydent przypomniał, że wychwalał on m.in. socjalistyczne dyktatury na Kubie i w Wenezueli.

Pence wyraził w swoim przemówieniu dumę z faktu służenia prezydentowi, który staje w obronie „świętości ludzkiego życia”. Przypomniał, że Trump przeszedł do historii jako „pierwszym prezydentem biorący udział w Marszu dla Życia”. Przedstawił też, jak Trump ogranicza finansowanie organizacji proaborcyjnych, w tym giganta w przemyśle śmierci, jakim jest Planned Parenthood. Wspomniał m.in. o dekrecie prezydenckim, na mocy którego odmawia się finansowania z kieszeni podatnika klinik dających skierowania na aborcję.

Zaznaczył, że Trump dotrzymał słowa i nominował ponad 190 konserwatystów do sądów federalnych, którzy będą stać na straży podstawowych wolności gwarantowanych Konstytucją: „wolności religii, wolności słowa oraz (...) prawa do posiadania i noszenia broni”.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Saki Faki2020.03.3 9:01
Szkoda, że Polska jest takim socjalistycznym krajem. Nie o taką walczyli wyklęci.
Sex portal2020.03.2 18:48
Cześć, Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.eu Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
Atheisten sind dumm - A. Einstein2020.03.2 16:18
- " że kryzysy kapitalizmu leczy się socjalistycznymi metodami." - Jakimi towariszcz durak? - "Gdyby tego nie zrobiono, to miliony Amerykanów na starość spałoby w kartonach pod mostami." - No worries tovarisch asshole.
Pisowiec2020.03.2 16:17
Socjalizm - tak! Ale oparty o wartości chrześcijańskie! Taką właśnie Polskę buduje PiS!!!! Polskę prawą i sprawiedliwą troszczącą się o potrzebujących, wyrównującą szanse, gdzie państwo troszczy się o tych najmniejszych! Brawo PiS! Naprzód Prezydent Duda!!! Naprzód Pan Prezes!!! Zwyciężymy!!!!! Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy!!!!
Kowalski2020.03.2 18:13
Chwyć się lepiej roboty darmozjadzie, socjalny pasożycie, jak byś pracował uczciwie to byś inaczej gadał gdyby twoje podatki inne darmozjady prze...lali
JanP2020.03.2 16:13
Ten Pence, to jakiś półinteligent, który jeszcze nie zrozumiał, że kryzysy kapitalizmu leczy się socjalistycznymi metodami. Gdyby tego nie zrobiono, to miliony Amerykanów na starość spałoby w kartonach pod mostami.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.2 15:20
"𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤" 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤, Żyd i homoseksualista tutaj pozuje na "𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏". Żyda i homoseksualistę by w "LWP" - zayeebaliby śmiechem. Nawet jakby ukrywał, że jest obrzezany, tylko jak? Tam nie ma pryszniców osobnych, ale nawet gdyby mu się to udało - każdy "oficer LWP" musiał należeć do janczarów kremlowskich - PZPR. Czyli "𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤" 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 nie tylko Żyd, homoseksualista ale i PZPR-wiec. Co za qrwska kombinacja.!
oficer LWP2020.03.2 15:30
ubeckie łajno już na posterunku
zonk2020.03.2 15:15
W Polsce też tak mówili a socjalizm wrócił razem z wiecznie żywym prezesem Jarosławem.
oficer LWP2020.03.2 15:10
stopień wyższy od socjalizmu jest międzynarodowy bandytyzm i właśnie oświadczono, że z bandytyzmu nie zrezygnujemy, oczywiście wywołało radość w Partii Interesu Syjonu (PIS) będącej pod nadzorem masonerii żydowskiej "chabad lubawicz" , którą reprezentuje w Polin (słowa Dudy w Izraelu) Daniels, były żołnierz izraelskich służb specjalnych, zapewne agent żydowskiego Mosadu o spotkanie , z którym zabiegały wszystkie zażydzone partyjki , i który już po 2 tygodniach pobytu w Polin (daw. Polska) zażyczył sobie spotkanie z Dudą i bez problemu Duda wykonał ten rozkaz, Daniels po wizycie razem z Morawieckim u Rydzyka spowodował, że Rydzyk zmienił natychmiast swoją narrację w kwestii żydów, PIS sprowadza do Polin co raz większą liczbę jankeskich bandytów
Michnik ze Szwecji2020.03.2 15:48
Całe szczęście bo ty imbecylu sprowadziłbyś większą liczbę radzieckich bandytów.
oficer LWP2020.03.2 17:25
nie ma argumentów są inwektywy, cecha prostaka pisowskiego
Krystyn2020.03.3 1:52
oficerze LWP Przecież każdy zna twoje wpisy i wie, że nie ma większego prostaka od ciebie! Więc piszesz to właśnie o sobie! Cały czas lejesz wiadra nienawiści, wylewając inwektywy!
Andrzej 2020.03.2 15:09
Brawo - precz z socjalizmem, socjalizm to zakała ludzkości
Topek2020.03.2 15:05
To sie uczcie od niego PiSdzielce bo to pisze o obecnej Polskiej władzy która próbuje wprowadzić socjalizm, reaktywować państwowe firmy które nie mają prawa bytu bo służą tylko do osadzania stanowisk i rozkradania przez swoich, niekontrolowane rozdawnictwo pieniędzy zarobionych przez ludzi pracujących i podporządkowanie niby przez społeczeństwo takich instytucji jak sądy, prokuratura czy policja to jest wałśnie socjalizm z którym walczą Amerykanie
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.2 15:05
Ledwie się coś o USA na stronie pokazało, "Leszek" 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 wkleił swój archiwalny BULLSHIT! A on nic tylko, że Żydzi to, a Żydzi to tamto .... Zachodzi poważne podejrzenie, że jesteś sam Żydem i prowokujesz antysemickie wypowiedzi. Nie martw się o USA grażdanin.
Krystyn2020.03.3 1:48
Leszek"...... Widać, że byle co jesz i byle co napisałeś! Oj, źle z tobą!
PolskaPiSowskaNaMarginesieSpecjalnejTroskiŚwiata2020.03.2 14:57
Żydki z USA ochoczo wspierają PiSocjalizm w Polsce. Z tym "wsparciem" Polska politycznie kompromituje się i marginalizuje w świecie, a gospodarczo staje się głęboko uzależnia się od gigantycznych kredytów na najdroższe na świecie militarne zabawki made in USrael. Zadłużenie, destabilizacja, wydmuszka, przejęcie. Tak nas załatwią żydki od Trumpa.
Emilia2020.03.3 1:45
Przecież to twój nick Lechu K,! Tylko ty tak piszesz! Dlaczego użyłeś słowa "żydki, skoro sam jesteś Żydem! Nie lubisz swojej narodowości?Pisałeś wcześniej, że nas też wręcz nienawidzisz, siebie też zawsze poniżasz! Czy jest ktoś, kogo lubisz?
Antonim2020.03.2 14:49
To święte słowa, socjalizm stworzył faszyzm, nazizm, komunizm, dzie się nie przylepi to sieje zniszczenie, śmierć i wojny. Co w taki razie z ustawą 447 - są tacy co chcą żyć z cudzych pieniędzy - to przecie czysty socjalizm i też prowadzi do wojny ???
Nemo2020.03.2 14:47
To jest prawdziwa Ameryka, a utopie socjalistyczne we Francji, Belgii, Holandii nie mówiąc o skorumpowanej Rosji doprowadzają społeczeństwa do samounicestwienia, złodziejstwa i korupcji. A już szczyt skrajnego upodlenia to mordowanie dzieci w łonach matek!!!!!!!!!!
Bizon2020.03.2 14:44
Ci z Europy zachodniej też tak niedawno mówili ?!