02.09.21, 16:15fot. yt/mon

Min. Błaszczak: Żołnierze WOT udadzą się na granicę z Białorusią

- „Rusza operacja #SilneWsparcie! Żołnierze WOT będą informowali mieszkańców terenów objętych stanem wyjątkowym co zrobić w sytuacji zagrożenia - czytamy we wpisie szefa MON Mariusza Błaszczaka.

- Pomogą samorządom w ochronie systemów informatycznych. Będą także, przez całą dobę, patrolować miejscowości w pasie przygranicznym – pisze dalej minister Błaszczak.

W dniu dzisiejszym prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o wydaniu rozporządzenia o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią. Dotyczy to części województw podlaskiego i lubelskiego. Do tej decyzji na konferencji prasowej odniósł się szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Podano także listę ograniczeń w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego. Więcej na ten temat TUTAJ.

mp/pap/twitter/mon

Komentarze

Po 11 ...2021.09.2 20:45
Żołnierze WOT udadzą się na granicę z Białorusią ... wszyscy trzej?
Po 11 ...2021.09.2 20:48
Albo troje? Nie, Troja zdobyta już dawno przez konia, a więc trzech. Nie trzej? Co mam trać, trzeć. Fuuuck, tu na Kremlu polski jazyk tudnyj.
Anonim2021.09.2 19:38
płaszczak przez służby macierewicza krowie placki zepsuje ruskim manewry,a tak im dobrze do tej pory szło. a tak na poważnie ,co nasze wojsko liniowe może obecnie? a ,jest jakieś pierwszorzutowe wojsko ? ,ma jakieś rakiety na 500 km ?ty gówniarzu w krótkich majtkach spier..laj
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.09.2 17:56
Hymn ZSRR. . . . . . . . Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.09.2 17:49
będą wyposażeni w wygodne trampki i kije do obrony!
Oraz w wojskowe szczotki na kiju2021.09.2 22:10
średnio twarde do konserwacji waszej Linii Kaczyńskiego.
harry2021.09.2 16:43
Znakomite posunięcie rządu wobec antypolskiej dziczy inspirowanej nieustannie przeciwko Polsce przez Putina. Motłoch lewacko-tęczowy należy nieustannie trzymać za mordę, to w prostej linii potomkowie ludzkich kreatur przywiezionych tu w 1945 roku na sowieckich czołgach by udawali "elyty". Ich celem od zawsze było szkodzenie Polakom, likwidacja Polski. A od trzydziestu lat ten motłoch szuka nieustannie panów, przed którymi, trwając na kolanach, wiąże dalszy biologiczny byt swoich bękartów. Teraz i ważna próba przed polskim rządem: jeśli opanuje, a na to wygląda, paranoiczne "występy" graniczne antypolskiego motłochu, kolejna kadencja pracy dla Polski i Polaków jest niezagrożona. A kolejne lata lewacko-tęczowego motłochu w "totalnej opozycji" to dla motłochu ogromny krok do utylizacji.
mniam2021.09.2 16:23
Się tak zastanawiam... Jak tak Amerykańce z Afganistanu sp.eprzali w podskokach w ramach "misji miłosierdzia" (Bidet) to raczej nie ma co na nich liczyć jak wuj Putin wraz z uzbrojeniem zechce zwiedzić Polskę. To na co nam ta baza co to się miała nazywać "Fort Trump"? A tak zaoszczędzi się parę groszy.