25.02.21, 19:29fot. prezydent.pl

Minister Szczerski na Forum 590: Prezydent otwiera drzwi do zagranicznej ekspansji polskiego biznesu

Otwieranie drzwi do zagranicznej ekspansji polskiego biznesu – tak o jednym z zadań dyplomacji gospodarczej Andrzeja Dudy mówił prezydencki minister Krzysztof Szczerski podczas Forum 590, które odbywa się pod hasłem „Ekspansja szansą polskiej gospodarki – Chiny, Indie, Afryka”.

Jak rozdysponować polskie żetony w globalnej grze ekonomicznej, czyli jak myśleć globalnie i działać konkretnie dla wsparcia ekspansji polskiego biznesu na rynkach wschodzących – dziś dyskutowałem w ramach Kongresu 590, prezentując dyplomację gospodarczą Prezydenta RP Andrzeja Dudy – podsumował na Twitterze Krzysztof Szczerski.

Podczas Forum 590 Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta podkreślał, że gospodarka i wsparcie polskiego biznesu to ważny komponent zagranicznych wizyt Andrzeja Dudy.

Otwieramy te drzwi metodą rozmów politycznych – mówił Krzysztof Szczerski. Jak dodał, poparcie Prezydenta przekłada się na konkrety dla przedsiębiorców.

Z jednej strony na przykład, jeśli chodzi o państwa, jest to wymiana wizyt między Polską i Kazachstanem, która otworzyła także Kazachstan na polskie inwestycje. Kilka naszych firm mogło dzięki temu otworzyć swoje produkcje w tym kraju. To była decyzja, która wynikała z dobrych relacji politycznych między prezydentami obu krajów. Z drugiej strony Bliski Wschód i kwestia współpracy w zakresie wojskowości, chociażby z Jordanią – wyliczał prezydencki minister.

Krzysztof Szczerski argumentował, że prezydenckie wizyty za granicą to także bezpośrednie umowy gospodarcze.

Nie byłoby otwarcia na przykład rynku meksykańskiego dla Polski, gdyby nie wizyta Prezydenta w tym kraju i podpisanie umów, które otwierały możliwości. Umów dotyczących wszystkich tych rzeczy, które ułatwiają inwestowanie – powiedział minister.

Krzysztof Szczerski dodał, że Prezydent koncentruje się również na promocji polskiego biznesu za granicą. Przywołał liczne przykłady forów gospodarczych towarzyszących podróżom głowy państwa, a także wizytom zagranicznych przywódców w Polsce. Prezydencki minister przypomniał ponadto, że Andrzej Duda wspiera również polskie start-upy, zabierając ich przedstawicieli na pokład prezydenckiego samolotu.

Forum 590 to odpowiedź organizatorów Kongresu 590 na pandemiczne ograniczenia. Twórcy wydarzenia mają nadzieję, że jesienią wydarzenie odbędzie się w formule stacjonarnej.

 

mp/prezydent.pl

Komentarze

GospodarzZnajdzieMiejsceDlaDudyniaISzczerskiego2021.02.25 20:16
W pełni zgadzam się, że kukła Dudyń powinien otwierać drzwi. A ten Szczerski - do malowania płotu! Nie dałbym mu zamiatać podwórza, żeby nie gadał bzdur do kur. Mogą się od kontaktu z takim Szczerskim przestać nieść.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.25 20:16
błagam Was forumowiczów i czytających o modlitwie. Mam schizofrenię i często raz mówię coś a później coś innego. Nie wiem kim jestem. Wciąż biorę zapisane przez psychiatrę prochy, które tylko pogłębiają dziwne stany
matis89 chuj nie "katolik"2021.02.25 20:07
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 𝐈 𝐖 𝐂𝐘𝐂𝐎𝐖𝐈𝐄. . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
katolik2021.02.25 19:40
Nowy Porządek, czyli chamstwo zdrajców- polskie przedsiębiorstwa na odstrzał, wpuszczają masonow. Biden w akcji, Gatess, soros..
Po 11 ...2021.02.25 19:32
"Otwieramy te drzwi metodą rozmów politycznych" .... padłem ze śmiechu :))
Jak można "paść" z wózka inwalidzkiego?2021.02.25 20:00
Widocznie można.