01.10.20, 15:56Fot. screenshot - YouTube

Minister zdrowia: Mamy eskalację pandemii

Ministerstwo Zdrowia poinformował dziś o 1967 nowych zakażeniach koronawirusem ostatniej doby. Jak komentuje minister zdrowia Adam Niedzielski, mamy obecnie do czynienia z eskalacją pandemii i tendencja wzrostowa będzie się utrzymywała.

- „Mamy do czynienia z eskalacją pandemii. Dzisiejsza liczba nowych dziennych zakażeń przekroczyła 1900. To jest kolejny rekord. Należy się spodziewać, że w kolejnych dniach ta tendencja będzie się utrzymywała” – powiedział dziś szef resortu zdrowia.

Dodał, że wedle prognoz ministerstwa, w ciągu najbliższych dwóch tygodni każdej doby będziemy odnotowywać od 1500 do ponad 2000 zakażeń. W związku z tym zmienią się zasady postępowań z zakażonymi pacjentami. Pacjenci, u których zdiagnozowano zakażenie, ale nie przejawiają objawów choroby, będą odsyłani na izolacją domową, gdzie pozostaną pod opieką lekarza rodzinnego. W każdej chwili będą mogli skorzystać z teleporady lub tradycyjnej wizyty u swojego lekarza.

kak/PAP

Komentarze

Anonim2020.10.2 12:28
zamknac granice i w kraju wszedzie maseczki na usta i nosy pod kara wysoka poniewaz ludzi zachwuja sie nonszalancko wrecz agresywnie na uwagi, obostrzenia wprowadzic natychmiast.
...a jeśli teraz Fronda odwróci narrację2020.10.1 16:21
w sprawie ogólnoplanetarnej pandemii - to będziecie mieli drodzy czytelnicy pewnego rodzaju przedsmak. Przedsmak tego, jak będzie wyglądała zmiana frondoprzekazu w sprawie LGBT, gdy Nowogrodzka w końcu ulegnie presji świata zachodniego w tej kwestii :)
Jan Radziszewski2020.10.1 16:21
przygotuj się na Sąd Boży żydowski Ministrze zdrowia Chazary też Budiet umierać - Bóg Ojciec 22.08,2020 +++++Część ludzi, która jest oddana diabłu będzie jemu wierna, a część się nawróci, jednak wielu ogarniętych działaniem demona, zgładzi działanie Aniołów Bożej Sprawiedliwości. + Ludzi zatwardziałym w złu, w tym wielu Chazarów, zostanie wtrącona do Piekła. +++ Część z tych, która umarła z wrażenia, nawróci się nim umrze, tych Święty Michał Archanioł zaprowadzi do miejsca czasowej pokuty, do czyśćca. Będzie to dla tych osób bardzo wielka Łaska Boża, możliwa tylko dlatego, że znalazło się dostatecznie wiele osób, które oddały wszystko do Bożego Skarbca, do Bożego działania.
Drugi Bóg2020.10.1 17:11
Zaprawdę powiadam ci Cyprianie Polaku +*+*+*+*+ Bóg niektórym prostuje ścieżki ale tobie wyprostował zwoje mózgowe. Zapisz to (tu uśmiechąłem się serdecznie) +*+*+*+*+
Art2020.10.1 16:19
Kolejny kłamca w MZ. Mamy eskalację kłamców
Jerzy2020.10.1 16:19
Mamy eskalację głupoty niekompetentnego ministra któremu byle felczer wciska kit "pandemiczny", oraz eskalację nie wiadomo co pokazujących testów. Proszę pana - trzeba zacząć od zakazu przeprowadzania testów czy zmuszania do nich kogokolwiek, testować tylko chętnych ale z OBJAWAMI... Uruchomić służbę zdrowia na zasadach które obowiązywały przed wprowadzenie edyktów jego ekscelencji szumowskiego - przy okazji, zamknąć fleczera ale to zadanie dla pana Ziobry, o co wnoszę. Jeśli służba zdrowia nie zacznie normalnie działać to ludzie faktycznie zaczną umierać na ulicach czekając aż ktoś im drzwi do przychodni otworzy - wczoraj widziałem grupę kilkudziesięciu pacjentów stojących pod drzwiami przychodni oczekujących na litość pielęgniarki i moknących w strugach lodowatego deszczu. Po prostu - wracamy do normalności, wszelkimi "pandemicznymi" rozporządzeniami proszę sobie zad podetrzeć - bo tylko tego dzieła szumowskiego są warte. No, chociaż warto jedno rozporządzenie wydać - za chodzenie w masce mandat (bolesny) - co najmniej 5 tysięcy złoty. Potraktować to jako sianie paniki w celu wywołania niepokojów społecznych
Nigdy w tymkraju nie było "deeskalacji"2020.10.1 16:13
Skróciliście długość kwarantanny, zmniejszyliście ilość testów, przestaliście testować osoby bezobjawowe kończące kwarantannę i osoby nie mające wszystkich objawów. Skróćcie więc kwarantannę jeszcze bardziej, do trzech dni, a liczbę testów do 5 tys. dziennie. I tylko osoby z gorączką powyżej 39 stopni. Będziecie mieć kolejny sukces i kolejne "brawo Polska". I ciekawi mnie również, kiedy wreszcie sprostujecie waszego fake newsa o rzekomym leku na koronawirusa z lubelskiej firmy.
Apel2020.10.1 16:11
Jasnowidz.
Anonim2020.10.1 16:10
Koronawirus to orientacja, nie choroba. 96% osób nawet nie wie że jest nosicielem, nie tylko tego wirusa.
MaxFiend2020.10.1 16:06
Za miesiąc będzie 5000, ale przecież to tylko koronapanika :-D
tt6y62020.10.1 22:24
jeśli jedna osoba zaraża mniej niż jeden to ilośc będzie się zmniejszać, ale co to znaczy zmniejszać? kiedy jak? Czy ci co zachorowali nagle wyzdrowieją? Ilość zarażonych się zmniejszy dopiero za jakiś czas. Dlatego liczenie tych co maja przeciwciała (nie sa zarażeni, ani nie zarażają) nie ma znaczenia bo będzie to rosnąć ze względu na matematyke ;) wazne jest R0 czyli ile dziennie jest zarażonych, czy się to zmniejsza czy zwiększa. Jeśli jest około 1 to znaczy, że bedzie się zwiekszac przez jakis czas a potem będzie stała ilość. przecież ilość zakażonych zawsze będzie się zwiększac. Bo w statystykach będa figurować.
ladychapel2020.10.1 16:05
Przecież nie ma pandemi - jest koronopanika a poddanie się obłędowi paniki i wprowadzenie wcześniej kwarantanny, według Fryndzla - było błędem
Grzegorz Strzemecki2020.10.1 16:02
Pandemia jest w odwrocie, krzywa się wypłaszcza. Proszę uwzględnić zmieniony sposób typowania potencjalnie zarażonych.
Klejnot Nilu2020.10.1 16:01
Zapomnieli mu domalować wory pod oczami, ludzie mu nie uwierzą.