03.06.19, 08:15Fot. P. Tracz (KPRM) via Flickr, CC 0

Minister Ziobro zapowiada: Ziobro: Przygotowujemy dodatkowy prezent dla bandytów...

Przygotowujemy dodatkowy prezent dla bandytów” - zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiadając zmiany w prawie, nad którymi trwają obecnie prace. Mają one doprowadzić do dłuższego pobytu w więzieniach przy najcięższych przestępstwach.

Szef resortu sprawiedliwości informował, że po zmianach z definicji będzie można mówić, że istnieją przestępstwa, za które do więzienia trafia się na znacznie dłuższy czas niż za zwykłe przestępstwa. Jak dodawał Ziobro – zmiany w prawie są konieczne, ponieważ działający w zorganizowanych grupach przestępczych bandyci są znacznie bardziej groźni:

[…] korzystają z pomocy bardzo dobrych prawników, stać ich, by podjąć różne działania również zaczepne wobec państwa”.

Zauważył, że w drastycznych przypadkach może chodzić o zlecenia zabójstw czy też pomówienia ze strony bandytów:

[…] czasami ci przestępcy próbują wrobić policjanta czy prokuratora fałszywymi oskarżeniami, czy zeznaniami […] by wyeliminować w ten sposób kogoś, kto stanowi dla nich zagrożenie”.

Podkreślił, że państwo zrobi wszystko, aby bandyci nie czuli się bezkarnie.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Polak2019.06.3 11:14
Zbysiowi nie wystarcza depenalizacja pedofilii i legalizacja cofania liczników, chce przestępcom jeszcze bardziej ułatwiać życie?
lubudubu2019.06.3 8:22
kiedy prokuratura Ziobry przesłucha wierchuszkę krk w sprawie tuszowania przypadków pedofilii? kiedy postawi zarzuty?
Konfederata2019.06.3 8:31
Nigdy. Wprawdzie byliby to w stanie zrobić, bo katolicyzm wierchuszki pisowskiej to jest pic na wodę, ale na elektoracie parafialnym robią wynik wyborczy. W wierchuszce pisowskiej jest kilku pedałów, bywają rozwodnicy, a szefuje im żyd. Spokojnie więc mogliby przejrzeć kalesony wierchuszce kościelnej, ale z ww. przyczyn tego nie zrobią. Nie ruszą nawet zboków w innych grupach zawodowych, z obawy na ich rewanż. Dalej będą grać gorliwych ministrantów.