03.12.19, 09:25Screenshot Youtube - Rzeczpospolita TV / Onet Rano

Młoda polityk SLD ostro o działaniach Biedronia! Skrytykowała też postulaty homoadopcji

Dość zaskakujący wpis jak na młodą polityk SLD pojawił się na twitterze Justyny Klimasary. Aktywistka młodzieżówki Sojuszu skrytykowała ostro działania Roberta Biedronia, sprzeciwiła się również pomysłom pojawiającym się na Lewicy w kwestii adopcji dzieci przez homoseksualistów.

Pan Biedroń w swoim wystąpieniu w PE mówił, że jest dyskryminowany ze względu na orientacje. Jest mi przykro i mu współczuje”

- napisała Klimasara na twitterze.

Dalej jednak dodała:

Nie spotkałam się jednak w Polsce z miejscami do których nie wpuszcza się ludzi lgbt. Poza tym takie rzeczy załatwia się w PL, a nie oczernia za granicą”.

W jej innym wpisie czytamy natomiast:

Bardzo żywa jest dyskusja, czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do adoptowania dzieci. Moim zdaniem nie”.

Jak oceniła:

Jestem przyjazna tym parom, ale najlepiej dla rozwoju dziecka, kiedy wychowuje się w rodzinie ojciec plus matka. Trzeba także mieć na uwadze szykanowanie takich dzieci”.

Ten wpis z profilu działaczki zniknął, jednak w sieci krąży screen:

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze

cenisz dobre dziennikarstwo?2019.12.3 19:42
Chyba powinno być "młoda polityczka SLD" - rodzaj żeński.
sl_ko2019.12.3 13:25
To mi się podoba : https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/justyna-klimasara-gwiazda-internetu-z-sld/2pc9yld#slajd-1
sl_ko2019.12.3 13:27
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/O40ktkqTURBXy8xOWU1MWU3YzljYjIxMDkzMGU5MjY4MGM2MTNlZmU5ZS5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM
anonim2019.12.3 11:58
No barwo, to Fronda autorytet sobie znalazła :) Proszę znaleźć wypowiedź tej pani choćby o JPII, lub popatrzeć na jej wizerunek w mediach spolecznościowych. Wstyd Frondo
Emma2019.12.3 12:06
Nie zgadzam się. Trzeba wyłapywać i pokazywać nawet najmniejsze przejawy dobra z ludzi, z KAŻDEGO człowieka.
anonim2019.12.3 12:24
A czy to nie hipokryzja? To że krytykuje tylko adopcje dzieci przez pary LGBT to ok, a samo LGBT to już super prawda? To tak jak niektórzy z aborcją, jestem przeciw, ale....
Emma2019.12.3 12:52
Raczej nazwałabym to błądzeniem, a nie hipokryzją. Trzeba doceniać przejawy dobra, może nie wszystko dla tej pani stracone, może jakieś światełko w kanale się tli ;)
ImperatorPalpatine2019.12.3 11:50
Zgadnijcie kto miał rodziców heteryków? HITLER!
Stop kretynom2019.12.3 12:39
A ty? niech zgadnę... Ty też? Kolejny kretyn.
realista2019.12.3 11:28
Ładna dziewczyna i obiektywna - oby takich więcej na Lewicy !!!
Cool2019.12.3 11:18
hmm... komunistka, a coś jarzy. :)
Tom Bombadil.2019.12.3 10:19
Sądzę, że już jest za późno na wszelkie racjonalne odruchy. Sprawa jest w Europce przesądzona. Polska będzie łyknięta, jak Malta, Irlandia i Hiszpania. Nawet Portugalia się nie obroni. Pozostaje nam tylko czekać na interwencję z Nieba... modlić się, pościć, nawracać... Walczyć też, do końca. Tyle, moim zdaniem.
Jolanta2019.12.4 7:19
Polska się nie da !,nie można mieć zadnych wątpliwości,do reszty się zgadzam
Beno2019.12.3 10:09
Czasami lewicowcy i to do tego młodzi i może nawet stojący daleko od Kościoła mają lepiej poukładane w głowach jak wielu tych, co się uważają za katolików.
Sebastian Lorenc2019.12.3 10:09
Tak. Dzieci powinny mieć mamę i tatę. Ale świat nie jest taki piękny i czasem nie mają nikogo. Czasem mają tylko mamę. Czasem tylko brata, czy siostrę. I jeśli rodzice adopcyjni są sprawdzeni i zweryfikowani w uczciwy i rzetelny sposób, to wszystko jedno jakiej są płci, zawsze będą lepsi od placowki, ośrodka, domu dziecka.
Michał Jan2019.12.3 10:34
To oczywiście cyniczne, ale nie można burzyć ładu społecznego na podstawie pojedynczych przypadków. W ostatecznym rozrachunku liczy się to, czego nie widać. Są już usłużni naukowcy, którzy potrafią wykazać, że wychowywanie w parach homoseksualnych jest "nie gorsze" od mieszanych (nie wiem, czy to nie oznacza, że parom hetero należałoby te dzieci odbierać, czy autor, z bólem serca, godzi się na takie trudne warunki wychowawcze), ale ja bym poczekał na efekty co najmniej do drugiego pokolenia. Mamy tę możliwość, bo niektóre kraje się wyrwały i postanowiły dla nas zrobić eksperyment na sobie.
Sebastian Lorenc2019.12.3 10:38
Ja wiem tylko, z wieloletniej praktyki, że najważniejsze w rozwoku dziecka sa miłość, bezpieczenstwo, dobry dotyk i rodzina. Tego żadna placówka nie zapewni.
Sebastian Lorenc2019.12.3 10:46
*Rozwoju*
Darek2019.12.3 13:10
Wiesz może masz i rację, ale jak to pogodzić z wzorami wychowania które takie dzieci wyniosą z takiego domu w przyszłość? To nas rodzicach ciąży obowiązek wychowania nowego pokolenia które kiedyś nas zastąpi. Jak wychowamy takie dzieci, jak pokazać co jest dobre a co złe? Sama wiesz że niestety ale najwięcej z wychowania, poglądów itd, wynosi się z domu. A jak wygląda Twoja jak mówisz "wieloletnia praktyka".
Sebastian Lorenc2019.12.3 13:57
Sama jestem matką, poza tym pracuje juz ponad 15 lat w ośrodku adopcyjnym dla dzieci niepełnosprawnych. Z powodu braku chwtnych do adopcji, ośrodek staje sie domem dla większości dzieci na wiele lat. Czasem dożywotnio. A wzory wychowania? Samotna matka, czy ojciec też przecież nie mówią dzieciom, że ideał to być samotnym rodzicem, prawda? Pełna, tradycyjna rodzina jest najlepsza. Ale życie uklada się różnie.
Cool2019.12.3 11:32
Argument z doopy wzięte. ... "rodzina homoseksualna" nie jest gwarantem zapewnienia wymienionych przez Ciebie warunków. ... w kwestii "rodziny" nie ma nawet możliwości ... ponieważ "rodzina homoseksualna" nigdy nie będzie normalną rodziną. P.s. ... jest jeszcze wiele innych elementów stanowiących o prawidłowym rozwoju dziecka ... widać Twoje doświadczenie obejmuje bardzo wąski zakres rozwojówki.
anonim2019.12.3 11:38
To fronda, nie wykład z psychologii rozwojowej, więc trudno mówić o wszystkim. A rodzina mój drogi, to związek ludzi, połączonych wzajemnym uczuciem, współdziałaniem i wzajemną odpowiedzialnością, w którym akcent pada na wzmacnianie wewnętrznych relacji i interakcji. I
Cool2019.12.3 11:58
W podstawowym znaczeniu tego terminu jest pokrewieństwo? zapomniałaś?!! Jakoś mnie to nie dziwi manipulantko :/
Sebastian Lorenc2019.12.3 12:04
Nie umiesz inaczej tylko obrażać? Dzieci adopcyjne nie są spokrewnione z rodzicami a są najbliższą rodziną. Wiec może nie wymyślaj.
Cool2019.12.3 12:08
NIkogo nie obrażam! Próbuję Ci tylko uświadomić, że rodziny adopcyjne z definicji są "ułomne" ... dokładając do tego homoseksualnych "rodziców" ... robi się dzieciom podwójne KU KU!!!
Sebastian Lorenc2019.12.3 12:23
No straszne kuku. Zabranie obcych dzieci z placówki, pokochanie ich, obdarzenie ich domem, ciepłem i rodziną. No masakra.
PiotrS2019.12.3 12:37
To ja się wtrącę. A co :) Agnieszka, cóż, masz rację w tym, co piszesz o dotyku, uczuciach i o tym że w placówkach jest kijowo. (nie będę tutaj cytował wszystkiego co piszesz). I tak - dla dziecka jest zdecydowanie lepiej mieć bliskich. Ale - uwaga(!) - subiektywnie, osobiście sprzeciwiam się adopcji dzieci przez pary homoseksualne mimo tego, że ich nie krytykuję, szanuję itp. Osobiście znam osoby o takiej orientacji i mogę z nimi pić piwo, grać w karty czy gadać - no...do łóżka to już z nimi nie pójdę:). Dlaczego się sprzeciwiam adopcji? Otóż, wydaje mi się, że dobrze jest jak dziecko otrzymuje właściwy wzorzec. A - mimo całej mojej akceptacji osób homoseksualnych - właściwym wzorcem jest małżeństwo osób płci przeciwnej. Masz rację, że niektóre dzieci mogą być skrzywdzone przez takie postawienie sprawy, bo miałyby lepiej w takim związku niż w domu dziecka. Tak. Ale ja boje się tego, że dopuszczając adopcję, zrównujemy takie pary z parami hetero - czytaj - zaczynamy budować w kraju inny wzorzec społeczny. Wówczas - moim zdaniem - więcej będzie z tego złych rzeczy niż... tego zła, którego doświadczają ww. dzieci. To jest bardzo okrutne spojrzenie, bo piszę tutaj z perspektywy całości kraju, nie biorąc pod uwagę cierpień pojedynczego człowieka. Zdaję sobie z tego sprawę. Dodatkowo - patrząc bardzo brzydko, brutalnie - czyli pragmatycznie z punktu widzenia Państwa: korzystniej jest jak heteroseksualiści łączą się w pary bo mamy z tego dzieci. Trudno tutaj gadać, bo ten temat to jest na kawę, albo piwo i kilka godzin, więc nie przytaczam wszystkiego :)
Sebastian Lorenc2019.12.3 12:41
Ale ja sie z Tobą zgadzam. Każdy przypadek trzeba rozpatrzyć indywidualnie. Nie zabierzemy dobrej kochajacej mamie dziecka, jak zwiaże sie z kobietą, prawda?
PiotrS2019.12.3 12:44
Nie zabierzemy, to byłaby krzywda dla dziecka.
Sebastian Lorenc2019.12.3 14:54
Dużo by można o tym pisać, o wzorcach,o autorytetach i o modelu rodziny, ale nie tu, masz rację :)
T.2019.12.3 13:13
Ale Agnieszko zapominasz o jednej podstawowej rzeczy. Rodzina "rodzi", lub przynajmniej ma teoretycznie taką możliwość. Związek pary homoseksualnej nigdy nic nie zrodzi, bo nawet nie ma takiej możliwości. Zatem nigdy nie będzie rodziną w normalnym tego słowa znaczeniu. Bezpieczeństwo dziecka powinno być sprawą priorytetową, i nie byłbym za takim hura optymizmem żeby oddawać dzieci pod opiekę par homoseksualnych. Piszesz o rzetelnej weryfikacji, ale wydaje mi się droga Agnieszko że liczysz już dostatecznie dużo wiosenek aby wiedzieć że rzetelna weryfikacja w Polsce nie zawsze działa. Właściwie to działa tylko w nielicznych przypadkach. Zbyt wiele było tragedii w Polsce i na świecie bo ktoś gdzieś kiedyś nie dopełnił swoich obowiązków. To nie jest łatwy temat, ale jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle zanim znajdzie się złoty środek. A robienie na siłę rewolucji obyczajowej w kraju bądź co bądź konserwatywnym źle się skończy.
Sebastian Lorenc2019.12.3 13:29
Adoptujemy dzieci, kiedy nie mamy możliwości ich urodzić. Brat zostaje opiekunem i najbliższą rodziną nieletniego rodzeństwa, chociaż nie ma mowy o rodzeniu. Zgadza sie, to nie łatwy temat, ale nie można wszystkich przypadków wrzucać do jednego worka i wyciągać ogolne wnioski.
T.2019.12.3 15:07
Owszem są takie przypadki gdy starszy brat opiekuje się młodsza siostra i są rodziną. Są rodziną bo zostali urodzeni przez tę samą kobietę i wiążą ich węzły krwi. Ja nie wrzucam wszystkich do jednego worka, uważam tylko że życie i zdrowie dziecka jest bezcenne aby ryzykować oddanie go parze homoseksualnej, przy niewydolnym systemie opieki w Polsce. Nie raz i nie dwa były takie przypadki kiedy okazywało się że parę homoseksualną tworzą pedofile. Jest to ryzykowne co powiem ale uważam, że gdyby natura chciała aby dwóch mężczyzn mogło mieć dzieci, to by dało im taką możliwość. Moim zdaniem zamiast tworzyć rewolucję obyczajową należy poprawić obecny system i zachęcić większą grupę ludzi do bycia rodziną zastępczą.
T.2019.12.3 15:08
*więzy krwi, przepraszam.
Sebastian Lorenc2019.12.3 15:47
Ale co Ty z tymi więzami krwi? Moja mama umarła przy porodzie, moja druga mama jest według Ciebie dla mnie obca? Bo nie ma więzów krwi? W Polsce nie zabrania się adopcji osobom samotnym. Jest to trudne, ale możliwe. Obcy mężczyzna, czy obca kobieta mogą stworzyć rodzinę dla porzuconych dzieci. Nie będą rodziną tych dzieci?
Baranico2019.12.3 20:22
Zwiewaj i przestan pisac bzdury bo sie niedługo dowiemy ze twoim tatusiem był szach perski
Sebastian Lorenc2019.12.3 20:31
Wychowanie przez nie biologiczną matkę nie jest czymś wyjątkowym. Dziwnie to odbierasz.
T.2019.12.3 21:58
Podałem tylko przykład, mogłem napisać prościej że są rodzeństwem i też stanowią rodzinę. Ale nie rozumiem Twoich prywatnych wywodów. Doskonale wiesz że nie jest rodzicem tylko ten kto rodzi ale i ten kto wychowuje. A rodzina to rodzice obojga płci. I oto mi chodzi pisząc że rodzina ma rodzić - o odpowiedni wzorzec. Nazywając parę homo rodziną chcąc nie chcąc zrównujemy ją z rodziną hetero, a to śmierdzi rewolucją obyczajową i budową nowego wzorca społecznego. W takim kraju jak PL może to przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Pisałem że nie jest to łatwy temat z jednej strony jest dobro dziecka, ale czy cena jaką przyjdzie zapłacić za to nie będzie zbyt wysoka? moim zdaniem to otworzy puszkę Pandory i więcej wyjdzie z tego rzeczy złych niż to zło i problemy które doświadczają te dzieci. Sama pisałaś że dzieci potrzebują miłości bezpieczeństwa, ale potrzebują też odpowiednich wzorców, z których powinni czerpać. A jaką postawę przyjmą w dorosłym życiu to już nie zależy od Nas, sami się ukształtują i swój światopogląd. My jedynie możemy zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju.
Michał Jan2019.12.4 7:49
Patrząc z oddalenia, czyli w interesie całego społeczeństwa: czy zależy nam na społeczności eci-peci, czy raczej ludzi z biglem. Mamy już dużą społeczność maminsynków. Czy teraz chcemy dołożyć grupę, których wizerunek męskości kreować będzie duet w stylu p.p. Biedroń-Śmiszek?
Sebix2019.12.3 10:57
"zweryfikowani w uczciwy i rzetelny sposób" ....ta jasne :)
anonim2019.12.3 11:02
W Polsce, nim się kogokolwiek zakwalifikuje jako kandydata na rodzica zastępczego, albo adopcyjnego, musi przejść mnóstwo kontroli, badań, testów, wywiadów rodzinnych, z sąsiadami, współpracownikami. Jest to naprawdę długi i żmudny proces, ale potrzebny. i o tym mówię.
boom2019.12.3 11:16
Rozumiem że jesteś psychologiem dziecięcym? Piszesz że wychowywanie dzieci przez homoseksualne pary zawsze będzie lepsze od jakiejkolwiek placówki. Skąd ta pewność? Czy czerpiesz ją z doświadczenia zawodowego, ewentualnie jakich innych źródeł, czy tak tylko ci się tylko po prostu wydaje? Ilu twoich podopiecznych to dzieci wychowywane przez homoseksualistów?
anonim2019.12.3 11:25
Moi podopieczni to dzieci z placówki, których nikt nie chce, bo urodzili się niepełnosprawni. Znam dzieci wychowywane przez starszych braci, przez samotnych rodziców, pracowałam kiedyś z dziewczynką, którą wychowywała matka, mieszkająca z przyjaciółką (podobno z przyczyn ekonomicznych)Więź dziecka z obiema kobietami była bardzo silna, a tak naprawdę nikt nie wie, jakie relacje łączyły kobiety.
boom2019.12.3 11:39
Nie przeczę, że mogą zdarzyć się szczęśliwe dzieci wychowywane przez pary homoseksualne i że może być im lepiej niż w placówkach, ale czytając artykułu o setkach przypadków na całym świecie pedofilów podszywających się pod pary gejów i adoptujących dzieci a później molestujących je bezwzględnie czasem od noworodka, jestem zdecydowanie przeciw. Za duże ryzyko. Nie mamy prawa poświęcać jednych dzieci w imię tego żeby innym było lepiej. Wystarczy otworzyć im furtkę nikt nad tym nie zapanuje.
anonim2019.12.3 11:43
Dlatego mówię o rzetelnej weryfikacji. Może się również zdarzyć i zdarzyło się, nawet w Polsce, że heteroseksualni rodzice zastępczy okazali się potworami. Zawsze bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Tylko nie wiem, czy czytałeś statystyki, że domy dziecka, to miejsca, gdzie bardzo często dochodzi do gwałtów i molestowania. Bo "dziecko" prawie dorosłe, ma łatwy dostęp do malucha, niestety.
Baranico2019.12.3 20:20
Moze sie wreszcie zamkniesz
Sebastian Lorenc2019.12.3 20:34
Rozmawiam z kulturalnymi ludźmi, wiem, że jest to Tobie obce, ale ludzie, którzy mają różne poglądy, jeśli reprezentują jakiś poziom, potrafią rozmawiać, jeśli nie reprezentują, to wrzucają, jak Ty.
KATOLIK POLAK2019.12.3 11:28
ZAMILCZ DAREMNA PUCHO NA SPERMĘ. URODZ SOBIE DZIECKO I ZRÓB Z NIM CO CHCESZ A OD MOICH WARA SZMATO.
SUPER KATOLIK POLAK2019.12.4 11:32
Najpierw powiedz to księdzu - wara od moich dzieci. A jakie te twoje dzieci są gdy tatuś taki zyeb?
AS2019.12.3 11:35
Rodziców biologicznych się nie wybiera ale adopcyjnych tak, więc powinno się wybierać to co jest lepsze dla dziecka - tatę i mamę a nie pary jednopłciowe. Nie jest wszystko jedno, jest ogromna rożnica pomiędzy jednym a drugim
anonim2019.12.3 11:40
Ostatnio głośno było o małym dziecku z ZD. Szukało rodziców. 20 heteroseksualnych małżeństw je odrzuciło. Zaadoptował gej. Jest dla mnie wielkim człowiekiem, a mała dziewczynka ma dom.
Polak2019.12.3 11:47
ktoś chory psychicznie jest lepszy od ośrodka, domu dziecka? nie sądzę tak szczerze
Stop kretynom2019.12.3 12:37
B Z D U R A.
Slava2019.12.3 21:44
O to czy dzieci wolalyby wychowywac sie w placowkach opieki ,czy w domach homoseksualistow dobrze by bylo sie zapytac wychowankow placowek opieki. ja osobiscie jestem przeciwna adpcji przez homoseksualistow. uwazam ze lepiej na ich zdrowie psychiczne wplynie nawet to ze beda wychowywane przez samotna matke, oja, lub brata, czy siostre
ToJa2019.12.4 10:30
Że niby Tarzana mały wychowywały i też wyszedł na ludzi?
m42019.12.3 9:49
no proszę nawet w SLD są tacy, którzy to rozumieją, że dziecko zasługuje na dom, w którym jest normalność, czyli normalny ojciec i normalna matka... zwolennikom homoadopcji brakuje chyba wyobraźni... niech sami wyobrażą sobie swoje dzieciństwo z parą homoseksualistów, albo niech nawet z nimi zamieszkają na dłużej.... odechce im się szybko, ręczę za to.
Barany 2019.12.3 20:17
W SLD nie ma takich "normalnych"
Baranico2019.12.3 20:23
SLD i reszta tej lewackiej hołoty to są ostatnie uje.
Kicia2019.12.3 9:39
Tych "polityków" coraz wiecej wychodzą jak robactwo z dziury i jedyna rzecz jaka potrafia to ordynarnie szkodzić Polsce.