02.10.19, 15:43Zdj. screen Twitter/Magazyn Śledczy

Mocne! Kidawa-Błońska przypadkowo pogrążyła Budkę...

"Chcę państwu pokazać rachunek, paragon hańby tego rządu. 2 tys. zł dla dziecka po przeszczepie, które rodzice muszą wydać" - mówił podczas wyborczej debaty w TVP polityk Koalicji Obywatelskiej Borys Budka.

"Ten paragon był paragonem prawdziwym, rzeczywiście ten lek od miesiąca jest refundowany dla dzieci do 110 dni. Ale paragon wczoraj był prawdziwy dla osoby, która potrzebowała ten lek ale nie mieściła się w tej kategorii ani dziecka, ani 110 dni"-mówi dziś kandydatka na premiera.

Do wczorajszej wypowiedzi posła Koalicji Obywatelskiej odniósł się także minister zdrowia Łukasz Szumowski.

"Panie Pośle Budka - może Pan nie zorientował ale lek, o którym Pan mówił jest objęty refundacją i dla dzieci kosztuje 3,20. Zdrowie jest zbyt poważnym tematem, żeby wprowadzać Polaków w błąd. Czekamy na przeprosiny..."-napisał na Twitterze szef resortu zdrowia.

Tysol.pl

Komentarze

rozzalony2019.10.2 22:04
Dlaczego ci wszyscy - podkreslam wszyscy - z PO to zli ludzie ? Nie potrafia zrobic, mowic, swiadczyc niczego dobrego.
Marta2019.10.2 18:32
Nie możemy wykluczyć , że dla potrzeb powodzenia zbiórki pieniędzy w internecie trzeba było naciągnąć fakty by zbiórka była satysfakcjonująca. Ale widać, że PO zbadała sprawę, a i tak posłużyła się nią.
lolek kremowka2019.10.2 16:46
Mocne! Wojciechowski sam sie zaoral i zmiazdzyl! Szok! Europarlamentarzysci PiSu bez zadnego waznego stanowiska! Zaoranie, zmiazdzenie i zabronowanie!
Zygfryd2019.10.2 16:39
Łże jak ta cała PO klamac oszukiwac nabijac zwykłych ludzi w butelkę dno szlam i gówno śmierdzące od Borysa dla bydła .
Agnieszka2019.10.2 16:29
No ok, ale w końcu jak jest? Wszyscy chorzy mogą go dostać czy jak minie 110 dni albo ktoś skończy 18 lat, to może chory, którego nie stać bez niego umierać i walić się na łeb cała kosztowna wcześniejsza terapia? Prosiłabym media i polityków prawicy o niestaczanie się do kloaki przeciwników politycznych czyli ponad krótkotrwałymi "zwycięstwami w gierkach i zaorywankach partyjnych" postawienie na pierwszym miejscu tego, co najważniejsze czyli w tym przypadku zdrowia i życia chorych, których na ten lek nie stać a wypadają spod refundacji. Jeżeli zamiast naprowadzać władzę na właściwe, uczciwe, zgodne z deklarowanymi wartościami rozwiązania wybieracie jednorazowe popisy pod dyktando POKO, to kiedyś tez możecie znaleźć się w grupie chorych potrzebujących refundacji tak drogiego leku i na dokładkę nie móc się z żebraniem o niego przebić nigdzie, bo jakiś partyjniak nakaże dla dobra partii i władzy zamieść temat pod dywan. I tak skazani na śmierć przez władzę i usłużne media, będziecie umierając słyszeć jak to cudownie władza wam pomogła, bo ten lek, bez którego refundacji umieracie to jest refundowany. Nie mogę nawet patrzeć na Budkę, Kidawę i to towarzystwo, ale znajcie granice - ludzkie życie jest ważniejsze od waszej czy mojej niechęci! Jak mają racje to mają i sprawę trzeba naprawić albo przestać patrzeć w lustro na swoje odbicie padalca!
sylwe2019.10.2 16:27
wiecie ,brzydzę się Borysem Budką
Wies2019.10.2 16:16
Paragon prawdziwy, cała reszta kłamstwo. To jak z tym ruskim rowerem. Radio Erewań nadaje z siedziby PO-KO.
Bizon2019.10.2 16:13
Czy Jacek Sasin znał pytania przed debatą? Można odnieść takie wrażenie, zwłaszcza po pytaniu o dopłaty dla rolników.
Anonim2019.10.2 19:33
Nie znał.Jest po prostu dobrym ministrem dobrego rządu .Coś co dla totalnej opozycji, która zrobiła z Polski PAŃSTWO TEORETYCZNE,dziadowskie jes nie do pomyślenia.
AdamZ2019.10.2 23:11
I dlatego wyłożył się na polityce zagranicznej...?