10.01.14, 16:33Robert Tekieli (archiwum prywatne R. Tekieli)

Mocne słowa Roberta Tekielego o WOŚP i Owsiaku

Ciekawe i mocne świadectwo Roberta Tekielego o Jerzym Owsiaku i organizowanej przez niego Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W rozmowie z Diakonią Wyzwolenia Tekieli podkreśla, że zna Owsiaka już od 26 lat i przypomina jego inicjatywę pod hasłem Towarzystwo Popierania Chińskich Ręczników, która została poparta przez  Trójkę. „Reżimowe media nagłośniły coś, co było  konkurencją dla autentycznego i spontanicznego ruchu w całej Polsce – Pomarańczowej Alternatywy” – komentuje Tekieli.

Tekieli przypomina, że przez środowiska wolnościowe Owsiak był postrzegany jako „szwindlarz, jako ktoś, kto próbuje wykorzystać coś uczciwego, robiąc coś pożytecznego i uzyskując nagłośnienie w mediach kontrolowanych przez komunistów”. Zdaniem Tekielego, ten sam model Owsiak powtórzył przy okazji WOŚP.

„Niczym złym nie jest zbieranie pieniędzy dla potrzebujących osób, jeśli ktoś w sercu czuje, że powinien uczestniczyć w takich zbiórkach, to super” – komentuje Tekieli, dodaje jednak, że patrzył na tę działalność przez ponad dwadzieścia lat. W rozmowie z Diakonią Wyzwolenia po raz pierwszy publicznie ujawnia, że słyszał kiedyś rozmowę Owsiaka na temat jednego z pierwszych finałów WOŚP i miał głębokie przekonanie, że były to słowa „cinkciarza, który robi interes”.

Tekieli zwraca jeszcze uwagę na promowaną na Przystanku Woodstock sektę Hare Kriszna, „która w dramatyczny sposób zniewala ludzi, która na całym świecie jest określana jako organizacja toksyczna”. Przypomina o setkach procesów o przestępstwa seksualne, do których dochodzi wśród członków sekty.

Mocne i głębokie świadectwo. Warto posłuchać:

Beb 

Komentarze

anonim2014.01.10 17:45
TO JEST WLASNIE CALA PRAWDA O TYM RESORTOWYM CINKCIARZU.
anonim2014.01.10 17:50
@fiodor.d A Ty pomyliłeś portale. Czuję, że jesteś zainfekowany! Może spirytusik na odkarzenie.
anonim2014.01.10 17:51
Właśnie ze względu na promowanie sekty Krisznowców Owsiak nie zobaczy ode mnie ani grosza!
anonim2014.01.10 18:01
fiodor.d ; żałosny jesteś człowieku.
anonim2014.01.10 18:16
Cała prawda o Owsiaku. Panie Tomaszu dzięki za świadectwo. Niestety teraz misi się Pan liczyć z ostrym atakiem lewackich mediów. Wiem że dla Pana najważniesza jest prawda ale mimo wszysko współczuję. Niech się Pan trzyma. Obiecuję modlitwę.
anonim2014.01.10 18:17
Panie fiodor.d tu nie zł onet.pl albo forum gazety wymiotnej...
anonim2014.01.10 18:41
owsiak sekciarz i cinkciarz - wszystko jasne wóz jagannatha będzie jeździł po polu z pomocą woodstockowiczów. żadnych pieniędzy dla owsiaka
anonim2014.01.10 18:48
Dobro czynią ludzie w dobrej wierze dając pieniądze dla chorych dzieci. Owsiak i jego przydupasy żyją za te pieniądze jak Lordowie. Za resztę pieniędzy organizują sabat demoralizując młodzież w Kostrzynie. Gdzie tu Owsiak czyni dobro.
anonim2014.01.10 18:50
@fiodor.d Już wcześniej czytałem twoje głupoty.
anonim2014.01.10 18:51
Ludzie, nie karmcie trolla.
anonim2014.01.10 19:05
Wolałbym, aby p. Tekieli mówił o dowodach, rachunkach , fakturach a nie o swoich "wrażeniach". Bo ja - na przykład - MAM WRAŻENIE - ze p. Tekieli i wiekszość z Panstwa wypowiadających się na forum Frondy nie jest w stanie znieść tego, że ktoś czyni prawdziwe i rozległe dobro, ma masowe wsparcie Polakow a nie jest nijak związany z Kościołem. Nigdzie do tej pory , NIGDZIE nie znalazłem konkretnych zarzutów wobec Fundacji Owsiaka czy ew. dowodów nieprawości . A Fundacja była kontrolowana tekże w czasach Jedynego Patriotycznego i Narodowego Polsko Polskiego Rządu również. Tylko wrażenia... A czyim był synem, a że nie pracuje za darmo tylko pobiera wynagodzenie za swoją pracę, a że sekta Hare Kriszna na Woodstock. Wyciaganie przez p. Tekielego Tow. Przyjaźni Chinskich ręcznikow jest zupełnie groteskowe. Dobrze pamietam: to była chwilowa zabawa prowokacja i nijak , NIJAK nie mogła stanowić konkurencji i dla Majora i Krasnali ( per saldo zresztą o TPCHR wszyscy zapomnieli, poza p. Tekielim ) a Krasnale i Major weszli do historii).
anonim2014.01.10 19:21
ach i czy mnie sie wydaje czy 20 lat temu p. Tekieli był lewackim buntownikiem i ze - khe, khe "środowiskami niepodległościowymi" miał niewiele do czynienia ?
anonim2014.01.10 19:46
media głównego ścieku nie podejmą tematy sekty owsiaka nawet jeśli są tam zbiry popełniających przestępstwa seksualne bo ich priorytetem jest propagowanie że to Księża wyłącznie brzydko czynią tym samym notoryczne postępki homoseksualistów z wykorzystywaniem do cielesnych doznań dzieci maskują
anonim2014.01.10 20:08
@kontestatorkrk - nonsens. Akcja Owsiaka przypomina mi "czyny społeczne" vel "partyjne" za komuny, tyle, że w dobie mediów elektronicznych. Pomijając wszystko inne WOŚP jest utrzymywana przez ogół podatników - finansowana przez samorządy, najwięcej licytują spółki Skarbu Państwa - paranoja.
anonim2014.01.10 20:47
AnnaMS to też są tylko niesprawdzone pomówienia tam przecież przykładnie się owsiki bawią w nagrodę za żebranie
anonim2014.01.10 21:03
GajewskiDominik charytatywność w wykonaniu owsiaka jest żebraniem a raczej prywatnym przedsiębiorstwem jakie utworzył upatrując możliwość zarobku na chorych dzieciach.
anonim2014.01.10 21:05
WOŚP powinien całą kasę przeznaczać na chore dzieciaki, a nie organizować jakieś Woodstocki!
anonim2014.01.10 21:06
@GajewskiDominik ------------------------- " świetny program bo dobrali jako kontrrozmówcę mu Pawła Konja i tak naprawdę tylko błazen robiący sobie jaja może być partnerem w dyskusji tego smutnego pana jakim jest Tekiel. " ----------------------- Formułując tego rodzaju wnioski dałeś wyraz temu, iż w istocie nie masz pojęcia o Robercie Tekieli, o historii jego życia, co ważne, o dyskusji z nim... Bazujesz, jak śmiem podejrzewać, jedynie na zasłyszanych opiniach, "wycinkach" telewizyjnych polemik (spotkanie z tym "komikiem" ciężko jest nawet mianem polemiki merytorycznej określić)... Osobiście miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panem Tekieli, było to dla mnie dość szczególnym, przejmującym doświadczeniem... Podczas tego spotkania zdałem sobie w pełni sprawę z tego, jakim człowiekiem w relacji bezpośredniej jest ten człowiek, jakie przesłanie pragnie względem odbiorcy skierować... Na podstawie tych wydarzeń mogę stwierdzić, iż bardzo sobie cenię tego człowieka, nie we wszystkim się z nim zgadzam, ale darzę ogromnym szacunkiem. Dlaczego? Być może dlatego, że ja nie bazuję, w przeciwieństwie do wielu formułujących na jego temat dość jednoznaczne, negatywne oceny, wnioski, na doniesieniach, relacjach telewizyjnych, fragmentarycznych wypowiedziach, ale miałem możliwość osobiście doświadczyć z nim spotkania, uczestniczyć w dyskusji... Uważam więc, że jesteś w swych ocenach niesprawiedliwy, wyciągasz pochopne wnioski... A co do tej konkretnej wypowiedzi?? „Niczym złym nie jest zbieranie pieniędzy dla potrzebujących osób, jeśli ktoś w sercu czuje, że powinien uczestniczyć w takich zbiórkach, to super” – komentuje Tekieli, dodaje jednak, że patrzył na tę działalność przez ponad dwadzieścia lat. " I sprawa staje się jasną... Z Bogiem...
anonim2014.01.10 21:12
Kiedy Owsiak się oczyści pokazując finanse WOŚP oraz dwóch firemek słupów ?
anonim2014.01.10 21:37
@kontestatorkrk- Caritas przynajmniej nie organizuje koncertów w stylu Woodstocku, które tak naprawdę nikomu nie są do niczego potrzebne.
anonim2014.01.10 21:38
GajewskiDominik jeśli nawet na pielgrzymce jest coś takiego jak próbujesz tu wmówić jest to przyczyna spowodowana brudstokiem bo młodzież nasiąka tą waszą zgnilizną którą należy zdetronizować w tym celu rodzice lub koledzy zachęcają owisików do brania udziału w pielgrzymkach ale ich niegodziwość czasem daje o sobie znać
anonim2014.01.10 21:40
znów mielicie temat? Nie obrzydło? A to ten sam Tekieli, z Brulionu, ktory pisał o dobroci narkotyków itp?
anonim2014.01.10 21:40
GajewskiDominik niebieski patrol może i łapie dilerów ale tych nie należących do owsików wkraczających na teren brudstoku bez zezwolenia jurasa.
anonim2014.01.10 21:58
AirWolf napisał ten który broni krętacza jurasa, każdemu księdzu zarzuca pedofilię, wprowadzać chce do szkół zboczone gender i jeszcze na brudstoku ląduje w błocie naśladując prosiaka, ty przejawisz widoczne oznaki kłopotów z głową :)
anonim2014.01.10 22:05
GajewskiDominik żadnego świństwa nie zażywam tylko skutecznie uwidaczniam wasze brudstokowe konszachty z zaprzyjaźnionymi dilerami które macie więc nie zaprzeczaj. Naiwniak lub skończony głupiec sądzisz że dzieci nie były łapane i zabijane na macę przez żydów to się dokształć w temacie pewnie jeszcze przekonany jesteś że komunizmu w POLSCE również nie było a juaruzelski wprowadzając stan wojennych ochronił nasz kraj od sowietów.
anonim2014.01.10 22:20
te 47% na obsługę własną WOŚP zamiast na cele statutowe to poważny argument
anonim2014.01.10 22:54
GajewskiDominik nic z tych rzeczy które mi insynuujesz nie są moim zamiarem i mi ubliżyłeś nazywając palikociażem i antyklerykałem. możesz postawić sobie w głowie zaporę na oczywistości jednak to tylko spowoduje że jesteś podatny na manipulację dzięki czemu nie służysz dobremu prowadzą cię niegodziwcy jak juras.
anonim2014.01.10 23:16
AirWolf martw się lepiej o własny nieciekawy żywot poganinie. Nie rozkazuj Księdzu gdyż to ty w pierwszej kolejności potrzebujesz spowiedzi zważywszy na twe obrzydliwe komentarze dające odzwierciedlenie twej oślizłej od paskudnego grzechu duszy.
anonim2014.01.10 23:29
racja
anonim2014.01.10 23:37
AirWolf zlecasz zadanie dla Księdza i jeszcze masz czelność fałszywie uzasadnienie podawać rzekomo mojego grzechu ale wspaniałomyślnie ci wybaczam gdyż wiem że jesteś otumaniony jurasem:)
anonim2014.01.11 0:25
AirWolf nie zlecasz wykonanie do realizacji zadania aby Ksiądz wykonał. Zapewne ale to są tylko twe fantazje ty jako ateista nawet w 1% nie masz rozeznania w sprawach w jakich notorycznie się udzielasz ale to już twój problem że często uciekasz z podkulonym ogonem:)
anonim2014.01.11 9:16
@Domejko Dlaczego tak nienawidzisz KK i innych twych bliźnich!???. Egzorcyzmów ci cza!!!
anonim2014.01.11 10:51
Wyważone,konkretne świadectwo.WOŚP to hucpa III RP,a wielu na kolanach jak na państwo feudalne przystało.
anonim2014.01.11 10:51
@AirWolf- Powiedz mi w takim razie co by było, gdyby Woodstocku nie było? Świat by się zawalił? No chyba nie.
anonim2014.01.11 11:30
@Majestic... Myślę, że tym tekstem o macy wyłączyłeś się ostatecznie z tej dyskusji jako poważny adwersarz... Sorry napisz jeszcze, że czarna Wołga porywała dzieci...
anonim2014.01.11 13:45
@Domejko Rozumię! więcej ja z twej wscieklizny naKatoli nic nie rozumię.To nieładnie szkalować nieznanych ci grup ludzi! W "tvn24" masz pole nienawiści na KK do popisu!!Tam redaktorki lubią takich fekalionistów!!.
anonim2014.01.11 14:13
@Domejko Tu masz przykłady języka "miłości" twych kolegów po "fachu" cytowane w wymienionym mainstreamie! http://www.tvn24.pl/szczegoly-sposobu-przesluchan-dzieci-odpowiedz-z-dominikany-w-sprawie-ks-gila,386783,s.html : ZAK 18 minut temu Dlaczego pokazujecie ten margines społeczny, prokuratura jest nie udolna. damianet7 20 minut temu ta zboczona świnia powinna już gryżć beton w więzieniu ,a nie wypoczywać u mamusi NotowanyPL 35 minut temu Powinni jak najszybciej wysłać tego pedofila na Dominikanę a nie prowadzić jakieś śledztwo na odległość! Wystarczy popatrzeć na ryj gila i od razu widać że to wynaturzony i groźny pedofil! Żmudzin 49 minut temu Kościół w Polsce i prokuratura w Polsce usiłuje chronić pedofila i zboczeńca w imię Boga. sethmen 50 minut temu nic mu nie zrobia prokuratura go ochroni a kolesiowi co ukradnie zuple chinska 10lat wlepi-w tym kraju lepiej dzieci gwalcic niz krasc Jar_bydg 55 minut temu Wpuścić Gila do klatki z drugim ptaszkiem Trynkiewiczem. I co ty nato.Fronda przy tym to pikuś.
anonim2014.01.11 16:28
@GajewskiDominik ---------------------------- " jedyne na czym bazuje na razie to na tym co sam usłyszałem co mówił Tekiel w tym co zobaczyłem - wcześniej nie miałem pojęcia w ogóle o jego istnieniu. Dopiero Fronda mnie zmusiła do sprawdzenia kto zacz. " ----------------------------------- W takim razie dziękuję, że swą postawą przyznajesz mi rację... Ja bowiem o tym pisałem. Nawet nie wiesz kim jest ten człowiek, nie znasz historii jego życia, nie miałeś okazji doświadczyć bezpośredniej z nim relacji, a formułujesz dość jednoznaczne wnioski. Jak sam przyznałeś, jedynie na podstawie tego tekstu, fragmentu występu Pana Tekieli w programie telewizyjnym. Na to też zwróciłem uwagę... W mojej ocenie to dosyć nierozważne, pochopne z Twej strony, niesprawiedliwe i krzywdzące wobec tego Pana. Cieszę się więc, że mamy jasność... :) Pozdrawiam, z Bogiem...
anonim2014.01.11 16:32
@AirWolf --------------------- " To samo dokładnie czynią wszyscy frondowi obszczekiwacze Owsiaka. " ---------------------- Hmm... Jest mi niezmiernie miło, iż postanowiłeś się odnieść do zamieszczonego przeze mnie wpisu, wyraziłeś swoją opinię na dany temat, ja ją szanuję, te spostrzeżenia, ale... Przepraszam, co te Twoje stwierdzenia mają wspólnego z istotą komentarza, który pozwoliłem sobie zamieścić?? :) :) Moi drodzy, doskonalmy się w sztuce wzajemnej dyskusji, polemiki, ERYSTYKI (niekiedy)... Ja tych kwestii nie poruszałem, do nich bezpośrednio się nie odnosiłem, więc nie zamierzam komentować tego rodzaju twierdzeń, masz prawo do swej opinii i ja to szanuję, jednak naprawdę nie wiem jaki ma to związek bezpośredni z treścią mego poprzedniego wpisu... :) :) Pozdrawiam, z Bogiem...
anonim2014.01.11 17:45
@Domejko Zatkao kakao!!!!????.
anonim2014.01.11 19:21
Wiele razy byłem uczestnikiem przystanku Woodstock niestety z roku na rok widzę jak sekta Krysznowców rośnie w siłę za przyzwoleniem Owsiaka !!! brak mi słów dla mnie to człowiek bez sumienia i zasad.
anonim2014.01.11 20:02
wyrypać tuska i niemców
anonim2014.01.13 7:22
Pogonić Owsiaka i jego ferajnę! Nie wolno wykorzystywać naturalnej, ludzkiej skłonności do pomagania innym aby promować sekty i indoktrynować. Ale ten facet tak mam od zawsze. Płynie z prądem jak każda zdechła ryba. 46% zbiórki trafia na cele inne niż głoszą coroczne hasła. Ludzie, pomagajcie potrzebującym ale z głową!
anonim2014.01.17 20:20
@Mieszczuch123 -> Święty Paweł, początkowo Szaweł, brał czynny udział w prześladowaniu i mordowaniu chrześcijan, aż do osobistej interwencji Jezusa Chrystusa. Mocny autorytet zaiste. Więc choć zapewne panu Robertowi daleko do Apostoła Pawła, jest to przykład, że Pański wywód niczego nie dowodzi.
anonim2014.01.25 11:46
Faktycznie mocne w bezinteresownej zawiści. Hare Krishna rzeczywiście ością stoi w katolickim gardle. A już prawdziwy rekord to to: "Nie zostaw go, on się nawraca..." - to zdanie mówi wszystko o nastawieniu do Owsiaka, to też kwintesencja zakłamania wypowiedzi pana Tekielego. Łaskawcy, psia ich mać była... jaki piękny zawodowy katolicki protekcjonalizm...