07.08.15, 20:16

Módlmy się za kapłanów od Wizytek

Kardynał Kazimierz Nycz będzie rozmawiał z księdzem Aleksandrem Seniukiem, rektorem warszawskiego kościoła sióstr wizytek - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.

Na Mszy Św. w intencji Bronisława Komorowskiego rektor powiedział, że on sam i grupa księży nie są biskupami i przepraszają byłego prezydenta za krzywdy, które doświadczył od ludzi Kościoła. 

- Na mszy nie ma miejsca na politykę, potrzeba więcej roztropności. Kościół jest i musi pozostać miejscem apolitycznym - mówi rzecznik archidiecezji warszawskiej ksiądz Przemysław Śliwiński. 

Według kurii ksiądz Aleksander Seniuk w tym wypadku nie zachował odpowiedniej roztropności.

Dlatego prosimy wszystkich za modlitwę za tych kapłanów, którzy rozpoczęli krytykę Biskupów, aby powrócili do wierności Bogu i Kościołowi.

MODLITWA do św. Jana Marii Vianney

Święty Janie Mario Vianney, z podziwem wspominamy twoje oderwanie się od rzeczy doczesnych, głęboką pokorę i akceptację upokorzeń; twoje męstwo w przeciwnościach i atakach szatana; twoją czystość, zjednoczenie z Bogiem i miłość do Eucharystii; twoje współczucie dla wszystkich ludzi, zwłaszcza dla chorych, ubogich i grzeszników. Przyjdź z pomocą kapłanom z naszej parafii (diecezji) w dążeniu do nabycia tych cnót, którymi ty na co dzień żyłeś, tak aby mogli stać się kapłanami według Bożego Serca. Amen

MODLITWA ze świętym Rafałem Kalinowskim

Duchu Święty, Duchu Mądrości, prowadź kapłanów;
Duchu Święty, Duchu Światłości, oświecaj kapłanów;
Duchu Święty, Duchu Czystości, uświęcaj kapłanów;
Duchu Święty, Duchu Mocy, wspieraj kapłanów;
Duchu Święty, Duchu Boży spraw, by kapłani ożywieni i umocnieni Twoją łaską, nieśli słowo prawdy i błogosławieństwo pokoju na cały świat.
Niech ogień świętej miłości rozpala ich serca,by w płomieniach tej miłości oczyszczali i uświęcali dusze.
Duchu Święty, powierzamy Ci serca kapłańskie;
Ukształtuj je na wzór Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Amen.

KZ/Philo

Komentarze

anonim2015.08.7 20:25
Módlmy się o zdrowie dla Barbary
anonim2015.08.7 20:27
Dać im dziesięcioletnie dekrety na jakieś małe, ubogie, wiejskie parafijki to się nauczą rozumu. Dla Sowy dodatkowo poza zasięgiem jakiejkolwiek telefonii komórkowej
anonim2015.08.7 20:52
Na mszy nie ma miejsca na politykę... O Jezu miłosierny, to gdzie ja teraz komentarzy politycznych w niedzielę będę słuchał? W galerii handlowej?
anonim2015.08.7 20:54
szczególnie za tych którzy niemal na kolna przed Komorowskim padali.
anonim2015.08.7 20:55
Adagio Komorowski robi politykę w Kościele.
anonim2015.08.7 20:56
barbara2013 tylko niech ta modlitwa z twojej strony będzie szczera.
anonim2015.08.7 21:02
Bacha, to Komor cenzurował homilie a nie Duda
anonim2015.08.7 21:03
krzyszt nieuku - faryzeusze, to jasno zdefiniowana grupa żydowska
anonim2015.08.7 21:17
krzyszt wbrew temu co napisałeś, miano durnia tobie się należy.
anonim2015.08.7 21:29
Te kościoły powizytkowskie to jakieś dziwne są...Sam pamiętam lata 80-te. Lublin. Narutowicza. O. Wacek Oszajca i długie nocne dysputy...Było nas tam sporo młodzieży. Część nawet wyszła na ludzi...
anonim2015.08.7 22:31
krzyszt ty jesteś dupkiem i pedałem a ja ci tego nie wypominam
anonim2015.08.7 22:32
mar - a w Krakówku u Wizytek jest całkiem sympatycznie
anonim2015.08.7 22:56
miszczu o jednego kołtuna mniej, jeśli twoi znajomi podobnie się o Polsce i Kościele wyrażają to zabieraj ich do tego pedałowa gdzie aktualnie przebywasz.
anonim2015.08.8 0:02
modlmy sie za: KZ/Philo i za fundamentalistow z frondy Ojcze nasz....
anonim2015.08.8 5:33
@ krzyszt: Olimpijczyk to uczestnik olimpiady specjalnej dla pederastów. W zawodach występuje zwykle anonimowo i nosi ksywkę krzyszt
anonim2015.08.8 8:19
Chłopcy od Wizytek odjechali trochę. Ale czemu się dziwić skoro publikują w GWnianej. Jak widać każda epoka ma księży patriotów.
anonim2015.08.8 10:28
dlaczego ks Seniuk i reszta przepraszali za biskupów a nie przeprosili za papieża Franciszka który krytykując invitro, aborcję, eutanazję itp zakłócił dobry spokój byłego prezydenta Komorowskiego? ja tego nie rozumiem? Papież Franciszek, słowa wygłoszone do lekarzy: "Uważajcie i nie eksperymentujcie, nie igrajcie sobie z życiem człowieka!",„Życie ludzkie jest święte! Każde, bez wyjątku! I każde działanie przeciw życiu jest grzechem wymierzonym w samego Boga!”, „Kiedy byłem w Argentynie, wmawiano mi, jak i całemu społeczeństwu, że aborcja czy eutanazja to kwestie religijne. Nieprawda!”, „Waszym obowiązkiem jest wyrażać sprzeciw sumienia przy aborcji, in vitro i eutanazji!”, "„Dziś dominuje myślenie i logika fałszywego współczucia: rzekomo pomaga się kobietom w trudnej sytuacji i dokonuje aborcji, czy też proponuje się godne zakończenie życia na drodze eutanazji, czy też dokonuje się naukowego zamachu na życie, produkując dzieci w laboratorium. Dziecko traktuje się jako należność, a nie dar. Używa się też jednych istnień ludzkich, by ocalić rzekomo inne”. Papież Francisek nazwał invitro „produkcją ludzi” a księża Sowa, Seniuk... nie pobiegli przed kamery krytykować papieża? Zabrakło odwagi? Głos biskupów był jednoznaczny niestety znalazła się garstka księży którzy podważają naukę Kościoła, o co tu chodzi?
anonim2015.08.8 11:06
Nie ma dziś i nie było w przeszłości krajów katolickich, które oferowałyby wysoką jakość życia. Nawet w Niemczech Bawaria uchodziła jeszcze 50 lat temu za oazę biedy i idiotyzmu (dosłownie, bo rodziło się tam najwięcej osób upośledzonych umysłowo) dopóty, dopóki nie uległa ześwieczczeniu, czyli nie zlaicyzowała się. Dobrze i wygodnie mieszka się jedynie w położonych na północy Europy krajach protestanckich, gdzie religia odgrywa marginalną rolę i jest sprawą prywatną obywateli. Na tę specyfikę zwrócili już dawno temu uwagę naukowcy, w tym socjolog niemiecki Max Weber. Innymi słowy: budując państwo religijne, oparte o duchownych, którzy głoszą groźną z chrześcijańskiego punktu widzenia ideologię, sprzeczną z Nowym Testamentem, nie mamy szansy na lepsze życie na Ziemi. Chrystus nie potępiał, nie wyklinał, nie straszył. Jego Dobra Nowina to słowa o miłości, miłosierdziu i wybaczeniu oraz konieczności pomagania sobie. On nie chciał budować świątyń z marmuru ikamienia w stylu pogańskiego Rzymu, ale budować Kościół w nas, ludziach. Dlatego Marcin Luter sprzeciwił się papiestwu i potępił je jako zło. Liberalny Zachód, czyli takie kraje jak np. Szwecja, Dania, Norwegia, Holandia lub Belgia zbudowały dzięki wiernym słowom Ewangelii protestantom liberalne społeczeństwa, w których wprawdzie kościoły są dziś niemal puste, ale za to nauka Chrystusa jest żywa wśród większości ludzi, nawet tych niewierzących. My w Polsce tworzymy sobie piekło, wspierając ludzi cynicznych, wypaczających naukę Dobrego i Kochającego Nauczyciela oraz pazernych na władzę i pieniądze. Nic dziwnego, że w Polsce, kraju ponoć chrześcijańskim, jest tak niski poziom zaufania obywateli do siebie samych. Chrześcijaństwo to wspólnota, communia, a nie dzielenie i bogacenie się kosztem innych. Dewizą Chrystusa nie było; divide et impera! Życzę wszystkim, a w szczególności licznym redaktorom Frondy oraz ich duchownym, nawrócenia się na wiarę Chrystusową!
anonim2015.08.8 12:37
Franclajn a nie widzisz tego że cywilizacja zachodnia budowała swoją potęgę właśnie wtedy gdy była krajami ludzi wierzących? Że kiedyś były to kraje zdobywców i odkrywców a teraz są krajami szerzącymi antycywilizacyjną ideologię i do tego stopnia zniewieściałymi że nie potrafią oprzeć się sile ducha który mają w sobie wyznawcy islamu? Jakoś tak dziwnie się składa że czym bardziej postępuje ateizm tym bardziej te państwa zadłużają się, drukują pusty pieniądz bez pokrycia. Wczoraj czy przedwczoraj podawano że poziom życia rodziny w USA jest niższy niż 25 lat temu. W innych krajach dzieje się podobnie. Obecnie przejada się owoce tego co wypracowało się wcześniej do tego obciąża przyszłe pokolenia. A w kościele wizytek nowa świecka tradycja. Kiedyś na mszach przepraszano Boga za występki grzeszników, natomiast obecnie na mszach przeprasza się grzeszników.
anonim2015.08.8 13:41
@Franclajn jest akurat odwrotnie, kiedy europa była chrześcijańska rozwijała się, teraz to dekadencja, zniewieściały zachód znika, nie ma wspólnoty bo taką buduje się na wierze a nie na bezbożności, zostaje wypierana przez muzułmanów i tak niedługo ten ateistyczny zachód się skończy, może jeszcze na naszych oczach.
anonim2015.08.8 14:57
+