18.09.19, 09:55Fot. via Pixabay, CC 0

Molestowanie ministrantów w Watykanie. Ruszył proces

Rozpoczął się proces ks. Gabriele Martinellego, który oskarżony jest o wykorzystywanie seksualne w Preseminarium św. Piusa X w Watykanie.

Ks. Martinelli stanie przed Trybunałem Państwa Watykańskiego w związku ze sprawą sprzed 2012 roku, w której śledztwo wszczęto w 2017 roku w związku z doniesieniami prasowymi.

Sądzony będzie także ówczesny rektor Preseminarium, ks. Ernesto Radice. Promotor sprawiedliwości zarzuca mu ukrywanie znanego faktu przestępstwa wykorzystywania.

O wykorzystywaniach media informował między innymi młody Polak. Jego relacja przytoczona została w książce włoskiego dziennikarza Gianluigi Nuzziego. Polak był wówczas ministrantem, mieszkał w tym watykańskim internacie. Przyznał on, że był świadkiem molestowania seksualnego jego kolegi z pokoju. Dodał, że watykańskie instytucje nie zareagowały na przekazane przez niego informacje.

dam/KAI,PAP

Komentarze

WatykanJestOśrodkiemDziecięcejKrzywdy2019.09.18 13:18
Preseminarium - przedszkole, w którym arcy-klero-pedofile hodują sobie ofiary, zanim te staną się ministrantami i klerykami. Pewnie w Watykanie istnieją też instytucje z niemowlętami, kupionymi w Afryce i Azji dla zaspokojenia potrzeb celibatowych dewiantów w sutannach. W Europie i Amerykach gwałcenie dzieci przez kler katolicki zaczyna być inkryminowane. Stąd watykański podbój wielodzietnej biedoty Afryki i Azji.
anonim2019.09.19 3:01
Lechu, Najpierw pokaż ile ty zgwałciłeś? OK? Nie rozpływaj się tak nad tym! TO NIE KSIĘŻA SĄ PEDOFILAMI ! TO PEDOFILE ZOSTALI KSIĘŻMI
Tyle2019.09.18 10:32
Gej gwałci ministranta
anonim2019.09.18 10:46
Pedofil to nie koniecznie gej, zwykle dla pedofila to wiek a nie płeć ma znaczenie, nie interesują ich dorośli mężczyźni ani kobiety. Choć oczywiście zdarzają się wyjątki. Same skłonności cóż - nie ich wina, ale uleganie im krzywdząc bezbronne dziecko powinno się kończyć kastracją i dożywociem o chlebie i wodzie. Tak samo jak gwałt czy to hetero czy homoseksualny zresztą.
Mot\\303\\263rnicz2019.09.18 10:20
ciekawe na którą parafię rzucą biednego Martinellego w ramach poqty
KleroPedofilówWysyłaćDoCelANieDoInnychParafii2019.09.18 10:20
Proces to pikuś. Ważne, żeby skazanego za ruchanie dzieci klerucha wsadzić do celi z recydywistami. To najlepsza forma resocjalizacji klero-dewiantów. Dzień i noc z kijem bardaszanaej szczotki i nogą taboretu w tyłku. Niech szatańskie wycie klerucha niesie się po korytarzach więzienia. Klawisze zostaną na nie głusi, bo nie zajmują się egzorcyzmowaniem, tylko trzymaniem porządku. A recydywa najlepiej pomaga w tym trudnym dziele. Klero-pedofilów do cel!
Irmina2019.09.19 2:56
Lechu Keller,/ twój nick/, odpowiedz nam ! Skąd masz takie dokładne informacje odnośnie tej szczotki i o nodze od stołka ! Doświadczyłeś tego? Bolało? Skoro sam się nazywasz gejem i sam o sobie wcześniej pisałeś, że robisz to z dziećmi, to z tego wniosek że piszesz to z własnego doświadczenia, tak?
Boża2019.09.21 11:59
Tak czytam komentarze i zastanawiam się po której stronie stoją osoby, które tyle w sobie mają agresji, czy po stronie Kościoła czy po stronie piekła i tęczowej ideologii????
katolik2019.09.18 10:09
No i wreszcie jest papież który pedofilskiemu lobby powiedział NIE. Dziękujemy Ojcze Święty Franciszku. Kościół się oczyści i będzie silniejszym.