14.04.19, 20:40zdj. screen Youtube/Kancelaria Premiera

Morawiecki: Jesteśmy na dobrej drodze do jak najlepszego budżetu

Premier Mateusz Morawiecki wyleciał dziś do Brukseli na zaplanowane spotkanie z komisarzem ds. rolnictwa Philipem Hoganem oraz czołowymi urzędnikami odpowiadającymi za politykę rolną.

Szef polskiego rządu podczas briefingu przed wylotem do Brukseli zaznaczył, że rolnictwo jest dla Polski jednym z kluczowych negocjowanych obszarów. Jak podkreślił, wspólna polityka rolna, dopłaty dla rolników i program rozwoju obszarów wiejskich, w ramach którego unowocześniana jest infrastruktura terenów wiejskich i rolnictwa, to priorytetowe kwestie dla naszego kraju. Premier przypomniał, że w Rzeszowie rozmawiał już z Philem Hoganem o sprawach związanych ze wspólną polityką rolną. Zaznaczył, że budżet może być jeszcze lepszy dla Polski niż wcześniej zakładano.

"W kolejnych latach 2021-27 główne elementy budżetu dla rolnictwa będą korzystne, może nawet bardzo korzystne, zdecydowanie bardziej korzystne niż to, co Komisja Europejska przedstawiła 11 miesięcy temu, w maju zeszłego roku jako pierwsze propozycje dla krajów członkowskich"-zapewnił Mateusz Morawiecki. 

Rano w Brukseli premier ma się też spotkać z komisarzem ds budżetu Guentherem Oettingerem, odpowiedzialnym za cały unijny budżet. Morawiecki podkreślił, że znajdujemy się na dobrej drodze do wynegocjowania jak najlepszego budżetu dla polityki strukturalnej, ale też, w szerszym zakresie, na projekty związane ze służbą zdrowia czy wiele innych inwestycji.

"Etapy negocjacji są jeszcze przed nami, ale już kilka zamknęliśmy"-wskazał szef polskiego rządu. Polityk podkreślił, że ostatecznie budżet zostanie wynegocjowany już przez nową komisję, jednak w tym momencie ważne jest, aby ten ostatni etap negocjacji, przygotować w możliwie najlepszy sposób. 

Premier zapewnił jednocześnie, że "będzie zabiegał, by warunki budżetu były jak najlepsze dla Polski".

 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Rozbawiony2019.04.14 22:52
To. Je zatwierdziliscie budżetu. Co psychol gwizdnie to kukły skaacza
anonim2019.04.14 22:25
A to zwyrodniali zboczeńcy ! Żeby na stare lata orientację seksualną zmieniać!!! I jeszcze biedne dziecko z domu wyrzucać!!! Ohyda !!!!!!! To nie byli żadni chrześcijanie !!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 21:33
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matką katolkę i jej konkubenta jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Zbiórka dla Mikołaja już 9866zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
JB 2019.04.14 22:43
Jak jest w ciężkiej sytuacji materialnej to jest mnóstwo roboty w budowlance, jak nie przyjdzie w lateksach i piórem w 'zupie' prosto z parady lgbt, to budowlańcy nic mu nie zrobią. Mój brat ma firme i potrzebuje ludzi do roboty
denaturat artystyczny2019.04.14 21:26
Należy się spodziewać, że teraz opozycja będzie oferować swoim wyborcom działki rekreacyjne na księżycu aby przebić PiS.
Rozbawiony2019.04.14 22:53
Tak samo realne jak obietnice psychola
Cogito ergo sum2019.04.14 21:24
I to jest rząd. Pieniądze są na socjal i budowę autostrad. Tylko złodzieje i cwaniacy niepocieszeni i są jak głodujące wilki. A samiec alfa czyli Schetyna słaby.
Rozbawiony2019.04.14 22:54
Na jakie autostrady wszystkie budowy stoją bo nie ma kasy ciemniaku