20.09.21, 09:58Fot. Screenshot You Tube - TVP Info

Morawiecki: Trwa zorganizowany szturm na polską granicę. To akcja sterowana z Moskwy

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział odprawie w Komendzie Głównej Straży Granicznej w Warszawie. Po jej zakończeniu, mówił podczas konferencji prasowej o zorganizowanym rosyjsko-białoruskim szturmie na polskie granice. Zapowiedział też, że „my naszej granicy polskiej będziemy bronili z całą determinacją”.

„Dysponujemy nagraniami z  naszych kamer, w wyniku których jesteśmy pewni, że osoby z terytorium Białorusi są przewożone do nadgranicznych placówek straży granicznej białoruskiej. tam są one lokowane, instruowane i są przewożone również środkami straży białoruskiej nad granicę polską” – powiedział premier Morawiecki. I dodał: „Widać wyraźnie, że po stronie białoruskiej, rosyjskiej - bo nikt chyba nie wierzy, że to samodzielna akcja Łukaszenki, wiemy że to akcja sterowana z Moskwy - determinacja jest duża, że są to już dziesiątki tysięcy ludzi”.

„Przeprowadziliśmy bardzo dokładną analizę sytuacji na granicy z Białorusią. W ostatnich godzinach minionego weekendu dokonane zostało odkrycie bardzo tragiczne. Doszło do tego, że osoby, które przekroczyły polską granicę, na skutek głównie hipotermii, wycieńczenia, co najmniej trzy takie osoby, zmarły. Staramy się wszystkim osobom, które przekroczył granicę i zostały gdzieś znalezione, zwykle w lasach, w bagnach, w miejscach trudnych do przebycia, staramy się im pomagać i ratować życie tam, gdzie jest to możliwe. Można powiedzieć, że uratowaliśmy życie 8 osobom, które zostały uwięzione w rozlewiskach rzeki Supraśl” – poinformował premier RP.

Mateusz Morawiecki zauważył, że mamy do czynienia z „sytuacjami, które w sposób oczywisty oznaczają zorganizowaną akcję Łukaszenki, która ma już w sposób jak najbardziej masowy doprowadzać do destabilizacji sytuacji na granicy polsko-białoruskiej”. Nazwał też ostatnie wydarzenia w pasie przygranicznym „masową akcją, zorganizowaną, dobrze wyreżyserowaną w Mińsku i Moskwie”. Powiedział również, że w sierpniu i we wrześniu mieliśmy do czynienia łącznie z 7 tys. przypadków nielegalnego przekroczenia polskiej granicy.

„My się na pewno nie ugniemy” – zapowiedział premier Morawiecki i skonstatował: „Nie możemy być przedmiotem szantażu i nie będziemy przedmiotem szantażu. Będziemy zabezpieczać tę granicę coraz lepiej”.

 

ren/PAP

Komentarze

Anonim2021.09.21 8:31
A zrobić obóz dla imigrantów przy granicy z Niemcami i jak przyjaciel Angeli Putin, dowieź ich tam autobusami. Niech się Niemcy martwią.
Anonim2021.09.20 17:17
Duda z mm dali sie wykorzystac zachodowi idac w boj o demokracje, wojne pomiedzy Polska, łukasznka i putinem swoimi krzykliwymi zaczepkami, nie majac pozwolenia od Polakow na wojne.MM dal 100 mln.zl opozycji na Bialorusi, aby walczyli z lukaszenka..Teraz zachod zniknal, zostalismy sami... i wojna z łukaszenka..chlystki rzadza..
To nie my podpaliliśmy stodołę w Jedwabnem!2021.09.20 16:02
To Niemcy ją podpalili! My nie!
Anonim2021.09.20 15:32
Nasi sojusznicy Amerykanie wysłali Premiera Morawieckiego w bój o "demokrację" na Białorusi, i zniknęli z horyzontu walki o "niepodległość" Białorusi? ..... A gdzie są rozmowy USA - Rosja, gdzie jest Biden w sprawie zażegnania konfliktu na granicy polsko-białoruskiej? Konfliktu bądź co bądź wysublimowanego przez Amerykanów?
Anonim2021.09.20 15:32
taka amerykańska tradycja?
Ciekawy2021.09.20 15:31
W imie czego Polska i Polacy mają wydawać miliony euro aby chronić Niemcy, Holandię Szwecję, Francje/naszych największych wrogów/ przed zalewem muzułmanów. Łukaszenka przy pomocy Putina może zalać zachód milionami muzułmanów, który go zniszczą w ciągu pokolenia.Żaden zboczeniec na Zachodzie się nie uchowa. Zboczony Zachód spotka los Cesarstwa Rzymskiego, z powodu swej zgnilizny skazanego na zagładę.Hunowie, kiedyś też przyszli ze wschodu.
przymujecie arabow2021.09.20 15:16
Dobrze wiemy ze duda, mm, jk ,g przyjmujecie islamistow lacznie z terrorystami oraz zwozicie samolotami, bedzie posumowanie na wyborach.Ponad milion juz przyjeliscie..bedziecie rozliczeni klamcy masonscy.
TSUE Kara dla Polski 500 tys. euro dziennie2021.09.20 13:21
Polska jest zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie - orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Powodem jest niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów w pobliżu czeskiej granicy
Wycieraj pupcie Polskim Panom, wycieraj!2021.09.20 13:26
I pomarz o LA!
Żydek York z fejk LA srający ze strachu2021.09.20 13:12
z bojaźnią się żydek rozgląda po niebie, boi się petardy hamasu, że mu dupsko rozyebie.
YORK2021.09.20 12:54
Moze nawet wobec duzego nacisku na granice, bedzie trzeba zaminowac pas przygraniczny z informacja w roznych jezykach o tym fakcie.
mlody2021.09.20 12:32
mMysle, ze Merkel zadzwoni do kolegi Putina i na granicy zaraz bedzie czystka a jak nie to zakreci kurek z jego gazem.
Gleiwitz 1939, tym razem Putinwitz 20212021.09.20 11:51
Pogoda jest ładna, mrozów nie ma, powodzi nie ma, ... A tu proszę zwłoki. Kto wie, czy niewygłodzone w gułagu Łukaszenki, nienakarmione "polonium 204" . . . . . Tragedia? Tak. Szukacie winnych, wy różne żydki i żydkopodobne janczarstwo kremlowskie? DO LUSTRA!
hehehe2021.09.20 11:35
Zamknąć przejścia z Białorusią i odciąć tego postsowieckiego knura od cywilizacji. Jak mu się zrobi kolejka tirów przez całą Białoruś to może zmięknie rura.
442021.09.20 10:44
Wolna Polska nie jest na rękę ani Niemcom, ani postradzieckiemu systemowi. Bruksela swoje, Moskwa swoje. W tym wszystkim najbardziej smutne jest to, że tak zwana opozycja totalna (piąta kolumna) sprzyja jednym i drugim. I nie trzeba tego dowodzić. Sianie nienawiści, dzielenie społeczeństwa, sabotaż państwowy są na porządku dziennym. Pogrobowcy UB-eków i folksdojczów są wciąż aktywni.
Marcin2021.09.20 11:16
Taka sama historia jak w latach 20-30tych XX wieku. Zanim w 1924 roku powstał Korpus Ochrony Pogranicza sowieccy bandyci urządzali regularne najazdy na wsie i miasteczka przygraniczne, kwitł przemyt, przerzut dywersantów i akcje sabotażowe. Akcje te były prowadzone bardzo rzetelnie, z zastosowaniem zasad operacji wojskowych (np. odcięcie dróg i kolei oraz połączeń telegraficznych przez atakiem). Kiedy powstał KOP sowieci skarżyli się w Lidze Narodów że Polska ściąga na granicę wojsko, wbrew postanowieniom traktatu ryskiego - tak jak dzisiaj alarmuje ONZ w temacie uchodźców. Mają więc ruscy długotrwałe doświadczenie i tradycję w prowadzeniu tego typu akcji. Wówczas z pewnością towarzysze z KPP też byli przeciw obronie granic, tak jak dziś towarzysze z Platfo-Koalicji i Lewicy są przeciwko temu samemu. Trzeba robić swoje. Żadne szanujące się państwo nie pozwoliłoby sobie na szantażowanie się w ten sposób.
plum2021.09.20 10:27
Niedługo to wasz tow. Niedzielak będzie wyszczepiał w szaletach miejskich.
alex2021.09.20 12:36
ty zydzie spadaj do izraela w kibucu bykom jaja kolysac