26.03.15, 18:08

Moskwa: Polacy nie chcą bronić własnej Ojczyzny

„Rossijskaja Gazieta”, która związana jest bezpośrednio z Kremlem, twierdzi, jakoby jedynie co czwarty Polak był gotów bronić Polski przed agresją. Według „RG” polski rząd próbuje „podnieść ducha bojowego współobywateli” i dlatego ogłosił mobilizację rezerwistów.

Z drugiej „RG” pisze, że polskie władzą „zastraszają ludzi” ewentualnością wojny z Rosją. W dodatku, jakby było w tym coś niewłaściwego, zwiększają wydatki na obronę i przezbrajają armię.

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno ta sama „Rossijskaja Gazieta” pisała, jakoby Polacy chcieli odbudować dawną Rzeczpospolitą, stworzyć polsko-litewsko-ukraińskie wojska i ruszyć na Moskwę. Teraz dowiadujemy się, że nie mamy nawet ochoty bronić własnego kraju. Nie ma to jak konsekwencja!

kad/polskie radio

Komentarze

anonim2015.03.26 19:02
Przecież "młodym wykształconym z większych miast i wsi" wszystko jedno czy będą jedli kiełbachę czy tuszonkę, ważne żeby zrobić grilla raz w tygodniu, pochlać browara i podymać. Tacy są ci nasi fajnoPOlacy spod znaku orła z białej czekolady
anonim2015.03.26 19:14
Trzeba się modlić aby był pokój na świecie. W mediach mówią jedno a prawda może wyglądać inaczej. Rosja to kraj który popełnił i popełnia wiele zbrodni w świecie, to samo USA, nikt nie jest bez winy. Oni na wojnach zarabiają. Państwo Kalifatu w Iraku to wynik wojny wywołanej przez USA, Husajn obalony ale po nim nastała gorsza rebelia, oczywiście nie bronie Husajna. Dalej, o mały włos Obama chciał atakować Syrię i rząd Asada i pewnie było by to samo za parę lat w Syrii to co w Iraku. Ani Rosja ani USA nie są tu żadnymi gwarantami jakiegokolwiek bezpieczeństwa. Główne państwa w ONZ a dozbrajają różne wojny na całym świecie zarabiając na tym krocie. Jak dla mnie to czysto szatańskie zabiegi. Kto wie czy już nie zbliżamy się do Paruzji? Pan Jezus mówił, że będziemy słyszeli pogłoski o wojnach itp. dzisiejsza broń i możliwość wybuchu III wojny światowej grozi zagładą ludzkości. Musimy bacznie obserwować nadchodzące wydarzenia modlić się i być gotowi na powtórne przyjście Pana Jezusa.
anonim2015.03.26 19:15
Polacy będą bronić swojej ojczyzny, a lumpel-proletariat typu pantalony rhes pierwsi uciekną, tylko dokąd ?
anonim2015.03.26 19:18
O jakiej OJCZYŹNIE POLSCE mowa ? i kto od dziesiątek lat zarządza tą "naszą" ojczyzną ? ;esbecy, chazarzy, wszelakiej maści mordercy i złodzieje i taką mamy rzeczywistość. Szkoda choćby pół kropli POLSKIEJ KRWI - która ma chronić ich tyłków.
anonim2015.03.26 19:41
Niech mi ktoś wytłumaczy w imię czego mam walczyć? Wolę spakować żonę, dzieci i wyjechać, lepiej dla nich jak będą miały ojca niż ojczyznę.
anonim2015.03.26 19:42
Prawda jest taka że banda Tuska skutecznie leczy z patriotyzmu-a sorry jeżeli państwo tylko wymyśla sposoby zeby najbiedniejszym zap....lic resztki ochłapów to czego się spodziewacie?
anonim2015.03.26 19:50
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby co czwarty Polak chciał bronić Polski. To pokolenie jest wychowane inaczej, niż to przedwojenne. A taki Palikot, jeden z lansowanych polityków wprost nawoływał, by Polacy wyrzekli się polskości. Poza tym, kto miałby jej bronić? Tzw. feministki z hasłem "Polska jest kobietą", lemingi pod orłem z białej czekolady, palikociarnia z gumowymi penisami w rękach, czy większość tej polskojęzycznej klasy politycznej, która na mordach ma wyłącznie interes europejski, integrację europejską i odrzucenie narodowej waluty?
anonim2015.03.26 20:17
Gdyby młodzi Polacy chcieli bronić Ojczyzny to już dawno urządziliby powstanie przeciwko III RP która ich Ojczyznę okupuje. To nie Putin jest od lat wrogiem mieszkających tu ludzi lecz socjalistyczni funkcjonariusze postPRLowskiego bękarta którym jest III RP. To oni zadłużają Naród, gnębią go podatkami, płodzą chore prawo ograniczające wolność i podpisują debilne manifesty narzucane przez międzynarodowe lewactwo.
anonim2015.03.26 20:33
ruscy mają rację ale wcześniej to ich amerykanie rozwalą
anonim2015.03.26 20:57
ci, ktorzy tak mowia, ze spakuja toboly, zabiora rodzine i wyjada, to sie zdziwia jak w pewnym momencie wszystkie kraje zachodnie doprowadza do blokady granic ,by ich nie zalala fala uchodzcow. Ruch ten bedzie spowodowany ochrona swojej gospodarki, co w czesci jest normalne, szkoda tylko tych tulaczy, ktorzy na resztkach paliwa beda probowali powrocic do domu.
anonim2015.03.26 21:39
"Dane wzięto z sufitu." Zaraz z sufitu - wystarczy przecież poczytać komentarze na polskich forach, w tym również na Frondzie, aby wysnuć taki wniosek, jaki przedstawiła „Rossijskaja Gazieta”.
anonim2015.03.26 21:40
Obecne tzw. Państwo Polskie nie jest dla nas żadną ojczyzną. To władza OKUPUJĄCA polski naród. Reprezentują ją urzędnicy-krwiopijcy: pracownicy ZUSu i skarbówki, którzy sami niczego nie wytwarzają, a jeść muszą, więc wysysają z biednego narodu wszystkie soki.
anonim2015.03.26 21:51
Nies
anonim2015.03.26 23:35
Na wojnę to mogą iść politycy wraz ze swoimi dziećmi i rodzinami. Bitwy powinny być relacjonowana on-line, tak żeby wyborcy mogli obserwować postępy w boju swoich wybrańców i lajkami dopingować do poświęcenia życia za obywateli, którzy ich utrzymuja z własnych pieniędzy. hah
anonim2015.03.27 6:47
@Sandra102 - coś w tym jest:-) Dodam, iż drzewiej to władca szedł na bój na czele rycerzy. Dzisiaj władza jest rozmyta i nie bardzo wiadomo nawet kogo winić za obecny stan państwa.
anonim2015.03.27 10:51
No cóż! Rosjanie nie czytają Frondy i wypowiedzi niektórych forowiczów. Gdyby przeczytali tutejsze głosy (na pewno na poziomie polskiego gimnazjalisty!), to by wiedzieli, że pobrzękiwanie szabelką to olbrzymia pasja żółtodziobów!