30.11.21, 09:28

MSW Polski i Ukrainy omówili wspólne plany zabezpieczenia granicy z Białorusią

"Ministrowie spraw wewnętrznych Polski i Ukrainy wymienili się dziś informacjami na temat wzmocnienia ochrony granicy z Białorusią i omówili wspólne działania oraz plany jej zabezpieczenia" - poinformowało polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Polski MSW Mariusz Kamiński rozmawiał w tym zakresie ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Denysem Monastyrskim. Poprzednia ich rozmowa miała miejsce 2 tygodnie temu. Ministrowie wymienili informacje na temat działań reżimu białoruskiego w związku z kryzysem migracyjnym.

"Ministrowie wymienili się informacjami na temat wzmocnienia ochrony granicy z Białorusią, oceny zagrożeń na poszczególnych jej odcinkach oraz aktualnej sytuacji migracyjnej. Omówili również wspólne działania oraz plany zabezpieczenia granicy" - czytamy na stronie MSWiA.

"Zapowiedziano również przyspieszenie prac dotyczących podpisania umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych" - głosi dalej komunikat.

W ostatnim czasie Kamiński odbył podobne rozmowy także z ministrami spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii, Austrii i Słowenii, a także z unijną komisarz ds migracji Ylvą Johansson.

jkg/pap


Komentarze

kazioo z Sanoka2021.11.30 14:15
Wstyd i hańba!!! Ukraina nie pozwala godnie pochować naszych rodaków zaryzanych przez bandy UPA na Wołyniu i żołnierzy WP z 1939 poległych w obronie Lwowa a nasi rządzący współpracują nagminnie z tamtejsza władzą. Obrzydliwe!!!
Anonim2021.11.30 9:55
Kiedy rozpocznie się budowa muru na granicy z UA? Czy znów zaskoczy nas nowa rzeczywistość?
Po 11 ...2021.11.30 9:53
Wspólna obrona granicy z Białorusią? Byście wspólnie powalczyli na granicy z Rosją, pisiaki. Nie? Wiem, wy tylko potraficie walczyć z kobietami, dziećmi i niepełnosprawnymi.
Anonim2021.11.30 9:51
Kiedy rozpocznie się budowa muru na granicy z UA? Czy znów zaskoczy nas nowa rzeczywistość?
Po 11 ...2021.11.30 10:37
Nie możemy zapomnieć o murze na granicy z Niemcami (może taki pływający na Odrze).W końcu tam rośnie islam jak na drożdżach.