15.08.13, 10:28fot. Wikipedia

„Muhammad” to drugie najpopularniejsze imię dla chłopców w Wielkiej Brytanii

Imię „Muhammad” nadawano w wielu wariantach wymowy. Obok wspomnianego, popularne były jeszcze „Muhammed”, „Mohammad” i „Mohammed”.

Imię to łącznie otrzymało 7139 dzieci. W samym Londynie było to najczęściej nadawane imię.

PCh/catholicculture.org/dailymail.co.uk

Komentarze

anonim2013.08.15 14:41
Za taki komentarz jak powyzszy mozna isc siedziec ;) Sam pracuje na wyspach i poznalem muzulmanina w Dublinie o tym wlasnie imieniu - bardzo mily czlowiek - na dodatek poszlismy wszyscy do pubu razem z nim - on nie pil piwa, jednak dobrze sie z nami bawil co dalo mi do myslenia o muzulmaninach na wyspach jak ich szariacie po trupach. Wydaje mi sie ze przewaznie to sa bardzo wartosciowi ludzie. Polecam wejsc w kontakt z ktoryms z nich. Ale swoja droga smieszne to troche aby to imie bylo drugim co do popularnosci w takim kraju o tak konserwatywnej historii. Wypadaloby aby bylo na szarym koncu.
anonim2013.08.15 14:54
Keraj37 -> Zanim nakłamiesz jakichś bzdur wymyślonych na poczekaniu to zastanów się z tuzin razy dlaczego Muhamad masowo pojawia się w "konserwatywnym kraju" - ponieważ to imię nadaje niebezpieczny element. Nawet gdyby była w tym ćwierć prawdy (co wątpliwe) to nie zmienia faktu że na jednego spokojnego muzułmanina przypada paru coraz bardziej radykalnych - jedni mający mniejsze ambicje jak napaść na spokojnego człowieka na ulicy i odciąć mu głowę, inni bardziej ambitni mażą o powtórce z wież WTC czy metra w Londynie jeśli nie gorzej. Dlatego prędzej czy później problem muzułmański będzie musiał być usunięty poprzez przymusową emigrację ponieważ w innym wypadku zniszczą cywilizację zachodnią i doprowadzą do tego co nie udawało się w 732 pod Poiters czy w 1683 pod Wiedniem.
anonim2013.08.15 15:22
@Keraj37 Zapytaj swojego "miłego muzułmanina" czym jest takkija! Polecam Ci artykuł z Frondy: http://www.fronda.pl/a/jean-alcader-islam-nie-jest-nowa-religia,5029.html Proponuję też obejrzeć sobie kanał: Gotkoran na youtube. Szczególnie ten film: http://www.youtube.com/watch?v=4qHBzGen_gs
anonim2013.08.15 18:19
A pierwsze imię na UK to Kacper i Nikola
anonim2013.08.15 19:12
Nie zapominajmy, że w kulturze islamu spektrum imion męskich jest stosunkowo wąski (popularnych imion jest raptem kilka), a imię Muhammad otrzymuje spory procent chłopców. W naszym kręgu kulturowym lista imion, spośród których wybieramy, jest znacznie, znacznie dłuższa. Stąd porównania statystyczne nigdy nie będą miarodajne.
anonim2013.08.16 12:03
@GGB Faktycznie muzułmańskich imion jest mniej. Nie zmienia to faktu jak dużą trzeba być mniejszością, aby w tym rankingu być aż tak wysoko. To jest też moment do refleksji nad przyszłością UK.