06.05.20, 15:38Fot. via: Pixabay CC 0

Najbliższe wybory do Parlamentu w Niemczech… korespondencyjne

Podczas gdy w Polsce opozycja, której wtóruje europejski establishment, nie ustaje w przekonywaniu, że wyborów korespondencyjny nie da się przeprowadzić jako tajnych i powszechnych, w Niemczech z powodu epidemii rozważa się wybory parlamentarne w formie… korespondencyjnej.

-„Do wyborów do Bundestagu w 2021 r. pozostało jeszcze ponad rok, ale nikt nie wie, jak długo potrwa epidemia koronawirusa. W wielkiej koalicji rozważa się zatem rozszerzenie prawa wyborczego o opcję wyłącznego głosowania korespondencyjnego. W taki sposób, nawet w przypadku ewentualnej nowej fali rozprzestrzeniania się wirusa, mogłyby się odbyć wybory na jesieni przyszłego roku - donosi gazeta Rheinische Post, powołując się na ekspertów z ministerstwa sprawiedliwości i spraw wewnętrznych z koalicji CDU/CSU i SPD” – pisze portal Spiegel.de.

Warto w tym kontekście powtórzyć pytanie europosła Patryka Jakiego – „W Niemczech można, a w Polsce nie?”.

kak/Spiegiel.de,Tysol.pl

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.7 8:01
EUROPA: Brat Sadhu był już w Niemczech dwa razy, chociaż generalnie on nie działa w Europie, ale Bóg pokazał jemu szatana – bestię, która krążyła nad Europą i poszukiwała miejsca, gdzie się ma zagnieździć. Długo krążyła i spoczęła, i wybrała Berlin!!! BERLIN BĘDZIE POLITYCZNO-MILITARNĄ STOLICĄ ANTYCHRYSTA !!! Sadhu objawił, że antychryst będzie miał 3 stolice: stolicę religijną – Jerozolimę, stolicę polityczną – Berlin oraz stolicę ekonomiczną*, która nie została jeszcze jemu objawiona. Krótko mówiąc: – smok (apokaliptyczny), ten z siedmioma głowami i 10 rogami wybrał Niemcy na kolejną swoją siedzibę z powodu tronu swojego (tronu szatana), który znajduje się w Berlińskim muzeum, a przywieziony został tam z Pergamonu. Niemcy ponownie staną się potęgą militarną Europy, bo Francja i inne kraje pchną Niemcy w tym kierunku. Berlin w przyszłości będzie militarną siedzibą Antychrysta. III wojna światowa odbędzie się szczególnie w Europie i na Środkowym Wschodzie (Izreal i państwa ościenne). Niemcy oraz Belgia naładowane są ogromnymi, ciemnymi siłami (szatańskimi) wewnętrznie panującymi w tych krajach. Belgia, tak jak i Niemcy będzie bardzo uwikłana w działania wojskowo-wojenne. ** Pomnik bogini Europy siedzącej na bestii przed parlamentem Europejskim jest żywym obrazem wypełniającej się na naszych oczach Apokalipsy św. Jana – twierdzi Sadhu – i pomimo, że kobieta na bestii reprezentuje de facto odrodzenie się w naszych czasach demonicznego ducha bogini pogańskiej Aszterod { bo to ten demon doszedł do głosu wyjątkowo tylko w obecnych ostatnich dziesięcioleciach, a mianowicie pod postacią jaką niosą w sobie zboczenia natury homoseksualnej, transgender i tym podobne } – to sam obraz nierządnicy jest tym przepowiedzianym przez Jana na 2000 lat temu tym właśnie obrazem. WATYKAN Jak już prawie wszystkim wiadomo, Jezus pokazał Sadhu wybór Franciszka na Watykanie i obwieścił jemu, że jest to fałszywy prorok***, o którym mówi Apokalipsa, że będzie on nosił symbol baranka, ale mowa jego będzie mową smoka. Sadhu powiedział, że zbuduje on nowy światowy kościół oparty na humaniźmie, a nie na Jezusie Chrystusie. Za początek powstawania tego fałszywego kościoła podał on spotkanie, które ma się odbyć 19 czerwca 2020 roku w Hadze w Pałacu Pokoju, na które zaproszono przedstawicieli ze wszystkich światowych religii – niby to po to, aby podpisać „Deklarację o przyjaźni pomiędzy religiami„.{ Przecież nie nazwą tego aktem budowania jednej światowej religii!!!}
Leszku hehe2020.05.6 22:50
The correct word is "classes" [1] > zyd sk.....yn Słowo „Żyd” w języku polskim zawsze rozpoczynamy dużą literą. Chyba że chodzi o wyznawcę religii mojżeszowej, będącego narodowości innej niż żydowska. To że jakaś forma ("Żyd-bohater") istnieje w języku polskim nie oznacza automatycznie, że identyczny konstrukt można stosować w innych językach, googlerudyto. [1] https://forum.wordreference.com/threads/english-class-or-classes.3475319/
wicek2020.05.6 19:01
Pisałem o tym nie raz. Głupia opozycja to nie szczęście dla rządzących ale tragedia dla Polski.
Sprytny ninja2020.05.6 18:51
szach mat panie Gowin + reszta opozycji
"otherwise" leave alone hehe2020.05.6 18:29
Free English class for idiots. jew motherfucker - zyd skoorvysyn jewish motherfucker - zydowski skoorvysyn
Fergal2020.05.6 18:18
Jaki głąb nawet nie wie, że to nie wybory korespondencyjne są problemem, a to, że nie są u nas ani anonimowe, ani powszechne, ani równe, ani organizowane przez PKW.
Maria Blaszczyk2020.05.6 17:50
Cynizmu w sobie mam niewiele, ale powoli ta odrobinka we mnie zwycięża. I tak sobie myślę - dajcie im to przegłosować. Ludzie znudzeni, cyrk się nam wszystkim przyda. Polski co prawda szkoda, ale już wiele nie zdołają jej zaszkodzić... Właśnie Polska, po raz pierwszy w historii rankingu Freedom House, spadła do kategorii "połowicznie skonsolidowanej demokracji". A śmiechu będzie co niemiara, jak będą się kompromitować.
sct2020.05.6 19:36
Daj se spokój z "Freedom House".Już dziś jeden głąb próbował mnie przekonać że GER ma więcej "freedom" niż USA.Tak więc nic warta jest ta instytucja...
anonim2020.05.6 17:08
W Niemczech związki partnerskie, małżeństwa osób tej samej płci, adopcja dzieci przez związki partnerskie i przez małżeństwa jednopłciowe. A u nas nie?
Phallus Impudicus judaeus canis.2020.05.6 16:46
"Egzekucja na 16-letniej Kornelii." i reakcja gośka OBOJĘTNEGO: "Zabili islamiści czy rzymscy katolicy pilnie uczęszczający w szkole na lekcje religii?" Nie pozostaje nic innego tylko zapytać OBOJĘTNEGO o zdrówko "dzieci" jego na respiratorku na "wyspach".
hehe Leszku2020.05.6 17:11
Nie denerwuj się "gośka", leków nie zapomnij łyknąć, bo nie doczekasz jutra.
gośka2020.05.6 16:40
zróbcie normalne wybory....w warunkach polowych...ludzie wszędzie łażą...więc i na wybory mogą pójść...korespondencyjnie to mówią, że mapy polityczne będą robić i ludzie się nawzajem prześladować będą...bo przecież wiadomo będzie kto na kogo oddał głos...
Arek2020.05.6 16:14
Najlepsze rozwiazanie, zrobic referendum i pożegnać sie z unijnym kolchozem
usuńcie ten komentarz!2020.05.6 16:22
Już Białoruś czeka, już wita z daleka.
ktoś tam2020.05.6 17:23
Jesteś pewien, że UE nie zmierza w kierunku Białorusi... Oprócz tego, że buduje nową Sodomę. Apokalipsa św. Jana dokładnie jednak opisuje co Pan Bóg myśli o tym unijnym postępie. Zagłada będzie nieunikniona, taka Gomora v. 2.0. Jak chcesz to napisz skargę do TSUE i do Timmermansa...
matis892020.05.6 16:02
Przecież wiadome że pseudo wybory korespondencyjne to projekt masoński i lewacki. Wspierają to wszystkie lewackie partie bo to od nich pochodzi, a te przepychanki to tylko udawany cyrk. Wybory korespondencyjne to lepsza masońska kontrola masońskich rządów rządzących nad zniewolonymi narodami. Lepsza kontrola przebiegu wyborów, lepsza możliwość kantowania i wglądu, więcej pośredników a im więcej tym lepiej dla liczących. Wybory korespondencyjne wspiera i lewacki PIS i to marzenie każdej lewackiej partii która by rządziła.
Phallus Impudicus judaeus canis.2020.05.6 16:02
@Klejnot Nilu, kopaliście rowy faraonowi ... Powiedz Klapafuckyousz, mendo OBOJĘTNY dlaczego zmieniłeś swoje żydowskie nazwisko na takie polskie, szlacheckie na - ski? Hipokryta z was żydzie wyklęty! Popatrz w swoją metrykę żydzie OBOJĘTNY, pierwszy z brzegu wirus będzie twoim ostatnim. Czy ci tego życzę? Take a wild guess jew motherfucker?!
hehe Leszku2020.05.6 17:09
The correct form is "jewish moth...."
Walczący z Trollami2020.05.6 16:02
Prośba !!! Nie odpowiadajcie prowokatorom na tym forum, nie karmić trolli, sami wtedy pozdychają. Nie ulegajcie emocjom.
Usunąć spamera2020.05.6 16:21
Pisowski niechaj dzisiaj zabrzmi chór…
Klejnot Nilu2020.05.6 15:58
Z tym, że wybory w Niemczech będą zapowiedziane rok wcześniej, dokładnie przygotowane, oraz nie będą się opierać o pisany na kolanie, przepychany siłą koszmarek legislacyjny. Taka drobna różnica.
Zatroskany2020.05.6 19:58
Gdyż mają dużo więcej czasu... stronnicza miernoto oPOzycyjna, z ograniczoną odPOwieedzialnością.
matis892020.05.6 15:56
A masoński, lewacki PIS za kim wspiera satanistyczny apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego do Znamienia Bestii chipowania ? Nic nie kupisz i nie sprzedasz bez Znamienia Bestii bo będzie satanistyczne państwo bezgotówkowe. Za Niemcami, Sorosem, Gatesem ? bo to że za masonerią to wiadome.
1.11.111 2020.05.6 16:14
Odstaw te dragi, bo wylądujesz 6 stóp pod ziemią.
Marian2020.05.6 15:54
Jestem ciekawy jak teraz sie zachowa germanofilska PO.Co z tym fantem zrobi KE,EPL albo TSUE.Ale chyba najzabawniejsza będzie reakcja frendzlowych krytykow takiego rozwiązania.Tyle lez wylali nad upadkiem demokracji w Polsce i nagle taki cios.Jak żyć?No,qur*wa jak żyć.
Fergal2020.05.6 18:20
Durnie z PiSu i jego prymitywny elektorat nawet nie wie to nie wybory korespondencyjne są problemem, a to, że nie są u nas ani anonimowe, ani powszechne, ani równe, ani organizowane przez PKW. A tak mówi nasze prawo.
Dell2020.05.6 19:36
Dlaczego nie są równe? Mniej TVN-u.
To ,, " nie jest cudzysłów2020.05.6 15:54
Frondziarze, @kak, stosujcie pauzę (—), a nie łącznik (-). — „Do wyborów do Bundestagu w 2021 r. pozostało jeszcze ponad rok, ale nikt nie wie, jak długo potrwa epidemia koronawirusa. W wielkiej koalicji rozważa się zatem rozszerzenie prawa wyborczego o opcję wyłącznego głosowania korespondencyjnego. W taki sposób, nawet w przypadku ewentualnej nowej fali rozprzestrzeniania się wirusa, mogłyby się odbyć wybory na jesieni przyszłego roku — donosi gazeta Rheinische Post, powołując się na ekspertów z ministerstwa sprawiedliwości i spraw wewnętrznych z koalicji CDU/CSU i SPD” — pisze portal Spiegel.de.
szcze rydzykowi w ryj2020.05.6 15:53
Pis daty jeszcze nie ustalił a już chce wybory korespondencyjne robić!
MT(*)2020.05.6 15:53
Boże, zróbcie w końcu te wybory prezydenckie jak było zakładane wcześniej. Korespondencyjnie i 17 lub 23 maja. I ani kroku w tył ! Tę kretyńską antypolską opozycję należy zdezintegrować na lata bez mrugnięcia powieką. Dość już jej paranoicznego tańca obłąkanych na szkodę Polski. Ich obłęd nie powinien się udzielać nikomu. Albo ktoś pozostaje normalny i tak postrzega polskie sprawy, albo ktoś żyje w nienawiści i obłędzie i ten wypada z gry. Innych możliwości nie ma.
ethacridine lactate2020.05.6 16:07
Wybory? A po co wam wybory? Macie przecież telewizję (TVPiS).
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.6 15:52
Tylko, że u nas nie można przeprowadzić wyborów 10 maja, wcale nie z powodu, że są korespondencyjne. Jak zwykle frądel sobie kłamie.
Kaziuk_Konopielka2020.05.6 15:57
nie jak zwykle kłamią twoi idole z Platformy Oszustów głupcze
Bob Budowniczy2020.05.6 18:48
Głupi to ty jesteś. Bo po pierwsze PiS i PO to jest te same socjalistyczne zło. Po drugie tu nie chodzi o wybory korespondencyjne tylko o to jak to szybko i bez zasad bezpieczeństwa głosowania zostało zorganizowane. jak zwykle w Polsce wszystko prowizorka. Tyle że tu trzeba włączyć myślenie, a nie otwierać tylko portfel po socjal!!!
katolicka kretynizacja polski2020.05.6 15:51
"pozostało jeszcze ponad rok" podczas którego można wszystko przygotować i sprawdzić a nie tak jak w Polsce gdy był miesiąc do ustawowej daty wyborów, PiS na łapu capu z pisaną na kolanie ustawą ,bo kałczyński ubzdurał sobie głosowanie korespondencyjne, przygotowują wybory!
Kaziuk_Konopielka2020.05.6 15:55
wez rozbieg cioto platformerska i walnij barana w scianę
sylwe2020.05.6 16:31
a koronawirus ,był rok temu pacanie
Hila2020.05.6 17:03
Lepiej ci debilu ? dowartosciowałeś się? - więc wynocha bo idiotów mamy w kraju pod dostatkiem. A Kaczyński prostaku to nie twój kolega jemu co najwyzej możesz buty czyścić! Nie rozumiem dlaczego nie wyłapują draństwa i nie ucza rozumu odpowiedzialnością za chamstwo medialne. Od razu odzyskałbys rozum.
Ben2020.05.6 15:47
To oni mogą a my nie? PARANOJA.
Jacek Placek2020.05.6 16:46
Oni mają 1,5 roku na przygotowanie. Zresztą u nich od lat się stosuje ten sposób głosowania.
vvv2020.05.6 17:48
....kiedyś trzeba zacząć,święci garnków nie lepią
Jacek Placek2020.05.6 19:13
Trzeba zacząć oczywiście. Ale żeby to dobrze zorganizować to trzeba wszystko dobrze przemyśleć, a nie robić na łapu capu.
Her Flick2020.05.6 19:11
PEŁO - chciało taki system opracować i wprowadzić. Sprzeciwił się .....????? - PiS!!!!!!