09.06.17, 15:35Zdj Piotr Drabik,lic.CC BY SA 2.0, Flickr, Michał Józefaciuk,lic.CC BY 3.0, Wikimedia Commons, KPRM, domena publiczna

Najnowszy sondaż: PiS MIAŻDŻY konkurencję! Tylko trzy partie w Sejmie...

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku czerwca, w Sejmie znalazłyby się tylko trzy partie. Prawo i Sprawiedliwość pozostaje liderem- wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Na PiS chciałoby głosować 42 procent ankietowanych, co daje wzrost o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim sondażem. Platforma Obywatelska, choć uzyskała drugą lokatę, to poparcie dla niej deklaruje o połowę mniej respondentów, niż dla PiS. Partia Grzegorza Schetyny uzyskała w najnowszym badaniu 21 procent, zaliczając 5-procentowy spadek w porównaniu z poprzednim sondażem. 

Jakie jest trzecie i ostatnie ugrupowanie, które weszłoby do Sejmu? To Kukiz'15. Na partię Pawła Kukiza chciałoby głosować 9 procent ankietowanych. Kukiz'15 zaliczyło wzrost o 2 punkty procentowe. 

Poza Sejmem znalazłaby się Nowoczesna (4 procent poparcia, spadek o 1 punkt), SLD- bez zmian w porównaniu z poprzednim sondażem, również 4 procent, PSL (3 procent, ze spadkiem o 1 pp.) oraz Wolność i Razem, które uzyskały po 1 procent poparcia. 

Sondaż został przeprowadzony w pierwszym tygodniu (1-8) czerwca na reprezentatywnej próbie losowej 1020 dorosłych mieszkańców Polski.

yenn/PAP, wPolityce.pl, Fronda.pl