20.03.20, 08:02Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC 0 / Screenshot Youtube - Platforma Obywatelska

Najpierw opozycja oskarżała władzę o dyktaturę, a teraz od tej dyktatury żąda stanu wyjątkowego

1. Przez wiele miesięcy, a tak naprawdę od objęcia przez Prawo i Sprawiedliwość rządów po wygranych wyborach na jesieni 2015 roku, opozycja nazwała siebie totalną i realizując strategię „ulica i zagranica”, głosiła, że rządzący ograniczają w Polsce prawa i wolności obywateli, łamią Konstytucję i praworządność, a nawet wprowadzają dyktaturę.

Te oskarżenia wcale nie były stopniowane, tak naprawdę już w grudniu 2015 roku podczas uchwalania budżetu na 2016 rok, rozpoczęła się przecież wielodniowa okupacja budynku Sejmu przez opozycję, zwoływano protestujących pod budynki Parlamentu, były nawet „ofiary” (jeden z protestujących położył się na ulicy i udawał ofiarę strzałów, które miała oddawać do tłumu policja).

Na szczęście mistyfikacja się nie udała, w internecie pojawiły się nagrania jak „ofiara” wstaje i wchodzi w grupę protestujących ale wszystkie te protesty odznaczały się jedną cechą , protestujący prowokowali albo zwolenników rządu albo policję, żeby „wytworzyć jakiś poszkodowanych” i w ten sposób oskarżyć władzę od brutalną dyktaturę.

2. Tego rodzaju oskarżenia były także prezentowane przez opozycję i jej zwolenników za granicą głównie w Parlamencie Europejskim i to jawnie podczas oficjalnych obrad jak i mniej otwarcie na różnego rodzaju spotkaniach aby tylko przekonać większość w tej instytucji, że demokracja w Polsce to w istocie pozór, tak naprawdę mamy władzę niedemokratyczną, która szybkimi krokami zmierza do dyktatury.

Te narrację w PE załamały dopiero wyniki wyborów do Parlamentu na jesieni 2019, które dały rządzącym przy bardzo wysokiej frekwencji po raz drugi bezwzględne zwycięstwo w Sejmie i możliwość utworzenia rządu.

Ba w ich wyniku opozycji udało się w Senacie stworzyć większość i wybrać marszałka, w tej sytuacji podtrzymywanie narracji w instytucjach europejskich, że w Polsce są kłopoty z demokracją, a rządzącym jest coraz bliżej do dyktatury jest już niemożliwe.

3. Ale opozycja zapętliła się ze swoimi oskarżeniami o dyktaturę także na gruncie krajowym, otóż teraz w związku z pandemią koronawirusa, twierdzi, że jej kandydaci nie mogą prowadzić kampanii wyborczej, ba że urzędujący prezydent ma nad nimi przewagę realizując swe codzienne obowiązki, w związku z tym wręcz żądają wprowadzenia, któregoś ze stanów nadzwyczajnych przewidzianych w Konstytucji RP i w związku z tym przesunięcia terminu wyborów.

Mimo tego, że wprowadzenie stanu klęski żywiołowej (teraz przewodniczący Platformy Borys Budka zażądał wprowadzenia takiego stanu, wcześniej żądał stanu wyjątkowego), może się wiązać z poważnymi ograniczeniami praw i wolności obywatelskich, to od kilkunastu dni większość czołowych polityków tej partii nic innego nie mówi i nie pisze tylko teksty o koniecznym przesunięciu wyborów.

Oczywiście nie dzieje się to przypadkowo, poparcie dla kandydatki Platformy w wyborach prezydenckich Małgorzaty Kidawy-Błońskiej gwałtownie spada, istnieją uzasadnione obawy, że za kilka tygodni wyprzedzi ją któryś z goniących konkurentów, za wszelką cenę trzeba przesunąć wybory.

Po wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej, termin wyborów przesuwa się co najmniej o 90 dni po jego zakończeniu, a więc marszałek Sejmu będzie musiała zarządzić wybory jeszcze raz, a to oznacza najwcześniej jesień tego roku, a do tego czasu można znaleźć lepszego kandydata.

4. Walczą więc o to politycy Platformy, równie mocno żądają stanu nadzwyczajnego związani z nimi dziennikarze i celebryci, ukazują w tej sprawie coraz bardziej napastliwe teksty w mediach tradycyjnych i w internecie.

Opozycja jednak nie zauważa jak bardzo się zapętliła, żądać wprowadzenia stanu nadzwyczajnego ograniczającego prawa i wolności obywateli od tych, których przez lata oskarżało się o skłonności dyktatorskie albo wręcz o dyktaturę, to naprawę ośmieszenie się jakiego współczesny świat jeszcze nie widział.

Zbignew Kuźmiuk

Komentarze

Nina2020.03.20 11:56
Ci durnie z lewicy ,a szczególnie z KOdziarskiej partii z Budki niech sobie ogłosza stan głupoty całekj antypolskiej opozycji.
Urszula2020.03.20 10:20
Panie Kuźmiuk, PiS nie wychodzi panu na zdrowie, szczególnie intelektualne. Co innego nie zgadzać się na zamordyzm, a co innego wprowadzić stan wyjątkowy w sytuacji kiedy mamy pandemię. Czy pan nie widzi różnicy? Tak bardzo pan się cofnął w rozwoju? Wprowadzenie stanu wyjątkowego jest konieczne, co więcej - należy zamknąć granice i nie wpuszczać nikogo, NIKOGO, nawet wracających Polaków. Inaczej nie wyjdziemy z tego draństwa. Im szybciej to zrobimy tym lepiej bo prognozy dla polskiej gospodarki są alarmujące. Analitycy przewidują ujemne PKB. Skończy się to całkowitą ruiną gospodarki, upadkiem wielu przedsiębiorstw, potężnym wzrostem bezrobocie i biedą Polaków. Zamiast kumulować środki na wypadek takich nieszczęść jak epidemia, rząd PiS ograniczył swoją działalność do rozdawnictwa państwowej kasy. NBP na dokładkę psuje złotówkę obniżając stopy procentowe i drukując pusty pieniądz. Co nasz czeka - patrz link https://www.fakt.pl/pieniadze/biznes/pkb-polski-morgan-stanley-moze-zmalec-o-blisko-6-proc/8hvfm0g?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
poPO=kurw... i zlodzieje2020.03.20 10:28
czy ci analitycy sa z Gowna Wybiórczego, od Rudego Parszywca, z gabinetu cieniasów,czy od Spurek czy Pedały???
poPO=kurw... i zlodzieje2020.03.20 10:19
STARA KOBYŁO Kichawo-Błonnico!!! zapomnij ściero że normalny Polak poprze kiedykolwiek takie dno jak ty i całe poPO !!!
anonim2020.03.20 9:38
Niestety cała opozycja nadaje się do leczenia, jeśli serio traktować ich pomysły.
Grizzly2020.03.20 8:52
Szkoda słów na pajaca PO Gomułce!
Lucy2020.03.20 8:52
Ja mam pytanie po co nam ta unia??Przeciez juz w grudniu w Chinach były zachorowania na koronawirusa i co robiła unia??ano nic samoloty latały cały czas z Chin do Europy ! A gdyby juz w grudniu najdalej na poczatku stycznia unia zamkneła wszelkie połączenia z Chinami na pewno nie byłoby tego armagedonu.
Saki Faki2020.03.20 8:51
Niestety, niedoszły dyktator zdezerterował w obliczu zagrożenia, kota tylko unosząc w przyzwyczajonych do męskich pieszczot ramionach.
LUKA2020.03.20 9:02
Sam jesteś zoofilem ty kanalio
poPO=kurw... i zlodzieje2020.03.20 10:20
każdy PEDERASTA sadzi wg siebie
M.a2020.03.20 8:38
Stan wyjątkowy TAK ale dla OPOZYCJI - z hasłem sorry taki mamy klimat.
Precz z 🌈 zarazą!2020.03.20 8:38
Najgłupsza, najbardziej cyniczna, żałosna opozycja świata. Powtarzam: ich miejsce jest na śmietniku Historii. Tam sobie będą czytać archiwalne numery Gazety Koszernej Michnika, Newsweek, Politykę, NIE Urbana, Fakty i Mity, a pozujący na religijnych - Tygodnik Powszechny. (A także i podcierać się nimi w razie potrzeby.) Ale od Polski won.
LUKA2020.03.20 8:34
Para debili żąda stanu wyjątkowego !!!! Chyba chcą przesiedlić się do Putina i Tuska. Chorzy z zazdrości i nienawiści ludzie. Niech oddadzą swoje dotacje na PO celem ratowania służby zdrowia . Pokazaliby , że jeszcze mają 1 promil polskości. Hańba
Palindrom2020.03.20 8:28
Przecież nie wszystkim w stanie wojennym Jaruzelskiego żyło się źle. Ten sentymentalizm jest oczywisty.
Polak2020.03.20 8:14
Skoro w Polsce juz piąty rok jest faszyzm, ultranacjonalizm narodowy pod przywództwem Dyktatora Kaczora a ogłoszony przez totalna targowicę na czele z ryżym ciciem makreli ustami cadykow koshernej, wsi 24 i der onetu.pl to jaki sens jest wprowadzać stan wyjątkowy? Czy faszyzm to nie bardziej totalitarny ustrój, nie bardziej totalitarne prawa niż stan wyjątkowy? Czyżby cadycy z totalnej targowicy polegli od swojej mowy i ideologii?
katolik2020.03.20 8:13
Dno popslsldwiosnanowoczesnahołow padło, jak mieli Polaków ochraniac , to rozkradali narodowy majątek i głosili hasła śmierci Polaków, to ich sposób na to, aby w kasie państwa były pieniądze za wyprzedaż i sprzedaż Polaków obcym. Checie zaistnieć . kara waszego osobistego przekleństwa za grzech społeczny Polaków. PIS sobie radzi i jako rządzący to oni podejmują decyzje w tej narodowej tragedii. Nikt z dna nie jest mądrym człowiekiem, teraz ani głosu, sza!
zenio2020.03.20 8:32
Lepiej by było gdybyś jednak mimo wszystko zażywał te leki przepisane od lekarza. Widać,że stan twojego umysłu jest dość poważny.
Lucy2020.03.20 8:48
Prawde pisze nie widziałeś tego?moze ty byś te leki o których piszesz sam zaczął zażywać
katolik2020.03.20 10:13
dzięki za wsparcie, ciężkie jest to ,ze sa Polacy niepoważni, mimo iż PO im dokopywało i chce tego dalej