21.09.21, 10:56Fot. Adam Guz/KPRM / Fot. Okras via Wikipedia, CC 4.0

Największy sojusznik Łukaszenki to kłamstwo i dezinformacja

Mateusz Morawiecki za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do odnalezienia zwłok na granicy polsko-białoruskiej.

Zwłoki trójki migrantów zostały odnalezione w lesie w niedzielę wieczorem. Informację tę potwierdził polski premier.

Co zastanawiające, 2 dni przed odnalezieniem zwłok zakończyły się białorusko-rosyjskie ćwiczenia wojskowe Zapad 2021. W trakcie ćwiczeń migranci dotychczas koczujący w pobliżu Usnarza Górnego zostali wywiezieni przez pograniczników Łukaszenki w głąb kraju.

Białoruska oficjalna agencja informacyjna Biełta od razu stwierdziła, że zwłoki mają wyraźne ślady ciągnięcia po ziemi i że zostały one podrzucone do lasu przez polską Straż Graniczną.

Wcześniej reżim Łukaszenki odmówił już wjazdu na białoruskie terytorium konwojowi z pomocą humanitarną z Polski. Sam białoruski satrapa powtarzał zaś, że zła Polska uniemożliwiła migrantom dostanie się do Niemiec, gdzie zaprosiła ich "mutter Merkel" - więcej czytaj tutaj.

Wczoraj minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział na konferencji prasowej, że zmarli migranci mieli zostać docelowo przerzuceni do Niemiec.

- Ci ludzie trafili w połowie września do Mińska, po kilkudniowym pobycie w hotelu w Mińsku, za 2,5 tys. dolarów od osoby mieli być przerzuceni na teren Niemiec poprzez polską granicę. Zostali dowiezieni do kompleksu leśnego, w którym szybko się pogubili. Wedle ich informacji usiłowali wrócić z powrotem do Mińska, zostali zatrzymani przez pograniczników białoruskich w mundurach i niemalże siłą pod presją doprowadzeni do granicy polskiej, gdzie przez pewien czas przemieszczali się wzdłuż zasieków, które są na naszej granicy rozstawione - mówił.

Dzisiaj oświadczenie w tej sprawie opublikował na Facebooku Mateusz Morawiecki.

"Będziemy bronili naszej granicy z całą determinacją! Jedynym winnym cierpienia ludzkiego i ofiar jest wyłącznie reżim białoruski i jego mocodawcy" - czytamy w oświadczeniu.

"Nie zgadzamy się na to i będziemy robić wszystko, by skutecznie zabezpieczyć granicę Polski i Unii Europejskiej przy zachowaniu wszelkich humanitarnych środków" - dodał premier.

jkg/facebook, media

Komentarze

cam2021.09.21 18:26
Frondo! To sensacja! Patologiczny łgarz, mitoman, konfabulant i bajkopisarz zwany Kłamteuszem tudzież Pinokiem jest sojusznikiem Baćki? To wiele tłumaczy.
Ziomal2021.09.21 18:20
To Morawiecki jest sojusznikiem Łukaszenki?
Po 11 ... żydek skurwysynek pisze CYT.:2021.09.21 14:29
"Kiedyś mówiono Polska Iranem Europy :-) A dziś mówią Afganistan Polską Azji :-)" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Jak żydek skürwysynek np. Jan Hartman, Juruś Urban czy Jan Hertrich-Woleński coś takiego pisze to nie z własnej głowy, o nie! To cytaty ze Sputnika i Haaretz. Żydki skürwysynki to nie idioci, ale patrioci ... Zaraz, zaraz ... To jest na odwrót!
Po 11 ... żydek skurwysynek pisze CYT.:2021.09.21 14:28
"Biedny Jezusek :-) Komunista Czarnek pozbawił go rodziców :-) Wszak według mitologii chrześcijańskiej :-)Józek nie spłodził Jezuska :-) A i Maryjka nie puściła się z żadnym mężczyzną :-)" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Festiwal HEJTU żydków skürwysynków jak np. Jan Hartman, Juruś Urban czy Jan Hertrich-Woleński .... I tak "szczęście" że nic o Kaczyńskim . . . . . . . . . . . . . . Moja mama od lat studiuje takie patologie, niemal czysto żydowskie. To dla takich HEJTERÓW internet jest istnym rajem.
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWIE2021.09.22 6:42
WROGOM POLSKI i POLSKOŚCI, WROGOM NARODU POLSKIEGO, WROGOM PRAWDZIWYCH POLAKÓW, przypomnę kim był PREZYDENT NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ LECH KACZYŃSKI był równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, był jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, był jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Był jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA, "BARTEK", "ŻELAZNY","RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA JAROSŁAW KACZYŃSKI, był jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec był jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM jak LECH KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ to był WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
Po 11 ... żydek skürwysynek pisze CYT.:2021.09.21 14:27
"Współpraca z naszymi słowiańskimi sąsiadami układa się rewelacyjnie, niemal jak za tego drugiego durnia Kalkstaina co to mordę na brzozie rozpieprzył. Można by rzec, że obecne pisowskie kundle wypełniają "testament "profesora" Leśka Kalkstaina" !!!" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Nic dziwnego, że takie żydki skürwysynki jak Hertrich-Woleński, J. Hartman czy Juruś Urban stanowili dowództwo Sonderkommando przy komorach i piecach. Taki HEJT to nakaz ich Talmudu i Torah.
Tylko PO PRAWDZIWE POLSKIE, nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.09.22 6:41
WROGOM POLSKI i POLSKOŚCI, WROGOM NARODU POLSKIEGO, WROGOM PRAWDZIWYCH POLAKÓW, przypomnę kim był PREZYDENT NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ LECH KACZYŃSKI był równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, był jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, był jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Był jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA, "BARTEK", "ŻELAZNY","RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA JAROSŁAW KACZYŃSKI, był jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec był jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM jak LECH KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ to był WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
Anonim2021.09.21 12:55
To znamienne, że artykuł o kłamstwie i dezinformacji ilustrowany jest zdjęciem Morawieckiego... Bardzo trafne, bardzo.😁😁😁
Anonim2021.09.21 14:13
Ale, że lewacy widzą tylko to co jest po lewaj stronie zdjęcia, to nie wiedziałem.
Anonim2021.09.21 14:25
Brak wiedzy (jakiejkolwiek) u PiSdzielca nie dziwi.😁
DLA PRZYPOMNIENIA2021.09.21 12:11
Trzecia osoba w państwie - marszałek senatu Karczewski - mówił na temat Łukaszenki zgoła coś odmiennego... https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/586732,karczewski-lukaszenka-bialorus-ciepla-rozmowa-czlowiek.html
odp2021.09.21 11:58
Czytam i nie wierzę, prawie wszyscy, to obrońcy Łukaszenki. Bardzo płodne są biało(ruskie) trolle.
Anonim2021.09.21 11:48
A najbardziej mi żal Polaków na Białorusi?
Hanys Górnośląski2021.09.21 11:42
To jest przykładem na to że Polacy nigdy do żadnych zbrodni nie chcieli się przyznać, tak samo jak od osiemdziesięciu lat nie mają za grosz honoru by przyznać się do pogromów i zbrodni na Żydach
Portofino2021.09.21 11:49
Polacy nie mają się do czego przyznawać w przeciwieństwie do zgermanizowanej części Hanysów.
Anonim2021.09.21 14:41
Polacy - święte ptacy.
Agaton2021.09.21 12:06
Do zbrodni na Żydach niech się przyznają Niemcy wraz z Hanysami, którzy wraz z nimi służyli w SS.
Portofino2021.09.21 11:32
Należy działać bezwzględnie i strzelać do każdego, kto próbuje naruszyć granicę. To odstraszy innych amatorów wędrówki na zachód i problem imigrantów stanie się problemem Łukaszenki.
Jeżeli2021.09.21 11:47
będą to pojedyncze nawet, ale tysiące tego samego dnia, to stanie się to również nasz problem, tym bardziej, że służby białoruskie radzą sobie ze stawianym przez nas płotem. Biorąc pod uwagę zniesienie przez Białoruś wiz dla obywateli państw o dużym potencjale migracyjnym robi się to coraz bardziej realne.
Portofino2021.09.21 11:51
Nie sądzę. Amunicji wystarczy!
Anonim2021.09.21 11:49
Tylko w Korei Północnej strzela się na granicy do ludzi. Fajne standard wyznaczasz dla Polaków, ale nie dziwi mnie to przecież Polacy to m90% katolików którzy w Boże Narodzenie będą płakać że Jezuska nie wpuścili do domów i postawią pusty talerz na stole dla bezdomnych. Nie mogą oni jednak z niego skorzystać bo talerz ogrodzą drutem kolczastym i postawią żołnierzy z bronią.
Portofino2021.09.21 11:57
Mnie interesuje dobro mojego kraju nie jakieś wasze lewackie standardy.
Anonim2021.09.21 12:27
To nie są lewackie standardy tylko ludzkie. Polaków w stanie wojennym nawet jak porywali samoloty nie wydawali w ręce komunistów, ale dla ciebie to za trudne.
Portofino2021.09.21 12:38
Czy Polaków uciekających ze zniewolonego kraju wspomagały służby jakiegoś wrogiego kraju? Tak na pewno nie było, jak to jest w tym przypadku! Jeżeli ktoś na nas napada to nie możemy kierować się litością wobec napastnika, przeciwnie maksymalną brutalnością. Tak ja uważam!
Po 11 ...2021.09.21 13:30
Czy Polaków uciekających ze zniewolonego kraju wspomagały służby jakiegoś wrogiego kraju? Oczywiście, że tak. Bardzo często. Obejrzyj np. film "Jack Strong".
Po 11 ...2021.09.21 13:37
To co napisałeś: "Jeżeli ktoś na nas napada to nie możemy kierować się litością wobec napastnika, przeciwnie maksymalną brutalnością.", jest tak beznadziejnie głupie, że ręce mi opadają. Polacy setkami tysięcy "atakowali" Austrię, Niemcy, USA itp itd. Wszędzie nas przyjmowano i pomagano. To komuna strzelała do Polaków na granicach. A obce służby POMAGAŁY. Sam współpracowałem z duńską policją, pomagając w kilku ucieczkach Polaków. Skąd ty się urwałeś z takimi poglądami???
Portofino2021.09.21 13:50
Sam jesteś głupi! Poza tym to zabierzcie ich sobie do Izraela, a nie uszczęśliwiajcie nas tymi "uchodźcami". Już tylko to, że żydzi tak bardzo interesują się ich losem nakazują nam wielką ostrożność.
Portofino2021.09.21 13:52
Pewnie agentów bezpieki pomogłeś przerzucić.
Grizzly2021.09.21 14:42
to wypier...dalaj do swojej białoruskiej ojczyzny.
Andrzej2021.09.21 11:30
Musimy być twardzi wobec Białorusi
kefas2021.09.21 11:30
czyli pisowiecki (nie)rząd i ich akolici.
Grizzly2021.09.21 11:22
Ta tak jak nasz rząd 😂... Dużo nas łączy jednak z tą Białorusią