22.10.21, 15:41fot. yt/showtime pl

Naukowcy: Dziecko zaczyna naukę już w łonie matki

Według najnowszych badań naukowców z Uniwersytetu w Wirginii osobowość dziecka kształtuje się już w łonie matki: „połączenia neuronowe w ludzkim mózgu, które określają cechy ludzkiego zachowania są już obecne od chwili urodzenia i są wyjątkowe w przypadku każdej osoby”. Jak stwierdza Martina Moyski z „Church Militant” komentując te wyniki: „Czasami mówi się, że religia powinna nadążać za nauką. Jednak w tym przypadku może to nauka musi z czymś nadążyć”.

Jak zauważył profesor psychologii Tobias Grossmann, pod kierownictwem którego prowadzono badania, taki rezultat nie powinien być zaskoczeniem, gdyż to nie pierwsze badanie pokazujące, że spora część rozwoju „już następuje w łonie” matki. Zespół badawczy stosował neuroobrazowanie, by analizować mózg dzieci przy narodzinach i dwa tygodnie po narodzeniu.

Badacze odkryli, że według analiz różne obszary mózgu dzieci już komunikowały się w sposób, który pokazuje wyjątkowe cechy osobowości, takie jak smutek, śmiech, strach, skłonność do przytulania się i do uspokajania się, wrażliwość percepcyjna”. Wyjątkowe połączenia w mózgu, które decydują o cechach osobowości i reakcjach dziecka, okazały się istnieć w mózgu już przy narodzinach, co zdaniem naukowców oznacza, że zaczęły się one kształtować jeszcze w łonie matki.

Jak zauważa Micaiah Bilger z „Life News”, „postępy nauki dostarczają zdumiewającego wglądu w łono matki. Jest jaśniejsze niż kiedykolwiek, że nienarodzone dzieci są wyjątkowymi, niezastąpionymi istotami ludzkimi, które posiadają cechy niepodobne do żadnej innej istoty ludzkiej, jaka kiedykolwiek istniała czy będzie istnieć”. Inne badania wykazały bowiem, że nienarodzone dzieci reagują na różne bodźce, także te z zewnątrz, takie jak muzyka czy głos matki.

Dzieci w łonie matki uczą się zamykać i otwierać oczy, reagują na światło. Znane są już wizerunki uzyskane przy pomocy nowoczesnej techniki, które pokazują nienarodzone dzieci zarówno ziewające, jak i uśmiechające się. Nienarodzony człowiek rozwija także poczucie smaku, uczy się rozpoznawać zarówno zapachy, jak i smaki, i przyprawy typowe dla danego rejonu świata.

Jak stwierdził ks. John Kalchik: „To zabawne, że badania empiryczne dowodzą teraz, że dziecko w łonie matki ma uczucia, reaguje na hałas i bodźce i może odczuwać ból. (...) Dziecko to coś dużo więcej niż zbitek komórek w ciele matki”. Wszystkim znającym Biblię musi się przy tej okazji przypomnieć scena, kiedy Maryja odwiedza św. Elżbietę, a św. Jan reaguje jeszcze w łonie swoje matki na obecność Bożej Rodzicielki.

 

jjf/ChurchMilitant.com, lifenews.com, YouTube.com

Komentarze

Jawny2021.11.15 10:38
To prawda. Dzięki temu Anonim, JPIII, Po 11.. i reszta tej bandy nauczyli się antypolonizmu od swej starej. I tak już mają.
rebeliant2021.10.23 7:18
Dla ludzi, którzy mają dużo kontaktu z obserwacją przyrody to oczywiste. Z racji, że kiedyś właśnie tacy kończyli na stosach lub w lochach dziś jest to wielką hecą. Coś niesamowitego !!! Że nowo narodzone dziecko już ma pewne wykształcone cechy i że środowisko, w którym znajdowała się brzemienna matka oddziaływało w taki a nie inny sposób na rosnący płód. Coś niepojętego. Takie jednak rzeczy dopiero teraz mogą wychodzić, bo kiedyś te kobiety (nieczyste, bo czysta jest tylko panienka zawsze dziewica) musiały będąc w ciąży harować w polu, aby yebany ksiunc zwolniony z podatków miał na dzwon. „Czasami mówi się, że religia powinna nadążać za nauką. Jednak w tym przypadku może to nauka musi z czymś nadążyć”. - szmaty, które przez wieki tępiły obserwację przyrody przez "ludzi do tego niepowołanych" obłudnie teraz zacierają fakty. A fakty odnośnie religii są takie, że właśnie kładziono świętą lachę na rozwój cielesny właśnie i stawiano gdzie tylko można było ciemnotę, aby człowiek nie wnikał co się skąd bierze i jak przebiega - że tylko ma przyjmować do wiadomości gotowe króliki z kapelusza. Sugerowanie nauce, że musi nadążyć za religią jest wręcz dewizą obłudy i zakłamania, która jedynie opiera się na forsowaniu propagandy usiłującej teraz zasłonić wieki kościelnego zaciemniania na rzecz ładowania bębnów. Jak widzicie przez wieki uprzywilejowany kościółek siał ciemnotę, a kazał wam wierzyć w coś co idzie zweryfikować... po co więc nadal dawać przywileje rozmaitym sektom ? Albo też inaczej - z jakiej racji inni z takich przywilejów mieliby nie korzystać - np. ze zwolnienia z płacenia podatków.
Taka prawda2021.10.23 6:42
Oby tylko nie było mielone na kotlety to mięsko
Macie swój "wyrok"2021.10.22 20:38
W Polsce odbywa się dziś 9 do 13 aborcji dziennie. W Holandii ciążę przerywa każdego dnia od 3 do 6 Polek. https://natemat.pl/379831,ile-kobiet-w-polsce-mialo-aborcje-w-2020-rocznica-aborcyjnego-wyroku-tk
Anonim2021.10.22 17:43
„Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.” (św. Tomasz z Akwinu). „Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyznie.” (św. Augustyn 354-430 – jeden z najznakomitszych ojców Kościoła). „Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275). „Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!” (Papież Pius II, 1405-1464).
Nie ma tej frazy u Tomasza2021.10.22 23:18
to fałszywka która z 15 lat krąży po necie, wiele razy dementowana.
to też?2021.10.23 12:39
Kobieta Jest to mężczyzna niewydarzony”. Lecz w pierwszym ustanowieniu rzeczy nic nie powinno być niewydarzone i niedoszłe. A więc w owym pierwszym ustanowieniu rzeczy kobieta nie powinna być powołana do bytu. Według filozofa w odniesieniu do natury partykularnej kobieta jest czymś niedoszłym i niewydarzonym. Czemu? Bo tkwiąca w nasieniu siła czynna zmierza do utworzenia czegoś doskonałego: podobnego do siebie co do płci męskiej. A że rodzi się kobieta, dzieje się to albo z powodu słabości siły czynnej, albo z powodu jakiejś niedyspozycji materii, albo też spowodowało to coś z zewnątrz, np. wiatry południowe, o których pisze, że są wilgotne. Natomiast w odniesieniu do natury powszechnej kobieta nie jest czymś niewydarzonym, ale z zamierzenia natury jest przeznaczona do dzieła rodzenia. A to zamierzenie natury powszechnej zależy od Boga, który jest powszechnym twórcą natury. I dlatego, ustanawiając naturę, powołał do bytu nie tylko mężczyznę, ale i kobietę - Tomasz z Akwinu, Summa Teologiczna, Człowiek, Q92, Art 1
Wojtek Polak2021.10.22 17:12
a skąd w pederasto-pedofilach z lgbtq+p.n.z na tym portalu nienawiści do nauki? jak twierdził prof Wolniewicz lewak to najgorszy typ debilizmu.
Homopatriota2021.10.22 22:38
Jesteś taki męski i bezkompromisowy. Skoczymy razem gdzieś po Marszu Niepodległości?
janton2021.10.22 16:56
dziecko jak PAD cały czas się uczy od poczęcia szkoda ,że efektów brak.....
Anonim2021.10.23 1:09
patrz w lustro
JPIII2021.10.22 16:17
A czy "naukowcy" odkryli, że płód odprawia modły do starego pedophila boga?
Wojtek Polak2021.10.22 17:07
naukowcy odkryli że taki stary obleśny pedofil jak ty nie jest w stanie z krzywdzić już żadnego dziecka bo dzieci się takich typów brzydzą i trzymają się z daleka bo śmierdzą nie do wytrzymania.
Trabosz Maślany2021.10.22 15:56
Człowiek nie jest niczym niezwykłym. Jest jednym z ssaków z rzędu naczelnych. I co ma wnosić ten artykuł z Wojującego Kościoła?
Yo... Trabosz2021.10.22 16:14
As a "learned molecular geneticist" (you wrote that ) why don't you fix your own genetic code, kike's DNA? And instead of being a piece of shit jew motherfucker perhaps you could become a somewhat acceptable douchebag. What say you kike?
Anonim2021.10.22 15:55
Premier Morawiecki już jako plemnik zwalczał komunę.😁😁😁
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.22 15:49
jezus w łonie matki, czytał już biblię i bawił się siusiakami jakie go odwiedzały gdy maryja przyjmowała swoich klientów rozwierając przed nimi nogi...
MaxFiend2021.10.22 15:49
Wszystkie ssaki tak mają. Człowiek nie jest wyjątkiem. W dodatku od dawna to wiadomo.
leszczyna2021.10.22 18:28
Tylko trzeba zrobić użytek z tego, co od dawna wiadomo, i nie zabijać małego homo sapiens w łonie matki. Tobie od dawna wiadomo, ale są tacy, dla których płód to galaretka albo zlepek komórek.
Anonim2021.10.22 15:49
Ależ odkrycie.
Co wam zrobiły samotne matki?2021.10.22 15:43
PiS likwiduje możliwość wspólnego rozliczania się samotnych rodziców z dziećmi! https://wyborcza.biz/biznes/7,147582,27714628,pis-zmienia-ulgi-dla-rodzin-z-dziecmi-i-samotnych-rodzicow.html