30.08.21, 09:25Fot. screenshot - YouTube (Onet Rano, Janusz Jaskółka)

Nawet PO chce się odciąć od Nitrasa. Sienkiewicz: Niedopuszczalna i niemądra wypowiedź

Ogromna fala krytyki spływa po pośle Sławomirze Nitrasie, który w czasie Campus Polska Przyszłości zapowiedział „karanie” katolików. Jego wypowiedź okazuje się zbyt radykalna nawet jak na standardy Platformy Obywatelskiej. „Niedopuszczalną” i „niemądrą” określił ją Bartłomiej Sienkiewicz.

Poseł Sławomir Nitras wziął udział w organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego wydarzeniu Campus Polska Przyszłości, gdzie był pytany o relacje pomiędzy państwem a Kościołem. Polityk stwierdził, że państwo nie powinno budować przyjaznych relacji z Kościołem, a przeciwnie, wypowiedzieć mu wojnę. Stwierdził, że katolicy, którzy wkrótce przestaną być w Polsce większością, powinni zostać ukarani.

- „Staną się realną mniejszością, nie będą większością i muszą się z tym nauczyć żyć. (…) Dobrze żeby stało się to, mówiąc uczciwie, w sposób nie gwałtowny, racjonalny, a nie na zasadzie pewnej zemsty, ale na zasadzie to jest uczciwa kara za to co się stało, musimy was opiłować z pewnych przywilejów”

- mówił.

Jego skandaliczne słowa spotykają się z krytyką nawet w Platformie Obywatelskiej. Bartłomiej Sienkiewicz podkreśla, że wypowiedź ta była „niedopuszczalna” i „skandaliczna”.

- „Wyznawców żadnej religii nie wolno piłować. To oczywistość naszej cywilizacji”

- napisał polityk na Twitterze.

- „Jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski, gospodarz tego spotkania, nie podziela takich poglądów”

- dodał.

kak/Twitter

Komentarze

man.of.Stagira2021.08.30 18:22
Gnójmistrz z Krakowa nie podziela. On już PIŁUJE w Warszawie. // Tyle.
lew2021.08.30 17:19
Oj tam oj tam. Po prostu sie wygadał.....Przeciez wiadomo od dawna, że o to tutaj chodzi. Teraz jest walka coraz bardziej widoczna nawet dla najbardziej skołowanych - miedzy cywilizacja chrzescijanską czyli zycia i antychrzescijanską czyli smierci.
XD2021.08.30 15:15
Czas zabrać katolikom przywileje, zdjąć krzyże z miejsc publicznych, "jedyną słuszną" religię w szkołach zamienić na naukę o religiach, skończyć z cyrkiem błogosławieństw na wydarzeniach publicznych, skończyć z finansowaniem Kościoła z publicznych pieniędzy, a przede wszystkim oddzielić politykę od klechów. Kościół w sprawy polityki nie ma prawa się mieszać i to byłby akurat bezprecedensowy zabieg, bo od początku swojej zbrodniczej działalności jest gigantem politycznym.
Nie tak.2021.08.30 13:59
Ta wypowiedz jest glupia, Wypowiada sie czlowiek, ktory uwaza sie za madrego.
Anonim2021.08.30 12:39
pisbolszewicka banda durniów manipulując robi sensację z każdej kontrowersyjnej wypowiedzi
Abraham Izaak Rapaport2021.08.30 13:57
Były już takie "kontrowersyjne" wypowiedzi: np. "Żydzi do gazu!" Ale za to ich twórcy zapłacili gardłem. I słusznie. Więc nie naużywaj określenie "kontrowersyjny".
Anonim2021.08.30 11:44
Ja mam świetny pomysł: krętacz Tomasz Grodzki na premiera, chłopo-baba Anna Grodzka na prezydentkę. Kaczor do łagru. I będzie cacy.
Jawny2021.08.30 11:41
Nitras powiedział szczerze to, czego "na tym etapie" jeszcze mówić nie należy, ale o czym wszyscy lewacy, w tym też i Sienkiewicz, i Tusk, i reszta, myślą. To jest kwestia marksistowskiego, stopniowego dawkowania, żeby nie zrazić przeciwnika, ale uśpić jego czujność. Tak więc całe to "oburzenie" nie jest szczere. Po prostu Nitras nie wytrzymał, wysunął się przed szereg, ujawnił za szybko prawdziwe lewackie zamiary. Schrzanił cały misterny plan.
marek2021.08.30 11:33
ćpun znowu walnął krechę i dał głos...
Q2021.08.30 11:23
Uważam Nitrasa ,za bardzo pożyteczną osobę dla sprawy, dzięki nie mu ta szkodliwa organizacja (dla Polski) z pod znaku PO-lszewi, obnaży swoje prawdziwe cele i zniknie z Polskiej przestszeni, oby wiecej takich ,,iditów'' jak ten cały Nitras.
bogdanus2021.08.30 11:20
Odcinają się, by za w czasu nie wyszło co zrobią z katolikami, gdy wygrają wybory. Mamy przykład na zachodzie jak postępują z katolikami i zabierają im prawa w państwie demokracji. Wcześniejsze wypowiedzi, zachowania polityków PO, PSL, SLD mówią nam, jak nienawidzą kościoła instytucjonalnego, który stworzył Jezus a zarządzany jest przez grzesznych ludzi. To co nie zdołali zniszczyć najeźdźcy w naszej historii, chcą to zrobić lewicowi Polacy.
ala2021.08.30 10:23
Kto Nitrasa wybrał na posła?
To co nie wypada Tuskowi mówić2021.08.30 10:19
mówią za niego: Nitras, Grodzki i inni z PO
000-2021.08.30 9:48
zgadzam się, że niedopuszczalna i niemądra wypowiedź; proszę też zauważyć, że gdyby ktoś powiedział że "piłowane będzie" np. środowisko lgbt zapewne skończyłoby się to rozprawą sądową z paragrafu od podżeganie do nienawiści przemocy, ale tutaj skończy się tylko na upomnieniu, chociaż to jest dobre, że politycy z PO nie utożsamiają się z tą wypowiedzią
Po 11 ...2021.08.30 9:36
Karanie katolików jest pozbawione sensu. W końcu sam Bóg już ich pokarał.