02.01.20, 11:25Screenshot Youtube - The Straits Times / Telewizja Republika

Nerwowa reakcja papieża. Tomasz Terlikowski: Będę bronił Franciszka

Jak już informowaliśmy na naszym portalu, w sylwestrowy wieczór Papież Franciszek spotkał się z wiernymi na Placu św. Piotra. Podczas tego wydarzenia doszło do nieprzyjemnego incydentu – pewna kobieta chwyciła mocno Ojca Świętego, wykręcając mu rękę. Sprawę skomentował Tomasz Terlikowski.

Papież chcąc się uwolnić, uderzył ją w dłoń i powiedział kilka, zapewne nie do końca miłych, słów na temat jej zachowania. Terlikowski pisząc o zachowaniu kobiety i Franciszka podkreślił, że będzie Ojca Świętego bronił. We wpisie na Facebooku stwierdza:

Sam się zastanawiam o co ta burza. Kobieta, niespecjalnie roztropnie, zaczęła ciągnąć Papieża za rękę, on się zdenerwował, powiedział jej kilka - zapewne nieszczególnie miłych słów, trzepnął ją w rękę i poszedł wyraźnie zdenerwowany”.

Jak zauważył – to sytuacja, jakich milion w naszym życiu, gdy ktoś nas zdenerwował, a my wybuchnęliśmy, po czym przepraszaliśmy. Tu Terlikowski zauważył, że należy fakt papieskich przeprosin odnotować. Dalej dodał:

Nic w tym dziwnego, ani zaskakującego, szczególnie, gdy się wie, jaki temperament ma Franciszek, no chyba, że ktoś uważa papieża za jakiegoś nadczłowieka, pół-Boga, który nie ma emocji, jest chodzącą świętością. Tyle, że to podejście niekatolickie i niechrześcijańskie, zwyczajne pogaństwo”.

Na koniec z kolei stwierdził:

Żartobliwie można powiedzieć, że kto się nigdy nie wkurzył, nie ochrzanił kogoś za stosunkowo niegroźne zachowanie, niech pierwszy rzuci kamieniem”.

Poniżej nagranie z Watykanu:

dam/Facebook,twitter

Komentarze

aYka2020.01.4 2:05
Szanowny Pan Terlikowski zwyczajowo w awangardzie. Pozwolę sobie przypomnieć w tym miejscu niektóre z owoców Ducha Sw.: pokój, cierpliwość, samokontrola, łagodność, Jakieś wnioski Panie Terlikowski? Ciekawe, ze gdy kobieta wykonala znak krzyza, Bergoglio zaczal sie ewakuowac, potem zlapala ona go za reke a jemy poczerniala twarz....
Jerzy2020.01.3 3:57
Terlikowski po raz kolejny obnaza swoj zwichrowany katolicyzm otwarty. Najpierw wywiad dla GW teraz pochwala irracjonalny wyczyn Bergolia godny damskiego boksera a nie glowy KK. Przerazajace zachowanie Bergolia i hipokryzja Terlikowskiego w roli obroncy!!!! Nie dam sie wiecej nabrac na zawile pseudointelektualne tlumaczenia, i usprawiedliwianie sie jak te pisane w "Do Rzeczy". Szkoda, ze szanowany kiedys dziennikarz katolicki zboczyl na droge lewactwa katolickiego.
Beno2020.01.3 1:00
No, gdyby tak arcybiskup Jędraszewski, bp. Gądecki lun jakiś inny polski biskup się zdenerwował i to słusznie i uderzył jakąś kobietę ew rękę, to Terlikowski w swoim komentarzu nie zostawiłby na nim suchej nitki i pewnie wzywałby, by biskup ustąpił z urzędu. Ale papieża, biskupa Rzymu, który jeszcze bardziej powinien dawać świadectwo - broni. Zresztą uważam - słusznie. Jednak polskiemu biskupowi by dokopał - to cały cham i obłudnik Terlikowski.
danuta2020.01.2 20:30
terlikowski, co ty będziesz robił to nas gówno obchodzi
Piotr2020.01.2 20:24
Kobieta, Chinka, pytała Bergolia o sytuację kościoła w Chinach; tutaj słychać: https://youtu.be/KBjv9V1eEh4 I to go tak rozwścieczyło.
***2020.01.2 20:46
No właśnie. Może po prostu nie rozumie po "chińsku". Poza tym istnieje coś takiego jak "nietykalność cielesna".
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.01.3 15:38
Ta pobożna i zatroskana kobieta mówiła po angielsku, młotku.
***2020.01.3 19:01
U Ciebie nie wyświetla się cudzysłów ?.................... barani flaku.
spostrzegawczy2020.01.2 19:55
A ja będę się upierać, że kobieta specjalnie uścisnęła papieża w sposób, by wywołać ból. Widać to bardzo wyraźnie jak kobieta zaciska palce, aż jej czerwienieją. Poza tym zachowuje się dość specyficznie robiąc znak krzyża na widok Papieża. Jakby nie rozumiała po co się go wykonuje.
aldomoro2020.01.2 19:52
Nie wiem czy ten Terlikowski, kimkolwiek jest, tak naprawdę wie co mówi. To zachowanie, to ostateczna kompromitacja Biskupa Rzymu. Drobna kobieta chwyta co najmniej 100 kilowego kolosa, a ten się zachowuje jak zły i tępy człowiek, bez jakiejkolwiek ogłady. Jaką mu ona mogła wyrządzić krzywdę stojąc dodatkowo za barierką (podstawowa wiedza z fizyki się kłania). I ta mina zaciętego człowieka na odchodne. Koszmar. Franciszek prawie jak JPII i Benedykt XVI, prawie robi różnicę. Gdzie to miłosierdzie. Pakuj bracie walizki i do Argentyny.
Durczykiewicz2020.01.2 18:25
Szczerze powiem, że w ogóle nie rozumiem, czemu służy takie wychodzenie papieży do tłumów, gdy wiadomo, że nie ma czasu na pogawędki...
Barbara2020.01.2 18:19
a może Franciszek jest człowiekiem? Może po dniu pełnym obowiązków zareagował jak człowiek - zniecierpliwieniem? Baba była namolna i potraktowała go jak rekwizyt do selfi. Czy mężczyzn, można traktować jak rzeczy? A może rozszerzmy to i zapytajmy, czy katolik jest do wypełniania kaprysów rozwydrzonych ludzi? J
anonim2020.01.2 14:47
a może to była czyjaś AGENTKA - I DOKONAŁA PROWOKACJI ?? dziwne że tak się przygotowywała, przeżegnała się spojrzała do kamery a potem na siłę pociągnęła Papieża ??????????
St2020.01.2 17:00
wiadome ze to bylo ukartowane
MaxFiend2020.01.2 14:41
To jest ewidentnie wina ochrony papieża. Powinni przewidzieć, że w tłumie mogą być osoby niezrównoważone i zachowujące się nieracjonalnie. Reakcja Ojca Świętego mogła być spowodowana strachem bo nie przećwiczył z ochroną takiego scenariusza. Zbyt impulsywnie zareagował i właśnie za to przeprosił.
matis892020.01.2 14:20
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik nie lubi ludzi i swoich fanów, także swoich największych fanów czyli lewakoateistów.
matis892020.01.2 14:16
Pan Terlikowski coś ostatnio lawiruje, taki letni, wybiela złe zachowania. Otóż nikt nie jest w stanie nawet sobie wyobrazić takiego skandalicznego zachowania u Benedykta XVI i Jana Pawła II, czyli papieży katolickich w przeciwieństwie do Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika. Temperament nie ma tu nic do rzeczy panie Terlikowski, nie mąć. A Bergoglio temperamentem nie dorasta JPII. Zachowanie tej kobiety nie było niczym wyjątkowym i wcale nie pociągła go mocno by on ją bił po rękach jak wściekły. Już gwiazdy rocka się lepiej zachowują od Bergoglio.
andrzejhahn32020.01.2 14:07
terlikowski......a co na to twoj psychiatra.............ciemny zacofany katolu
ala2020.01.2 16:58
podaj mu numer swojego psychiatry....
marianl2020.01.2 17:34
Szkoda czasu na wymianę zdań z tym ah3.On się bawi sam w głupi,głupszy.. ah3!
rebeliant2020.01.2 13:53
Terlikowski judeokrześcijaninie... to już trzysetnego polika nie nadstawiamy ?
Klara2020.01.2 13:48
Papież mógł się zdenerwować, przecież to taki sam człowiek jak my i ma też swoje granice psychiczne. Widocznie ta kobieta była za bardzo natarczywa, to że Papież przeprosił za ten incydent to miło z jego strony, ale też powinna przeprosić Papieża ta nadpobudliwa kobieta.
JS2020.01.2 12:33
Poza tym papież jest pewnie trochę znerwicowany innymi atakami trzeźwo myślących biskupów na jego sposób prowadzenia Kościoła. Atakiem na atak, Franciszek ujawnił swoją frustrację i nerwowość. Pozdr.
JS2020.01.2 12:24
W tym zachowaniu biskupa w bieli, który jest papieżem, wyszło że Franciszkowi brakuje cierpliwości, pokory, miłości o przemoc fizyczną odwzajemnił swoją przemocą, w tym przypadku dość delikatną. A gdyby ktoś mocniej pociągnął papieża ? Czy św. Jan Paweł II też by tak zareagował ? Nadepnij komuś na palca a dowiesz się kim jest. Tak, Franciszek jest człowiekiem i w wielu swoich decyzjach w kierowaniu Kościołem podejmuje ludzkie decyzje a bardziej powinien słuchać Boga, nie ludzi -swoich pro NWO doradców. Króluj nam Chryste Pozdr.
wujek dobra rada2020.01.2 12:01
Baba prawie wykreca mu reke, to co bidny papiez mial zrobic. Po co tam byla ochrona, by tylko sie przygladac? Z fanatykami trzeba po lapach, to moze naucza sie respektu. Sztuczna kontrowersja.
moje zdanie2020.01.2 11:55
Coz, pan Terlikowski znow lawiruje, gdyby papieżowi rzeczywiście stała się jakas krzywda, może mogłby sie tak zachowac, ale w tej sytuacji było to bardzo nieładne, jako ojciec sam wyszedł, aby sciskac rece wiernych.... Ot, prawdziwy Franciszek nam się pokazał, podobnie jak ostatnio Putin. Kiedy wiele rzeczy nie układa sie tak jak to planują nieszczerzy ludzie, wtedy zaczynają pokazywać swoje prawdziwe oblicze (innymi słowy - zaczynają się sypać publicznie...)
WojtekP2020.01.2 11:52
W ostatnim czasie Panu Terlikowskiemu przestawia się hierarchia wartości i zmianie ulegają zasady. Tak jakby sprzedał duszyczkę ??? Papież bijący wiernych na Placu św. Piotra - nie wymaga komentarza. Nie ! Panie Terlikowski nie jest prawdą, że nic się nie stało Gdyby to zrobił nauczyciel w szkole to dyscyplinarka i prokurator. Wyobraźmy sobie, że robi to Prezydent Duda, albo Premier Morawiecki ? Idzie na spotkanie z ludźmi i ich leje ich po łapach.
Klejnot Nilu2020.01.2 12:40
A może po prostu p. Terlikowski jako jedyny stara się zachować jako-taki obiektywizm, a nie powtarzać jak owca bredni polskich hierarchów tak jak inni funkcjonariusze partyjni, przez pomyłkę nazywani dziennikarzami i publicystami? Serio, tak jak Tomasza Terlikowskiego dawniej uważałem za skończonego oszołoma, tak przy tych wszystkich Gmyzach, Ziemkiewiczach, Rachoniach czy Pereirach, jawi się jako wzór rzetelności oraz Rozumu i Godności Człowieka.
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.01.3 15:32
Dokładnie tak. Gdyby coś podobnego zrobił Jan Paweł II nikt by nie krzyczał santo subito! To, co się wydarzyło na Placu św. Piotra to skandal i to na skalę międzynarodową. Wilk w owczej skórze pokazał swoją prawdziwą twarz.
tfuj2020.01.2 11:52
Korona by mu spadła z głowy, gdyby cofnął się dwa kroki do osoby, która jechała do niego tysiące kilometrów? Owo szarpnięcie nastąpiło, gdy będąc tuż przy niej odwrócił się na pięcie.
Ika2020.01.2 18:32
Skąd wiesz skąd jechała??
Redakcja2020.01.2 11:48
Papież tylko swoim czynem, dając tej kobiecie po łapach, potwierdził katolickie przysłowie: jak chłop baby nie bije to jej wątroba gnije!
Jarosław2020.01.2 12:28
POmyliłeś katolików z muzułmanami.
Dam2020.01.2 14:24
Słyszałeś kiedyś takie powiedzenie od muzułmanów? Bo ja od Polaków owszem. O ile komentarz Stalker jest głupi, a muzułmanie w większości są gorsi od katolików w traktowaniu kobiet, to nie zmyślaj, żeby tylko nie przyjąć krytyki.