26.12.15, 18:01(fot. wikipedia)

Nie masz planów na Sylwestra? A może Taizé?

38. europejskie spotkanie młodzieży odbędzie się w hiszpańskiej Walencji. Organizowanemu przez wspólnotę Taizé  zlotowi przyświeca hasło: „Odważyć się na miłosierdzie”.

Spotkanie potrwa od 28 grudnia do 1 stycznia. Na tę pielgrzymkę przeor wspólnoty br. Alojz przygotował pięć rozważań do wspólnej refleksji pod tytułem: „Odważyć się na miłosierdzie”. Temat ten ściśle związany jest z ogłoszonym przez Papieża Franciszka Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia.

W spotkaniu uczestniczyć będzie około 25 tys. młodych ludzi, w tym 10 tys. z samej Hiszpanii. Najwięcej pielgrzymów przyjedzie z Europy Wschodniej, w tym ponad 3 tys. Polaków i 2 tys. Ukraińców. Organizatorzy spodziewają się też licznych grup z Włoch, Niemiec, Francji i Portugalii. Nie zabraknie także przedstawicieli innych kontynentów. W organizację spotkania włączyło się 150 parafii z diecezji Walencja.

- Do Walencji już we wrześniu przyjechała liczna ekipa braci, wolontariuszy z różnych krajów oraz siostry, które pomagają nam w Taizé – opowiada br. Marek ze wspólnoty Taizé. - Młodzi Hiszpanie także licznie włączyli się do przygotowań. Wielu z nich pomagało w Komitecie Organizacyjnym. Także hiszpańskie parafie były od początku bardzo entuzjastycznie nastawione do tego spotkania i z radością nas tutaj oczekują. Znaleźliśmy zakwaterowanie dla wszystkich pielgrzymów w rodzinach, więc nikt nie będzie mieszkał w szkole, czy w jakichś zbiorowych miejscach zakwaterowania. Zatem to przyjęcie w parafiach będzie na pewno bardzo serdeczne. Jednocześnie przygotowania trwały w całej Europie. W Polsce działało ponad sto punktów przygotowań. Podobnie było w innych krajach Europy. Wszędzie odbywały się spotkania modlitewne i dyskusyjne, żeby do Walencji przyjechać już gotowymi i od pierwszego dnia brać czynny udział w spotkaniu” – powiedział br. Marek.

KJ/radiovaticana.va

Komentarze

anonim2015.12.26 20:26
zlotowi przyświeca hasło: „Odważyć się na miłosierdzie” daje Wam link do bardzo mądrego eseju, wg mnie także w kontekście wiary: http://euroislam.pl/pomaganie-uchodzcom-czyli-kilka-slow-o-milosierdziu/ Dlaczego - bo kłamstwo rośnie w siłę, kiedy zawładnie umysłami - to poprowadzi na rzeź...
anonim2015.12.26 21:18
Broń Bożę!!!
anonim2015.12.26 22:06
Chyba Wam coś odbiło, Droga Redakcjo!
anonim2015.12.27 14:45
Dod Andrik, Sekta tak, ale napewno nie katolicka!