15.04.19, 10:46(fot. youtube)

,,Nieletnia laska marszałkowska'' ordynarnym kłamstwem? Kuchciński o doniesieniach ,,NIE''

- To kłamstwo od początku do końca. Nie ma w tym ziarna prawdy. To okropne pomówienia, w najgorszym – chciałoby się użyć słów nieparlamentarnych – wydaniu – powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci", odnosząc się do doniesień „NIE”

W artykule "Nieletnia laska marszałkowska" w tygodniku "NIE" polityk SLD Andrzej Rozenek napisał, że chodzi o marszałka Sejmu. Według niego, z doniesienia b. agenta CBA wynika, że wszedł on w posiadanie nagrania wideo, na którym „marszałek Kuchciński obcuje płciowo z nieletnią prostytutką pochodzenia ukraińskiego”.

– To kłamstwo od początku do końca. Nie ma w tym ziarna prawdy. To okropne pomówienia, w najgorszym – chciałoby się użyć słów nieparlamentarnych – wydaniu – skomentował w opublikowanej w poniedziałek rozmowie Kuchciński. Jak podkreślił, to nie pierwsza sytuacja w przypadku środowiska autorów doniesień, więc – jak mówił – „niespecjalnie zaskakuje”.

Jego zdaniem, „chodziło nie tylko o uderzenie w konkretną osobę, lecz także o osłabienie prestiżu instytucji”. – A to element walki politycznej – i kampanii do europarlamentu, i przygotowania gruntu przed kluczowymi wyborami krajowymi – dodał.

– Natomiast ordynarna formuła i przedstawione pseudozarzuty mnie zirytowały. Uważam, że instytucje państwa polskiego odpowiedzialne za bezpieczeństwo funkcjonariuszy publicznych powinny energicznie się zajmować takimi sprawami i szybko je wyjaśniać. A pomawiający i rozpowszechniający oszczerstwa powinni być również szybko pociągani do odpowiedzialności karnej – podkreślił marszałek.

– Zwykle różne oskarżenia puszcza się mimo uszu. Mówi się, że polityk powinien mieć grubą skórę. Ale z roku na rok jest coraz gorzej. Osoby publiczne są atakowane w coraz mniej wybredny sposób. Uważam, że trzeba reagować – powiedział.
Według niego, w tej sprawie, „żadnych dowodów nie ma”.

– W tym przypadku to wyssana z palca insynuacja – dodał.

Marszałek Kuchciński postanowił „stanowczo zareagować, domagając się nie tylko przeprosin, lecz również zadośćuczynienia na rzecz jednej z organizacji charytatywnych”.

Jak podkreśla, sprawa ta ma szerszy kontekst, z którym państwo powinno sobie poradzić.

- Mam na myśli choćby rozwiązania, które gwarantowałyby większą odpowiedzialność za słowo - zaznaczył

baz/"Sieci"

Komentarze

Lennon2019.04.15 20:26
Proces. Kuchciński - wytocz im proces... Coś jednak ci się nie udaje. Ciekawe dlaczego?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.15 12:27
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Do tej pory dla Mikołaja zebraliśmy 10116zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
słowiczek poznański2019.04.15 12:00
Nikt nie powinien być sędzią we własnej sprawie. Stalin również twierdził, że zarzut pod jego adresem w sprawie zbrodni katyńskiej to ordynarne kłamstwo hitlerowskich Niemiec. Ale to jeszcze nic, bo tymczasem w Warszawie latarnik latarenką będzie uczył przedszkolne dzieci masturbacji. To ma zagwarantować rozkwit pedofilii dla Kościoła na niespotykana dotąd skalę.
kaszel2019.04.15 11:38
A co jeśli jednak taśmy istnieją? Coś bardzo służalczy wobec USA i Izraela jest ten cały PiS.....
szcze na PiS2019.04.15 11:10
Panie Kuchciński to znaczy,ze nic się nie stało,filmu nie było,dochodzenia nie ma,agenta nie zwolniono,nacisków i proponowanie łapówki nie zanotowano.....po prostu -srebrna ...Kaczyński nie mówił,koperty nie przyjął wezwania nie odebrał....kłamią,kradną,oszukują....ale do czasu...kiedyś miara się przebierze i suweren skorzysta ze swoich praw!!!
szcze na PiS2019.04.15 11:07
Równość wobec prawa obecnie polega na tym że PiS jest nietykalną kastą! Prezesa prokuratura nie ruszy innych członków PiS ich krewnych,znajomych też nie, bo nie po to przejmowali sądy i prokuraturę żeby teraz ich sądzić! No cóż lepszy sort i pany! ludzkie pany... mam nadzieję, że już niedługo!!!
Jahu2019.04.15 11:31
bredzisz jak zwykle..Kogut, Misiewicz, Mariusz Antoni Kamiński..to gdzie byli jak nie w PIS?