21.11.19, 18:00Zdj. CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Niemcy znów o 'polskich obozach'! Konsul reaguje

Konsul Adam Borkowski z Konsulatu Generalnego w Hamburgu poinformował Polskie Radio o skutecznej interwencji po użyciu przez niemiecki dziennik "Ostfriesen Zeitung" fałszywego określenia "polski obóz" w stosunku do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen.

Dziennik "Ostfriesen Zeitung" opisując przeżycia ocalałej z holocaustu Hannelore Wolff napisał, że była więziona m.in. w "polskim obozie koncentracyjnym Gross-Rosen". Polski Konsulat Generalny w Hamburgu skontaktował się z redakcją i zwrócił się o sprostowanie nieprawdziwego tekstu o jakoby "polskim obozie Gross-Rosen".

- Konsulat Generalny w Hamburgu kilka razy w roku interweniuje w sprawie użycia fałszywych kodów pamięci. To wiąże się z podejmowaniem przez nas zdecydowanych działań zmierzających do sprostowania historycznych przekłamań - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem kierownik Konsulatu Generalnego w Hamburgu Mariusz Pindel. Konsul dodał, że w tej walce o prawdę historyczną liczy na współpracę z Polonią.

W ostatnich tygodniach niemiecka prasa kilkukrotnie używała fałszywego określenia "polskie obozy śmierci i zagłady".

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze

Leo2019.11.22 10:55
Trzeba założyć grupę prawników , którzy będą się sądzić o grubą kasę, nie tylko wysyłać prośby o sprostowanie, dopóki świńskie psy niemieckie nie poczują po kieszeni nie będzie porządku. (moja babcia z dziadkiem spędzili 5 lat w niemieckich obozach pracy, gdzie ich nazywano: Polnischer Schweinehund "Poskie świńskie psy"). Oczywiście po wojnie kartoteki się zgubiły i nikt nie pamiętał o niewolnikach z Polski...
Jan Radziszewski2019.11.22 0:01
Kłamstwa żydowskie i Niemieckie wkrótce /tj. nie dłużej niż 9 lat / się skończą bezpowrotnie + Bo + + NIEMIEC Podobnie jak żydów NIET I NIE BUDIET Z oczyszczenia świata w potopie ognia i siarki /Łk 17.26-30) ocaleją tylko Prawdziwi żydzi - którzy nawrócą się i uwierzą w Ewangelię + Pan : 568 Zniknie wielowyznaniowość, a ludzie innej wiary staną się katolikami. Resztka Żydów, jaka - pozostanie przyjmie chrzest i staną się Kościołem. niedziela, 5 listopada 2017+++ 5 XI 2017 Trzeba Ci pisać o różnych sprawach i ludach i narodach Teraz porozmawiamy o przyszłości. O przyszłości narodów. Jak jest powiedziane – Niemcy czeka zagłada (jeśli nie odkupią swych win). Niemal całe Niemcy będą zalane przez morze, a na miejscu prasłowiańskiego Berlina będzie rosła puszcza. Widzę, że tu nie rozumiesz, mój synu. Kiedyś nie miałeś problemów z tą wizją, lecz teraz odkąd wiesz, że po 3 dniach ciemności ma minąć 25- 30 lat (tylko) skąd i w jaki sposób wyrośnie puszcza. A jednak (wyrośnie). Francja mocno ucierpi i będzie zniszczona w znacznej części, część Włoch znajdzie się pod wodą i ucierpią wskutek rewolucji i prześladowania Kościoła. Irlandia ocaleje, a Anglia znajdzie się w znacznej części pod wodą. Pod wodą znajdzie się prawie cała Holandia, poza kilkoma bardzo małymi miejscami, które zostaną wyniesione nad powierzchnię wody. Austria prawie cała ocaleje. Zginą Czesi bo się nie nawrócili, a ziemia zostanie spustoszona i nie będą tam ludzie mieszkać. Częściowo zniszczone zostaną Węgry lecz naród ten ocaleje. Najmniej ucierpi Rumunia, nieco więcej Bułgaria. Teren dawnej Jugosławii ucierpi w różny sposób, lecz jak wiecie teren wokół Medjugorje i samo Medjugorje będą nietknięte. Kto tam zamieszka na ten czas kogo Ja tam zechcę ten ocali swe życie i duszę. Nikt tam nie zginie w czas ciemności. To miejsce będzie chronione szczególnie. I nikt nie będzie musiał się bać, kto tam będzie czy na pewno zdąży zamknąć się w domu z poświęconymi świecami. Boga, moje dzieci nie łapie się za nogi.. :)
Grizzly2019.11.21 22:38
Dlatego to niemieckie bydło musi wypłacić reparacje wojenne! RAUS!
anonim2019.11.21 22:04
Szkoda, że nie zaorali w 1945
być Vikingiem marzenie żyda2019.11.21 21:31
Żyd 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 (jak długo?) - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych "symbolicznych" pseudonimów. Żyd 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 ponad 70-letni samotny homosekualista, jak sam dumnie siebie określił, bez żadnego tytułu, obraża kobietę, której nie zna, której do jej doopy nie dorósł - jest to encyklopedyczny mizoginizm. Typowe dla starego homoseksualisty.
nikt2019.11.21 21:00
Polacy w mediach ( Fronda ) twierdzą , że to nie Rosjanie wyzwalali Oświęcim . A więc Rosjanie swobodnie mogą głosić światu , że jak mijali Oświęcim to tam Niemców nie było . A więc do kogo należał ten obóz ? A niech świat się domyśla czyj był . Trzeba przyjąć taką samą politykę medialną wobec Polski jaką Polska ma wobec Rosji . Wzbudzać taką samą nienawiść wśród Rosjan do Polaków jaką Polacy wzbudzają wśród swoich w stosunku do Rosjan .
nikt2019.11.21 20:06
O co temu konsulowi chodzi ? Dlaczego w ogóle się odzywa ? Przecież Polacy kochają Niemców . To Rosjan nienawidzą . A mogliby Rosjanie pisać w ten sposób o Polsce i obozach śmierci jak Niemcy . Trzeba im to podpowiedzieć . Skoro Polacy i tak ich nienawidzą to co szkodzi tej nienawiści trochę więcej ?
żyd chce byc Vikingiem - marzenia obrzezanego 2019.11.21 19:59
𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧, a kim on jest? "Ekspert" od Lema, pedofil, "prowokuje", wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Jego niektóre "nicki" to m.in.: 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚. Jest tak przewidywalny jak spłuczka u mnie domu, jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
anonim2019.11.21 20:10
"myślisz" że każdy jest taki p o j e b a n y jak ty że pisze pod kilkoma nickami! lecz się pedofilu! buhaha...
żyd chce byc Vikingiem - marzenia obrzezanego2019.11.21 20:18
czekam imbecylu żydowski na moje "kilkoma nickami"
anonim2019.11.21 19:53
Wiemy że PiSdzielce to wredne i zawistne osoby czemu zatem kurvizja w wiadomościach nie przedstawia zdarzeń z Niemiec w taki sposób: "W dniu dzisiejszym w Berlinie, stolicy byłej hitlerowskiej Rzeszy doszło do kolejnego napadu na bank... itd". Lub: "Wczoraj przybyła do Warszawy kanclerz byłej hitlerowskiej III Rzeszy ...". "Prezydent RP dziś udaje się do Berlina na spotkanie z prezydentem byłej hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy..." itd. A po każdej interwencji byłego hitlerowskiego ministerstwa spraw zagranicznych oczywiście wystosować pełne pokory sprostowanie... i za dwa dni to samo, aż się domyślą o co chodzi...
nikt2019.11.21 20:11
To dobre . Połowa Polaków by tak zrobiła , ale druga połowa to lizajd..y . A media to same lizajd..y .
Grzegorz z Domaradza2019.11.21 21:00
No to się doigrałeś.