13.06.21, 14:33fot. pixabay.com/flickr.com, transparency international eu office

Niemiecka prasa już bez ogródek: TSUE trenuje na Niemcach, żeby uderzyć w Polskę i Węgry

- Prawo kaduka jakim posługuje się tu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, zauważa Thomas Kirchner w artykule "Unia Europejska. Kto ma ostatnie słowo w Europie?" w internetowej wersji Sueddetsche Zeitung – czytamy na portalu tysol.pl

TSUE coraz częściej i śmielej próbuje wykraczać poza swoje kompetencje zawarte w traktatach. W ten sposób próbuje też stwarzać precedensy ingerowania w wewnętrzne sprawy i kompetencje krajów członkowskich Unii Europejskiej, a sztandarowymi jej obiektami ataku stały się Polska i Węgry.

- Nadrzędność prawa unijnego, nawet nad krajowym prawem konstytucyjnym, TSUE poprzez swoje orzecznictwo wypracowywał sobie niejako sam i to już od lat 60. Nie pojawia się to jednak nigdzie w prawie pierwotnym; W deklaracji w sprawie traktatu lizbońskiego państwa członkowskie jedynie odwołują się do tego priorytetu – pisze „SZ”.

Jak pisze niemiecka gazeta już otwartym tekstem TSUE próbuje tresować Niemcy, żeby następnie płynnie przeskoczyć na atakowanie Polski i Węgier. Co prawda – jak możemy się domyślać – z tych pozorowanych ataków na Niemcy nic nie wyniknie, ale szykowanie pretekstu dla krnąbrnych krajów nie chcących się podporządkować tzw. politycznej poprawności ws. rzekomego łamania praw człowieka i praworządności – to już tylko kwestia czasu.

- Politycznie jest tu otwarta flanka. Ale co jeśli wszyscy by tak argumentowali? Komisja widzi „niebezpieczny precedens”. Polscy politycy wielokrotnie powoływali się na wyrok Karlsruhe w sporze z UE w związku ze swoją reformą sądownictwa. Bruksela właśnie zwróciła się do polskiego rządu o wycofanie z ich Trybunału Konstytucyjnego ustawy, w której kwestionuje on prymat prawa unijnego. Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział w czwartek: „Polska konstytucja ma pierwszeństwo przed prawem UE” - czytamy dalej.

Z tego właśnie powodu większość ekspertów i polityków przyjmuje z zadowoleniem postępowanie przeciwko Niemcom, pomimo niezdecydowania w tym względzie Komisji. Mam to – jak już wspomniano – pokazywać krajom takim jak Węgry i Polska, że ​​„nie zaakceptuje po prostu nieprzestrzegania wyroku TSUE” - stwierdza Thu Nguyen z Instytutu Delorsa w Berlinie.

Z całością materiału można się zapoznać TUTAJ


mp/sueddeutsche.de/tysol.pl

Komentarze

PSL2021.07.4 15:38
Teraz Szafot Unii Europejskiej(TSUE)---tylko czeka>A szkopów lać ile wlezie a niszczyc wszystko co niemieckie a znajduje się na terenie POLSKI.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.14 12:33
SS+KGB =Konfederacja
robaczek2021.06.14 10:45
hau hau hau hau ahu PISiusie i PISiureczki ;] ............................ PRZEMIJAJCIE .... POCZEKAMY ;]
katolicka deratyzacja Polski2021.06.14 12:29
Konfederacja Sieg Heil !
robaczek2021.06.14 13:32
konfederacja jest tak samo faszystowska jak PIS ;] .............. pis tylko boga sobie jeszcze dorzucil ;]
Portofino2021.06.14 7:41
Niemiecka prasa niech nie rżnie głupa. "Wyroki" TSUE godzące w Niemcy to ustawka. W atakach na Polskę Trybunał korzysta z rad "trenera" Safiana.
NEOS com pl2021.06.13 23:53
... nam inni niepotrzebni ..... https://www.youtube.com/watch?v=XNYaGr3XDws&t=8s
skuter2021.06.13 21:08
Dosyć pogardy to będzie już teraz upadek ostateczny Niemiec Wiara w Boga zwycięży Zwycięży bezgraniczne zawierzenie Bogu
Polexit2021.06.13 19:56
POLEXIT!!!
bogdanus2021.06.13 19:54
O co chodzi w tych wszystkich rozgrywkach UE. Nie możemy się rozbijać o te wszystkie zarzuty UE, to są tylko narzędzia. W tym wszystkim chodzi, kto będzie rządził, czy Pan Berlin czy Pani Warszawa. Warszawa jak i Budapeszt, nie godzą się na totalne rządy Berlina, z tond te ataki. Inne narody podobnie jak nasza opozycja z mediami, chcą by Polską rządziła Bruksela (Berlin). Wiedzą że za federalizacją stoją Niemcy i skapną jej profity w różnych postaciach.
Grizzly2021.06.13 19:15
Niech tam ktoś z KPRM - może być III zastępca rzecznika - powie tym durniom z TSUE żeby odp... się od Polski bo nasza konstytucja jest ważniejsza o tej hitlerowskiej organizacji! Jak im to mało to niech dołoży jeszcze, że wychodzimy z programów środowiskowych czyli odchodzenia od węgla i limitów CO2 albo w ogóle z Euroburdelu!
kat2021.06.13 19:11
Współistnienie państw w ramach Unii Europejskiej powinno ograniczać się jedynie do współpracy gospodarczej. Cała reszta jest dorabianiem ideologii do lewackiego dyktatu. Pozagospodarcza nadbudowa jest narzędziem do połajanek dla niepokornych.
Anonim2021.06.13 18:56
TSUE - Towarzystwo Skołtuniałych Urzędasów Europejskich
1232021.06.13 19:36
-euro-pejskich ...
kaka2021.06.13 17:25
Kto uwierzy niemcom jest trupem-----jesli oni tak mowia to znaczy ze GLOWNIE ,MA BYC UDERZONA POLSKA I WEGRY---- a niemcy jako UDAWANA TRZECIA OFIARA -ktorej tak naprawde nic sie niestanie----szwabskie swinie i mordecy.
katolik2021.06.13 16:57
Mordercy ostrzegają że po szczepieniach chemią genetyczną musisz ostrożnie korzystać ze słońca---- po co, bo będzie masywny rozwój infekcji. Więc jak będziesz chory, to twoja wina, szczepiłeś się bo sam chciałeś i zachciało ci się zobaczyć jak wygląda słonce. Tajemnica mordu
katolicka deratyzacja Polski2021.06.14 12:31
Konfederacja to Platne Pacholki Putina ,i dlatego morduja katolikow.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.06.13 16:45
Potrafi ktoś wymienić trzy racjonalne powody dla których Polska miałaby nadal trwać w lewacko - tęczowym euroburdelu?
Gloria2021.06.13 16:25
Panie Morawiecki ani kroku w tył ,na pewno POKO by to wykonało.
Szczerbiec2021.06.13 16:05
Od 1000 lat szwabskie świnie wrogiem nr 1 dla Polskości !!!
abcd2021.06.13 15:38
To raczej Niemcy chcą, aby poprzez wyroki przeciwko nim znaczenie wyroków TSUE wzrosło. Gdzieżby tam TSUE odważył się trenować na Niemcach bez pozwolenia.
Strażnik Lechistanu2021.06.13 15:35
Nie mamy polityków, a z tego powodu ALTERNATYWNYCH rynków zbytu
Niemiecka prasa już bez ogródek:2021.06.13 15:14
TSUE trenuje na Niemcach, żeby uderzyć w Polskę i Węgry. //// - Prawo kaduka jakim posługuje się tu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, zauważa Thomas Kirchner w artykule "Unia Europejska. Kto ma ostatnie słowo w Europie?" w internetowej wersji Sueddetsche Zeitung – czytamy na portalu tysol.pl TSUE coraz częściej i śmielej próbuje wykraczać poza swoje kompetencje zawarte w traktatach. W ten sposób próbuje też stwarzać precedensy ingerowania w wewnętrzne sprawy i kompetencje krajów członkowskich Unii Europejskiej, a sztandarowymi jej obiektami ataku stały się Polska i Węgry. - Nadrzędność prawa unijnego, nawet nad krajowym prawem konstytucyjnym, TSUE poprzez swoje orzecznictwo wypracowywał sobie niejako sam i to już od lat 60. Nie pojawia się to jednak nigdzie w prawie pierwotnym; W deklaracji w sprawie traktatu lizbońskiego państwa członkowskie jedynie odwołują się do tego priorytetu – pisze „SZ”. Jak pisze niemiecka gazeta już otwartym tekstem TSUE próbuje tresować Niemcy, żeby następnie płynnie przeskoczyć na atakowanie Polski i Węgier. Co prawda – jak możemy się domyślać – z tych pozorowanych ataków na Niemcy nic nie wyniknie, ale szykowanie pretekstu dla krnąbrnych krajów nie chcących się podporządkować tzw. politycznej poprawności ws. rzekomego łamania praw człowieka i praworządności – to już tylko kwestia czasu. - Politycznie jest tu otwarta flanka. Ale co jeśli wszyscy by tak argumentowali? Komisja widzi „niebezpieczny precedens”. Polscy politycy wielokrotnie powoływali się na wyrok Karlsruhe w sporze z UE w związku ze swoją reformą sądownictwa. Bruksela właśnie zwróciła się do polskiego rządu o wycofanie z ich Trybunału Konstytucyjnego ustawy, w której kwestionuje on prymat prawa unijnego. Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział w czwartek: „Polska konstytucja ma pierwszeństwo przed prawem UE” - czytamy dalej. Z tego właśnie powodu większość ekspertów i polityków przyjmuje z zadowoleniem postępowanie przeciwko Niemcom, pomimo niezdecydowania w tym względzie Komisji. Mam to – jak już wspomniano – pokazywać krajom takim jak Węgry i Polska, że ​​„nie zaakceptuje po prostu nieprzestrzegania wyroku TSUE” - stwierdza Thu Nguyen z Instytutu Delorsa w Berlinie. Z całością materiału można się zapoznać TUTAJ
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.06.13 15:06
Pisi matrix, kaczyński matrix. Nie wiadomo kiedy i jak Polska z tego matrix wyjdzie? Wróci do normalności? Wróci do demokracji? „Polska w ruinie” krzyczeli pisi zbawcy już w 2015r. Wystarczyło 5,5 roku do calkowitej demolki państwa. Teraz pozostaje jeszcze jedynie POLEXIT! Kaczyński nie cofnie się przed niczym. Największym marzeniem starca w pampersie z Żoliborza jest wyprowadzenie Polski z Unii. Myślicie, ze się nie da? W przypadku wątpliwości pomoże Trybunał kucharski. Na kucharce prezes może zawsze polegać. Rozprawiła się z bezwstydnymi Polkami, które sprzeciwiają się własnym torturom, katapultujac Polskę z kręgu cywilizacji - aborcja ze wskazaniem embriopatologicznym jest legalna nawet w krajach tak głębokiego muzułmańskiego fundamentalizmu jak Iran czy tez Arabia Saudyjska, rozprawiła się z RPO - Bodnarem, to rozprawi się z Unią. Nastepna rozprawa już we wtorek - na wniosek byłej prokuratorki Bednarek, obecnie członkini tzw Izby Dyscypinarnej SN - znanej jako inkwizytorka Ziobry. Wniosek do kucharskiego Trybunału o uznanie - czy wydawanie przez TSUE zabezpieczeń, tzw. środków tymczasowych - jest zgodne z polską konstytucją. Pozostaje pare dni na gdybanie, co Trybunał kucharski postanowi, choc Pawlowicz może znów termin zawiesić. Potem już tylko POLEXIT! Spełnienie kaczyńskich marzeń. Pisiory wyprowadza Polskę z Unii podcaszas jednej nocy - nikt się was nawet nie zapyta. Nie potrzebna będzie nawet wysoka kucharka. Nie potrzebne referendum, wystarczy zwykła ustawa!!!
cd2021.06.13 15:15
TSUE trenuje na Niemcach, żeby uderzyć w Polskę i Węgry. //// - Prawo kaduka jakim posługuje się tu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, zauważa Thomas Kirchner w artykule "Unia Europejska. Kto ma ostatnie słowo w Europie?" w internetowej wersji Sueddetsche Zeitung – czytamy na portalu tysol.pl TSUE coraz częściej i śmielej próbuje wykraczać poza swoje kompetencje zawarte w traktatach. W ten sposób próbuje też stwarzać precedensy ingerowania w wewnętrzne sprawy i kompetencje krajów członkowskich Unii Europejskiej, a sztandarowymi jej obiektami ataku stały się Polska i Węgry. - Nadrzędność prawa unijnego, nawet nad krajowym prawem konstytucyjnym, TSUE poprzez swoje orzecznictwo wypracowywał sobie niejako sam i to już od lat 60. Nie pojawia się to jednak nigdzie w prawie pierwotnym; W deklaracji w sprawie traktatu lizbońskiego państwa członkowskie jedynie odwołują się do tego priorytetu – pisze „SZ”. Jak pisze niemiecka gazeta już otwartym tekstem TSUE próbuje tresować Niemcy, żeby następnie płynnie przeskoczyć na atakowanie Polski i Węgier. Co prawda – jak możemy się domyślać – z tych pozorowanych ataków na Niemcy nic nie wyniknie, ale szykowanie pretekstu dla krnąbrnych krajów nie chcących się podporządkować tzw. politycznej poprawności ws. rzekomego łamania praw człowieka i praworządności – to już tylko kwestia czasu. - Politycznie jest tu otwarta flanka. Ale co jeśli wszyscy by tak argumentowali? Komisja widzi „niebezpieczny precedens”. Polscy politycy wielokrotnie powoływali się na wyrok Karlsruhe w sporze z UE w związku ze swoją reformą sądownictwa. Bruksela właśnie zwróciła się do polskiego rządu o wycofanie z ich Trybunału Konstytucyjnego ustawy, w której kwestionuje on prymat prawa unijnego. Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział w czwartek: „Polska konstytucja ma pierwszeństwo przed prawem UE” - czytamy dalej. Z tego właśnie powodu większość ekspertów i polityków przyjmuje z zadowoleniem postępowanie przeciwko Niemcom, pomimo niezdecydowania w tym względzie Komisji. Mam to – jak już wspomniano – pokazywać krajom takim jak Węgry i Polska, że ​​„nie zaakceptuje po prostu nieprzestrzegania wyroku TSUE” - stwierdza Thu Nguyen z Instytutu Delorsa w Berlinie.
olo2021.06.13 15:38
Jak was wygomimy to wszystko wroci do normalnosci i nie bedzie w Polsce chwastow politycznych.
6969692021.06.13 19:51
Ale długaśny tekst wymodziłeś, szok! Co się stało? Niestety, same głupoty, jak zwykle..
6969692021.06.13 19:52
Swoją drogą - ciekawe jak wyglądasz i kim jesteś naprawdę.
olo2021.06.13 21:30
Jestem tylko czlowiekiem.
JonB2021.06.13 15:05
Na co my czekamy z wypadem z Unii ? Jaj nie mamy ?
Nie mamy polityków, a z tego powodu2021.06.13 15:33
ALTERNATYWNYCH rynków zbytu
JPIII2021.06.13 14:48
Oczywiście to najlepsza szkoła dla katotalibskich pedophili z pis-u.
Taka prawda2021.06.13 16:09
WON PEJSI PEDOFILU NA PUSTYNIE