15.11.19, 19:24

Niesamowite! To namacalny owoc błogosławieństwa św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki

„Śmierci już nie ma, jest przejście, most do nieba - etap kończącego się „tu i teraz” i początek nowego życia, które nie ma końca. W hospicjum tu i teraz, przejście i wieczność zlewają się w jedno słowo: miłość.” - mawia s. Michaela Rak,  założycielka i dyrektor Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

Na Litwie powstaje pierwsze i zarazem jedyne hospicjum dla dzieci. Dotychczas w całym kraju blisko 150 dzieci rocznie, umierając z powodu nieuleczalnych chorób nowotworowych nie miało miejsca, w którym mogłyby doświadczyć takiego oblicza miłości i fachowej pomocy jakiej każde pragnie i potrzebuje, a ich rodziny pocieszenia w tej trudnej drodze.


- Jak powstaje hospicjum? – z miłosiernych darów serca. Z blisko pięciu milionów złotych uzbieranych do puszek, po symbolicznej „złotówce”, z dzielenia się dziesięciną, 1 % podatku, wpłat , które były małe i wielkie – zawsze jednak z największego serca i zrozumienia do czego się dokładamy. A dokładamy się nie tylko do powstania budynku  jakiego nie ma w Wilnie i na całej Litwie. Wspólnie budujemy Hospicjum w miejscu, gdzie z ziemskiej perspektywy narodził się kult Miłosierdzia Bożego, gdzie św. Siostra Faustyna Kowalska i bł. Ks. Michał Sopoćko zostawili namacalne błogosławieństwo i pomoc. - zaznacza Fundacja Aniołów Miłosierdzia

- Finał tej budowy zaplanowany jest w grudniu br. i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by obietnice złożone przez siostrę Michaelę Rak – inicjatorkę, koordynatorkę i prawą rękę Jezusa Miłosiernego mogły zostać wypełnione, a mali pacjenci mogli być przyjmowani do hospicjum już na początku 2020 r. - czytamy


- W tych ostatnich dwóch miesiącach roku czeka nas cały szereg prac wykończeniowych i związanych z nimi  (często również nieplanowanych) wydatków. Ale nie jest to przeszkoda, której nie da się pokonać. Wręcz przeciwnie! Wspólnymi siłami nam się uda. - dodaje

Fundacja Aniołów Miłosierdzia zaprasza i prosi o włączenie się do budowy „Mostu do nieba” poprzez udział w projekcie Skarbonka Dobra.

To zachęta do zamówienia w  Fundacji lub pobrania ze strony www.mostdonieba.pl szablonu kartonowej skarbonki, do samodzielnego złożenia i odkładania do niej naszych oszczędności rodzinnych, klasowych, indywidualnych, a później przekazania ich na rzecz hospicjum poprzez przelew bankowy, pocztowy lub wpłatę gotówką bezpośrednio w siedzibie Fundacji.W sposób szczególny Fundacja zachęca do rozpoczęcia zbiórki w szkołach, bowiem wyjątkowo wymowne i ważne jest by pobudzać u dzieci wrażliwość w tym względzie i uczyć je dobroczynności. Wsparciem dla nauczycieli w tej sprawie może być przygotowany przez Fundację scenariusz lekcji.

Projekt zaplanowany jest na Adwent 2019. Niemniej szkoły, które już do niego przystąpiły realizują zbiórki pieniędzy nawet do 18 maja 2020 – planując finał na obchody 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. 

Aby dołączyć do projektu zachęcamy do kontaktu z Fundacją Aniołów Miłosierdzia poprzez stronę www.mostdonieba.pl lub poprzez bezpośredni kontakt z koordynatorem projektu – Sylwią Zborowską, adres e-mail: [email protected], tel. 797-913-810.

- Dziękujemy i otaczamy modlitwą każdego, kto będzie z nami budował  Most do nieba - podsumowuje Fundacja

 

(fot.Patrycja Łaczmańska)

 

 

 bz/mostdonieba.pl

 

 

Komentarze

Hanna2019.11.16 22:49
On z-jaskini wyszedł ale jest ślepy. Mam nadzieję , że Jezus Chrystus go uleczy z tej ślepoty.Pomódlmy się za niego i jemu podobnych.Nie dajmy się złym emocjom.
anonim2019.11.16 20:11
Andrzej han 3 to to osobnik ktory nie wyszedl z jaskini
andrzejhahn32019.11.16 13:09
zmowu o tej psychicznie chorej faustynie miewajacej urojenia i halucynacje to jest tak jak kobiecie brakuje bolca i wtedy dostaje pie.......r.dolca
anonim2019.11.16 14:48
pier...dolca to ty masz i to porządnego ,nikt normalny by się nie zniżał do tego co ty robisz ,zacznij szanować się człowieku,bo to co robisz jest ohydne.
Stanislaw2019.11.16 5:54
To widzę, że w świetle tej zabobonnej pobożności święci są teraz fajniejsi niż Pan Bóg. Oni przejęłi inicjatywę i sami nas blogoslawią! :-))
.2019.11.16 11:42
nienawidzisz? pamiętaj, rozlicza cie kiedyś (jak i każdego z nas) z każdego słowa i czynu, ciebie osobiście, a nie tych których ciągle oceniasz i z nich drwisz
Stachu the asswiper2019.11.15 20:13
Ktoś mi tu ostatnio napisał, że Kościół nie jest od zajmowania się działalnością opiekuńczą.
Stachu the asswiper2019.11.15 20:17
...chodziło o bezdomną kobietę, do której ksiądz wezwał straż miejską, bo mu przyszła do świątyni i nieładnie pachniałą.
tusek-hund2019.11.15 20:04
– Polacy powinni być dumni, że mamy Polaka, który (...) tak dobrze jest oceniany przez wszystkie kraje UE – powiedziała w środę dziennikarzom w Brukseli europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska.