04.10.19, 19:12zdj. screen Youtube

Niesiołowski pluje w twarz ofiarom stanu wojennego!'Jaruzelski budował demokrację, Kaczyński ją niszczy'

"Wojciech Jaruzelski zbudował - oczywiście przy udziale opozycji - system demokratyczny. Ma zatem dużo większe zasługi niż Jarosław Kaczyński, który demokrację niszczy."-stwierdził były poseł Platformy Obywatelskiej, Stefan Niesiołowski. 

Parlamentarzysta, który po zakończeniu bieżącej kadencji Sejmu odchodzi z polityki, udzielił wywiadu-rzeki dziennikarzowi "Super Expressu", Piotrowi Lekszyckiemu. Kolejne fragmenty rozmowy wydanej w formie książkowej chętnie przedrukowują polskie media. W opublikowanym ostatnio fragmencie Niesiołowski wychwala... zasługi gen. Wojciecha Jaruzelskiego w budowaniu demokracji! 

"Z jednej strony generał, który z całą pewnością brał udział w sowietyzacji Polski, ale z drugiej – bił się dzielnie w II wojnie światowej, podczas której stracił ojca"-przekonuje ustępujący polityk. To jednak jeszcze nie wszystko. 

"Jaruzelski pochodził z polskiej szlachty, był wykształconym polskim inteligentem, ziemianinem. Wyrażał się - co dla mnie niezwykle ważne - poprawnym językiem. Nie mówił - jak na przykład Patryk Jaki - «hekatumba», «Czasowski» czy «czeba»"-stwierdził były opozycjonista czasów PRL. To jednak nadal nie wszystko, gdyż Niesiołowski wybiela również decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego. Zdaniem polityka, komunistyczny generał "starał się to zrobić przy absolutnie najmniejszych możliwych kosztach". Jak ocenił Niesiołowski, takiej decyzji nie dało się uniknąć i choć były ofiary, to "w skali całego kraju ich liczba rzeczywiście okazała się minimalna". 

"Dlatego mówienie o Jaruzelskim jako krwawym oprawcy jest zupełnie nie na miejscu. A swoisty rekord pobił chyba Kaczyński, mówiąc, że wyobraża sobie proces Jaruzelskiego jako drugi proces Eichmanna. To dopiero byłaby farsa. Gdzie są te transporty śmierci, gdzie Holokaust?!"-przekonywał poseł. 

"Wojciech Jaruzelski zbudował - oczywiście przy udziale opozycji - system demokratyczny. Ma zatem dużo większe zasługi niż Jarosław Kaczyński, który demokrację niszczy. Niestety, z coraz lepszym skutkiem"-podkreślił Stefan Niesiołowski, którego zdaniem to właśnie Wojciech Jaruzelski doprowadził do odzyskania w Polsce wolności, w dodatku nigdy nie wprowadzał cenzury, prezydentem był "absolutnie demokratycznym" oraz nigdy nie używał siły. Co również najważniejsze: "Nie rozdawał stanowisk swoim kumplom politycznym, jakimś fagasom". 

Cóż, może to i dobrze, że człowiek, który pluje w twarz ofiarom stanu wojennego (a mówimy nie tylko o ludziach, którzy zginęli od kul czy pałek ZOMO-wców, ale o internowanych, doświadczających represji, zwalnianych z pracy z powodów politycznych etc.) nie będzie już reprezentował Polaków w Sejmie...

Komentarze

Izabela2019.10.7 9:22
Czy niesioł to ten sam jurny stefan co wystawił ubecji dziewczynę, brata, kolegów? To nie dziwne że broni jaruzela. Straszne zeszmacenie.
GabaGaba2019.10.6 6:24
Gdybym byla corka Jaruzelskiego juz dawno zmienilabym nazwisko. Wstyd !
Reytan2019.10.5 17:55
Niesiolowski,Palikot i Jaruzelski t o wielce obroncy demokracjiw Polsce. Oczywiscie nie liczac Hitlera i Stalina.
aaaa2019.10.5 16:06
Jeszcze dla przypomnienia wybitnego przywódcy , generała, szlachcica, patrioty. Jakoś się Jaruzelskiemu patriocie zapomniało powiadomić polaków ( z wyjątkiem warszawki) o awarii w Czarnobylu i podać na czas chociaż dzieciom płyn Lugola, rezultat olbrzymia ilość zachorowań, niestety nie ma żadnych oficjalnych danych. Opowieści wikipedii to bajki. Drugi fakt to wypuszczenie na rynek ok 1981 skażonego mleka w proszku dla niemowląt (niebieskie) .Podano oficjalnie nr skażonych partii ale niestety nie wszystkich. Znowu tysiące dzieci chorych ponieważ komuchy z Jaruzelskim zaoszczędziły i nie zakupiły mleka zagranicą. Sytuację ratowały kościoły które za darmo rozdawały mleko w proszku (holenderskie z darów). Ja zamiast prezentów przywoziłem dzieciom mleko i milupę. NIGDY WIĘCEJ KOMUCHÓW I LEWAKÓW PRZY WŁADZY.
aaaa2019.10.5 15:43
Przypominam, że to stefek chciał zabić milicjanta aby zdobyć pistolet. Na takie pomysły (aby zabić niewinnego człowieka dla pistoletu) nawet ówcześni zbuntowani licealiści nie wpadli. Niestety od 89 do tej pory mamy takich oszołomów, bandziorów i mafiosów w sejmie i senacie.
wojwoj2019.10.5 9:29
I jak tu się dziwić, że najlepsza polska wyższa uczelnia zajmuje miejsce dopiero w 5 setce uczelni w Europie - jeśli taki czubek może się wylegitymować tytułem profesora?!!!
Adam2019.10.5 9:01
Hormony buzują. Czasy kiedy można było je upuścić nie wrócą. Stąd ta frustracja
anonim2019.10.5 7:40
Poseł opowiada to co urodziło się w jego głowie,od dawna nic ważnego,aberracje nie są godne uwagi.Kto słucha i rozmawia z posłem?Naprawdę zamknięty temat.
cracovia opravcy2019.10.5 7:08
Pan Niesiołowski pominął sprawę dokerów gdańskich oni już raz nie chcieli rozładować transportu broni dla legionów Piłsudskiego a Generał rozwiązał problem Gdańska dwa razy
ja2019.10.5 6:21
Bardzo dobrze że wszyscy ukrywający swoje prawdziwe poglądy teraz się ujawniają. A Jaruzelski był rosjaninem ze stepów przysłanym w miejsce zabitego Jaruzelskiego. Dlatego został wyproszony na pogrzebie matki przez rodzinę, dlatego nie utrzymywał kontaktu ze swoim przedwojennym koniuszym, dlatego ciemnymi okularami ukrywał że ma słaby wzrok (niby nabawił się białej ślepoty,a córka pingle ma takie jak on, biała ślepota nie przekazuje się genetycznie ), dlatego jeździł jak nikt nie widział na oklep na koniu - tak jak to robił w dzieciństwie na rosyjskich stepach.
Marian2019.10.5 6:04
Stefek daj spokoj z tym burdelem, widzisz ze Ci szkodzi.
nie chcem ale muszem szukac srebrnikow2019.10.5 5:02
nie ma co sie dziwic zyd mysli po zydowsku
Robert2019.10.5 4:23
Facet odchodzi i zdecydował się na koniec powiedzieć prawdę, którą znają wszyscy z epoki PRL. Gen. Jaruzelski był i jest bohaterem narodowym. Swoim życiem zasłużył na pochówek na Wawelu a nie Lech figurant, który nic dla Polski nie zrobił po za blokowaniem każdego pomysłu wychodzącego od opozycji. W całej Europie był nazywany kartoflem. Gen. Jaruzelski miał wielki szacunek społeczny i dlatego w dobie kryzysu zrobiono go głową państwa. Jak to jest w Polsce, każdy na szczycie jest oblany pomyjami i tak się stało bo Jaruzelski musiał podejmować trudne i kontrowersyjne decyzje. Pokolenia wychowane na fałszywej historii i proamerykańskiej propagandzie tego nie zrozumieją a tych z tamtych lat jest coraz mniej i nie mają głosu. Fałszem jest że "Solidarność" obalała komunizm. Komunizmu w Polsce nie było a po drugie nikt ze strajkujących nie chciał obalać starego systemu tylko go ulepszyć. Ludzie bali się kapitalizmu bo starzy jeszcze pamiętali jak było przed wojną. Pamiętam jak przywódcy "Solidarności" obiecywali zachować to co jest ale dodać co lepsze z zachodu. Nie dotrzymali obietnic tylko po zmianie systemu pozamykali zakłady pracy, oddali w obce łapy za darmo fabryki a wcześniej strajkujących robotników wywalili na bruk. Krzyczeli że nigdy obcy żołnierz nie stanie na polskiej ziemi a rozbroili polską armię, ściągnęli obce wojska do kraju i uzależnili od USA i Izraela. Tak zadłużona Polska jak dzisiaj nie była nigdy a w kraju już nic nie jest polskie bo wszystko rozkradzione.
viktor2019.10.5 8:58
Jaruzelski był ruskim generałem, wykonywał ich rozkazy na terenie Polski, zdrajca, władza narzucona siłą. Nie było demokratycznych wyborów, Polacy nic nie mieli do powiedzenia w swoim kraju przez 45 lat, wybory fikcyjne, pełna cenzura w mediach, zakaz wyjazdów zagranicę, izolacja. Wielki szacunek społeczny? do mordercy? przecież do protestujących strzelano. Dopiero w 89r komuna padła, zbankrutowała wobec powszechnego zrywu. Za co szacunek do tego wodza, że nas wszystkich nie wystrzelał? bał się, bo ludzie byli zdeterminowani i czerwone głowy też by poleciały. Korzystniej było się dogadać i żyć jak pączki w maśle.
wacula2019.10.5 12:50
czemu nie powiesz prawdę że Jaruzelski komunista z 20 miliardów $ zrobił 100 miliardów $ zadłużenia Skarbu Państwa mając 200 uczonych w KC-PZPR jak on sam
Reytan2019.10.5 17:50
Tacy jak ty ,komuchu,tylko przywrocenie kary smierci,musza sie dyndac ,nie ma rady.
Tom Bombadil.2019.10.5 4:11
Kazali mu, to tak gada.
to chyba grat mazguly2019.10.5 5:06
stefek nie gada tylko bredzi bo skaczyla sie darmocha odmiennej plci
PePe2019.10.4 20:49
Z was obu tacy demokraci, jak z koziej d... Czaskosky.
YES2019.10.4 20:37
to jest ewidentny przykład zeszmacenie, jak można zejść na sam dół
stahu2019.10.4 20:19
Stefkowi mirabelki sfermentowały ...