01.10.19, 09:00Fot. via Pixabay, CC 0, edytowane

Nowe sankcje USA wobec Rosji za ,,fabrykę trolli''

USA wpisały na listę sankcji dwóch obywateli rosyjskich podejrzanych o zaangażowanie w działalność petersburskiego firmy Internet Research Agency nazywaj „fabryką trolli”.

Tajemnicą poliszynela” jest, że IRA jest finansowana przez bliskiego Kremlowi oligarchę Jewgienija Prigożyna zwanego czasem „kucharzem Putina”. Prigożyn został uznany w 2018 roku przez amerykański sąd za jednego z winnych spisku przeciwko USA poprzez mieszanie się do amerykańskich wyborów prezydenckich m.in. właśnie za pośrednictwem „fabryki trolli”. Sam też jest objęty sankcjami USA.

Tym razem do listy osób i podmiotów objętych sankcjami zostali dopisani 28-letni Denis Kuzmin i 34-letni Igor Nesterow

Do „czarnej listy” Departamentu Skarbu USA dodano także 3 firmy, w przypadku których stwierdzono powiązania z Prigożynem – Atolex Transport, Beratex Group i Lindburg Industries.

Z prowadzenie interesów z instytucjami i osobami wpisanymi na listę amerykańskie instytucjami i osoby prywatne mogą ponieść konsekwencje finansowe i karne.

Kresy24.pl

Komentarze

Przeciw kretynom2019.10.1 13:05
Kłamczuszek
oficer LWP2019.10.1 9:08
do PIS-owców, wzrost wymiany handlowej USA-Rosja to 18%, sankcje są tylko jednym wielkim picem na wodę aby ogłupione Polaki miały się czym ekscytować