18.04.14, 15:20

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Nowenna na Święto Bożego Miłosierdzia została podyktowana św. Faustynie przez Jezusa Chrystusa. Ma ona dlatego wybitnie nadprzyrodzony charakter. Święta Faustyna do słów Jezusa dodaje własne rozważania, co tworzy całość nowenny. Jest ona przygotowaniem do przyjęcia łask w Święto Bożego Miłosierdzia (odpuszczenia win i kar za grzechy). Jezus polecił Apostołce swego Miłosierdzia, by przez dziewięć dni sprowadzała do Jego Serca poszczególne grupy dusz. Błogosławiony ks. Michał Sopoćko zauważył, że te osoby, w intencji których się modlimy, są wymienione w Wielki Piątek w modlitwie wiernych.

Czas nowenny przypada na najważniejsze wydarzenia paschalne. Rozpoczyna się w Wielki Piątek, a kończy w sobotę przed drugą Niedzielą Wielkanocną, na którą przypada Święto Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy, by naszą główną intencją były słowa o wierności naszego Narodu: „Polonia semper fidelis”. Módlmy się, by Polska była wierna Bożym przykazaniom, co przyczyni się do naszej jedności i siły, jakiej nam dzisiaj bardzo potrzeba.

Nowenna jest modlitwą błagalną, składa się z dziewięciu dni. To podobnie jak dziewięć miesięcy obecności dziecka w łonie matki przed narodzinami. W nowennie oczekujemy rozwiązania naszych spraw, które polecamy Bogu. Tegoroczna Nowenna do Miłosierdzia Bożego ma szczególny wymiar, bo przygotowuje nas też duchowo do kanonizacji Papieży bł. Jana Pawła II i Jana XXIII.

Ab/Nasz Dziennik

 

 

 

 

Komentarze

anonim2014.04.18 16:12
Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata.
anonim2014.04.24 10:56
Ciekawym tylko, dlaczego we współczesnej wersji nowenny ocenzurowano słowa samego Pana Jezusa na dzień piąty, które w oryginale s. Faustyny brzmiały: "Dziś sprowadź mi dusze heretyków i odszczepieńców, i zanurz ich w morzu miłosierdzia Mojego; w gorzkiej męce rozdzierali mi ciało i serce, to jest Kościół mój. Kiedy wracają do jedności z Kościołem, goją się rany Moje i tym sposobem ulżą mi męki." Zaiste: Boże Wszechmogący, dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Z Bogiem.