21.05.19, 12:57(fot. wikipedia/Domena publiczna)

O co chodzi w byciu uprzejmym zgodnie z Duchem Świętym?

Uprzejmość, którą kojarzymy z przepuszczeniem kogoś przez drzwi, z daniem komuś pierwszeństwa na rondzie, chociaż nie ma pierwszeństwa, ale stoi tam już od pół godziny, w jakiś sposób też wskazuje na tę uprzejmość, która jest Owocem Ducha Świętego. Tak o cierpliwości mówi w piątym odcinku serii #OwoceDuchaŚwiętego ks. Michał Twarkowski, charyzmatyczny kapłan z Prałatury Opus Dei, biblista, duszpasterz, wychowawca, informatyk.

 

Komentarze

won2019.05.25 7:54
Zna kto uprzejmego PISdzielca?
gośka2019.05.21 20:31
uprzejmość trwa do momentu wkroczenia do walki o koryto...możemy się umizgiwać jeżeli nie chodzi o chleb...przekonałam się, że ludzie zagryzają nas gdy walczą o chleb
aaa_kotki_dwa2019.05.21 16:08
Chodzi o to, by działać jak Duch Święty, tzn. zapładniać mężatki nie będąc ich mężem i nie przerywając ich snu. Co prawda to drugie jest przestępstwem ściganym z oskarżenia publicznego, ale bycie wiernym, Panu nie jest i nie powinno być łatwe.
1232019.05.21 13:27
kruca fuks, a co w przypadku jesli jestem zdeklarowanym ateista wypisanym z KK bez nawet sladu potrzeby posiadania zmyslonego przyjaciela i dalej przepuszczam kobiety w drzwiach, pieszych przez przejscie, sasiadce pomoge zakupy wtaszczyc albo zlewak naprawie bo cieknie, zony nie leje tylko traktuje jak najwazniejsza osobe w moim zyciu, do tego nie smiece w lesie, a nawet jakies smieci sam pozbieram?? Wg. tego facia w sukience pewnie jest to uprzejmosc bedaca owocem opetania przez lucka no bo ateista?? Fajne te religie bliskowschodnie takie nie za madre...
Polak2019.05.21 16:39
No właśnie nic, kompletnie nic, jest nawet jakiś taki niedosyt. Masz wolną wolę i możesz Ty decydować. Religia chrześcijańska jest trudna, ale równocześnie cudowna czego dowodem są słowa Pana Jezusa:"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie" Chrześcijanie to ludzie którzy wybrali drogę rozwoju duchowego i to daje im Pokój serca i Radość opartą na Niezniszczalnym Fundamencie bo Życie nie kończy się tu na ziemi.