23.10.19, 18:05Zdj. screen Polsat News

Obrzydliwe! Rabiej: Działania Komisji Weryfikacyjnej są bezprawne

"Bezprawnych działań przestępców nie da się naprawić bezprawnymi działaniami Komisji Weryfikacyjnej"- oświadczył na swoim Facebooku wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

Wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję Komisji Weryfikacyjnej w sprawach nieruchomości przy Mokotowskiej, Skaryszewskiej i Nabielaka. W ostatniej z nich mieszkała znana działaczka lokatorska Jolanta Brzeska, której zwęglone ciało znaleziono w 2011 r. Skargę na decyzję Komisji Weryfikacyjnej złożył m.in. handlarz roszczeń Marek M.

W 2006 r. sekretarz m.st. Warszawy Mirosław Kochalski podpisał decyzję reprywatyzacyjną, na której mocy kamienicę przy ul. Nabielaka 9, gdzie zamieszkiwała Jolanta Brzeska, przekazano trojgu spadkobiercom dawnych właścicieli i Markowi M.

Reprywatyzację po 11 latach uchyliła Komisja Weryfikacyjna, która w grudniu 2017 r. nakazała także Markowi M. zwrócić 2,9 mln zł. Teraz Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję komisji. W czasie odczytywania uzasadnienia wyroku, w ramach protestu część osób, w tym córka Jolanty Brzeskiej, opuściła salę sądową.

Do sprawy odniósł się wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, według którego „bezprawnych działań przestępców nie da się naprawić bezprawnymi działaniami Komisji Weryfikacyjnej”.

"Szanujemy wszystkie dotychczasowe orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Wyroki WSA wskazują, że Komisja Weryfikacyjna popełniła mnóstwo błędów prawnych przy podejmowaniu decyzji, i sąd to jasno wytknął Komisji"-pisze Rabiej.

Dodał, że „piłka” jest teraz ponownie po stronie Komisji Weryfikacyjnej, a ta ma szansę „naprawić swoje błędy”. - Gdy powstała Komisja uważałem, że jest potrzebna - oświadczył Rabiej. Stwierdził jednak, że wraz z upływem czasu i wydanych przez sądy orzeczeń, Komisja Weryfikacyjna stała się „charakterystyczną dla partii rządzącej instytucją fasadową”. - Poza wylansowaniem się dwóch polityków PiS - nie przyniosła [komisja przyp. red.] miastu ani lokatorom żadnych wymiernych efektów - uważa wiceprezydent.

"[Komisja Weryfikacyjna - przyp. red.] Okazała się polityczną, administracyjną i prawną amatorszczyzną. (…) Polskiemu sądownictwu w niczym nie pomogą kolejne ataki na sędziów – tym razem administracyjnych – i brednie o „sądokracji”-twierdzi wiceprezydent Warszawy.

 

yenn/Tysol.pl

Komentarze

stan...2019.10.24 7:41
Panie Rabiej. Prawo oderwane od sprawiedliwości jest tylko karykaturą prawa. Sędzia, który zamiast zmierzać do sprawiedliwego wyroku szuka kruczków prawnych na uzasadnienie obejścia prawdy i sprawiedliwości zasługuje nie tylko na potępienie ale zwolnienie z pełnienia funkcji publicznej. To samo dotyczy takich polityków którym brak poczucia sprawiedliwości.
Jahu2019.10.23 20:34
przecież baranie byłeś w tej komisji to brałeś udział w bezprawnych działaniach? jak się dostałeś do ratusza to się w d....e poprzewracało co?
Jestem z Białegostoku2019.10.23 19:47
W stolicy naszego kraju rządzą zboczeńcy i zdrajcy Polski. Nie potrafią podejmować mądrych decyzji, takich które będą służyć Polsce. Mało tego , z ich zachowań mozna by wnioskować , że robią to celowo. Przestępcy są dla nich ofiarami. Do zaoferowania polakom mają jedynie demoralizacje dzieci, okradanie, wyciąganie pieniędzy z bużetu na propagowanie wynaturzen. Warszawiacy wybierają takich przedstawicieli do władz, nie mają jeszcze dość? Zresztą w całej Polsce , w wielu miastach rządzą podobni ludzie. Trzeba więcej modlić się o nawrócenie naszego narodu. Zdrowaś Maryjo łaski pełna...
Alojzy Cedzidło2019.10.23 23:42
Pewno masz rację . Trzeba się modlić .Tylko o co ? O karę ? Nie wypada . O rozum dla nich ? zapożno O zdrowie ? To miało by sens , gdyby modlitwa pomogła w ich powrocie do zdrowia A ,,zdrowie " pedał może uzyskać tylko przez wyjałowienie . Jestem też wierzący , ale podziwiam czasem cierpliwość boską Taki np , pan Wałęs . wstawia takie bery ,ze czasem lepszy od ,,Mefista " . A Matka Boska w klapie nic mu nie robi. Rozumu nie przydaje. Mało tego . Ma w koło niezle stado Borutów ktorzy mu brawo biją A Bozia nic. Mimo wszystko dołączę do modlących sie w Białymstoku . Niegdyś niedaleko pracowałem , (ZNTK ŁAPY } .
policjant2019.10.23 19:27
ty, powiedz co robią pedały jak im w odbytach powyrastają hemoroidy.?Zapewne ciągną laski sobie te zboki.
Kazimierz2019.10.23 19:10
Niestety, pielęgnowana odmienność dokonuje spustoszenia w głowie. Rabiej nie jest człowiekiem, od którego można wymagać rozsądku. Warszawa potrzebowała ikony wynaturzenie i ją ma. Właśnie przemówiła.
katolik2019.10.23 18:46
A dlaczego on jest ubrany?
Jarek2019.10.23 18:38
Panie Rabiej, jak pan tak potrafi pisać, to napisz pan nam, co robią zboczki żeby podczas seksu dwóch ogierów nie śmierdziało tak ze stolca. Pytam, bo nie wierzę, że zboczki żygają od tego smrodu podczas seksu ?! A pfuuuuuj !
anonim2019.10.23 20:46
Oczekujesz rady? No to nie żryj przed seksem, wypróżnij się i zróbcie sobie lewatywę. To chyba pomoże. Jeśli moja odpowiedź cię nie satysfakcjonuje to zapytaj jakiegoś kleryka. Oni mają doświadczenie.
Zyg2019.10.23 18:34
Jestem homo-fobem, nie dlatego, że nie lubię tych ludzi, ale dlatego, że ich część aktywistów, tych którzy jeżdżą autobusami głównie z Warszawy po miastach organizując tzw. marsze równości, przyczepili się do mojej wiary i pemanentnie ją beszczeszczą, profanują i nas obrażają. Te świry nie chcą żadnej tolerancji, lecz dominacji nad normalnymi ludźmi. Nigdy nie zgodzę się na to żeby być rownym z tą tęczową zarazą maszerującą w marszach LGBT, a także pedofilami czy zoofilami. Dla mnie oni są równi jedynie w wielkości żołądka, co jest jasnym, że potrzebują tyle samo żarcia co ja – i nic więcej! Różnica zasadnicza między mną a nimi jest taka, że ja jestem normalny, a oni są zboczeńcami !!!