03.07.19, 10:42(fot. screen)

Odlot Elizy Michalik. ,,IKEA nie miała wyboru''. Pan Tomasz ją pozwie?

- Ku mojemu zdumieniu sprawa IKEI nie kończy się, tylko narasta. Narasta dzięki wypowiedziom przedstawicieli polskiego rządu. Wiceminister sprawiedliwości twierdzi, że Polacy mają dość agresywnej ideologii, która niszczy polską tradycję. Ta wypowiedź nie dotyczy narodowców, endeków, ludzi, którzy faszyzują, odmawiają kobietom równych praw, nie dotyczy ludzi takich jak prof. Jan Duda, ojciec prezydenta Dudy, który mówi, że piękne kobiety powinny się rozmnażać i w ten sposób powinny służyć społeczeństwu - mówiła Eliza Michalik

- Mówiąc o agresywnej ideologii wiceminister ma na myśli prywatną firmę IKEA, która zwolniła pracownika, ponieważ mówił, że homoseksualistom należy się śmierć - dodawała

- To, co zrobiła firma IKEA jest zgodna z polskim prawem - stwierdziła

Jej zdaniem, "IKEA nie miała wyboru, bo tak stanowi polskie prawo".

- Nie mówię o tym, że rząd uprawia propagandę, przekręca fakty, zakłamuje je. To wszystko już było, to nic nowego. W tej sytuacji z firmą IKEA mamy do czynienia z nieprzestrzeganiem polskiego prawa - zaznaczyła

 

 

 

W tej sprawie pan Tomasz, zwolniony pracownik z IKEI wydał oświadczenie, w którym pisze "wzywam mojego byłego pracodawcę, firmę IKEA oraz media powielające nieprawdziwe informacje do zaprzestania naruszenia moich dóbr osobistych i kreowania fałszywego wizerunku mojej osoby. W innym przypadku będę zmuszony wystąpić na drogę sądową w celu obrony moich dóbr osobistych:.

PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA: 

W związku z pojawiającymi się w niektórych mediach nieprawdziwymi informacjami, że we wpisach na forum pracowniczym IKEA rzekomo nawoływałem do przemocy wobec osób o skłonnościach homoseksualnych, pragnę złożyć oświadczenie stanowczo i jednoznacznie korygujące te twierdzenia.

Nie mam wątpliwości, że każdemu człowiekowi należy się szacunek i ochrona godności. Tym bardziej karygodne wydaje mi się wykorzystywanie haseł o godności człowieka w celu poniżania mojej osoby poprzez przypisywanie mi działań, których nie podejmowałem i intencji, których nigdy nie miałem.

Mój wpis był reakcją na indoktrynację, której jako pracownik byłem od lat poddawany w miejscu pracy.  Narzucany pracownikom IKEA stosunek do postulatów ruchu LGBT radykalnie różni się od nauczania Kościoła katolickiego wypływającego z Pisma Świętego. Jako katolik nie mogę uczestniczyć w propagowaniu ideologii sprzecznej z moją wiarą ani akceptować sytuacji, w której pracodawca zmusza mnie do zmiany mojego światopoglądu.

Zawierając z IKEA umowę o pracę, zobowiązałem się do jak najlepszego wykonywania moich obowiązków pracowniczych jako sprzedawcy mebli kuchennych. Z umowy jednak w żaden sposób nie wynikało, że wśród moich obowiązków, jako pracownika sklepu IKEA, ma leżeć reprezentowanie ideologii jej właściciela. 

Niestety, z przykrością zauważyłem, że IKEA oraz część dziennikarzy wbrew faktom przedstawiają mnie jako osobę nawołującą do przemocy i nienawiści wobec innych pracowników. Posunięto się wręcz do tez tak absurdalnych jak przypisywanie mi chęci fizycznej agresji wobec osób o skłonnościach homoseksualnych. 

Jest to oczywista nieprawda, która godzi w moje dobre imię. Szanuję każdego człowieka niezależnie od koloru skóry, narodowości, wyznania czy jego sfery prywatnej (np. seksualnej). W swojej codziennej pracy absolutnie nigdy nie przejawiałem braku szacunku wobec koleżanek i kolegów, którzy nie podzielali ważnych dla mnie wartości oraz prowadzili styl życia niezgodny z zasadami klasycznej etyki i nauczania katolickiego.

Jednak jako pracownik również mam takie samo prawo do szacunku dla moich przekonań i wiary. Mam prawo wskazywać na te fragmenty Pisma Świętego, świętej księgi chrześcijan i żydów, które zawierają ocenę aktów homoseksualnych jako głęboko nieuporządkowanych. Żądanie cenzurowania Biblii, by przystawała do ideologicznej wizji właściciela sieci IKEA, jest równie absurdalne co zarzuty nawoływania do agresji wobec homoseksualistów.

Nie trzeba być teologiem ani filozofem, by zdawać sobie sprawę, że Pisma Świętego nie czyta się w sposób dosłowny, a jego tekst jest pełen alegorii i hiperbol. W przeciwnym razie musielibyśmy uznać, że np. słowa Chrystusa zawarte w Ewangelii św. Mateusza: <<jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie (…). I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie>>, stanowią nawoływanie do samookaleczania. Taka interpretacja jest wprost absurdalna dla kogokolwiek mającego elementarną orientację w europejskiej kulturze, dlatego sądzę, że została użyta specjalnie dla zdyskredytowania mojej osoby.

Dlatego wzywam mojego byłego pracodawcę, firmę IKEA oraz media powielające nieprawdziwe informacje do zaprzestania naruszenia moich dóbr osobistych i kreowania fałszywego wizerunku mojej osoby. W innym przypadku będę zmuszony wystąpić na drogę sądową w celu obrony moich dóbr osobistych.

Tomasz

 bz/fb/ordoiuris.pl

Komentarze

Jerzy2019.07.4 11:48
Kto to jest ta Eliza Michalik. Toż to w Polsce już nie ma dziennikarzy z jakimś wykształceniem? No chyba z ulicy ją wzięli? Nie jest nawet brzydka, ale niestety potwierdza kawały o brunetkach :) A kto to jest brunetka??? To ciemna blondynka :)))
qwerty2019.07.4 6:30
Jego wpis i treść jest jasna i pozostaje faktem, otwrcie namawia do topienia, mówi o krwi. Natomiast on w tym całym swoim liscie nie podał ani jednego faktu jak to IKEA zmusząła go do propagowania LGBT, więc coś tu smierdzi Panie kaoliku
maniek 2019.07.4 5:38
to dziewcze jest piekne , szarpal bym jak reksio szynke…...
Ryszard Olejniczak2019.07.3 19:03
Tresura przyszłych neoniewolników jest zadziwiająco wszechstronna i konsekwentna. Zgodna z zasadą. Idealny niewolnik to taki byt, który zaspakaja się byle czym. Nie ma rodziny bo nie ma określonej płci (wyznaje gender), nie ma kościoła bo Mamona jest jego bogiem, nie ma ojczyzny, bo mamona jej też (rzekomo) nie ma, nie potrzebne mu meble bo mu wmówiono, że patyki made in IKEA wystarczą, nie buntuje się bo jego pracodawca i zrazem właściciel nie będzie miał "innego wyjścia".
ccc2019.07.3 17:27
Pani Eliza powiedziała idealnie i dobrze brawo dla niej . Pani Elizo uwielbiam panią zawsze madrze
Cool2019.07.3 17:22
Karanie ludzi za cytowanie Biblii to jakiś absurd! To: FASZYZM - KOMUNIZM - TERRORYZM -ISLAM ... .... TOTALITARYZM I KONIEC DEMOKRACJI!!! ... kwestią czasu bedą aresztowania duchownych i naloty policji na Kościoły podczas nabożeństw!...
Giorgio2019.07.3 14:38
Tej pani najwidoczniej, z powodu upałów, przegrzały się zwoje mózgowe........
anonim2019.07.3 13:50
Durna Michalik, pierdooli jak potłuczona i wciska ciemnotę. Jak ta durna lewaczka zostanie wywalona na mordę z pracy za swoje poglądy, to zmieni zdanie.
Jack_Holborn®2019.07.3 16:44
Przez kogo niby miałaby zostać zwolniona, skoro stacje ją zatrudniające mają taki sam profil ideowy jak ona sama?:-)
Laura2019.07.4 8:30
Wytrzasnęli ja z superstacji nawet tam nie mogą znieść jej głupot
Hi, hi ...2019.07.3 13:19
Stachu, nowaczek-robaczek, Albercik ... https://www.youtube.com/watch?v=jBr5n0W4h1A
edi2019.07.3 13:03
ZNAKOMICIE P. Tomaszu - PODZIELAM PAŃSKIE PRZEKONANIA - GŁOWA DO GÓRY - JESTEŚMY W POLSCE KRAJU KATOLICKIM I NIKT NIE BĘDZIE NAM NARZUCAŁ SWOICH IDEOLOGII A JAK WIEMY LGBT bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!!
what's your IQ psycho?2019.07.3 12:43
https://www.spring.org.uk/2018/02/psychopaths-intelligence.php
zrób francuza2019.07.3 12:35
dziennikarka gw- buhahaahahahahaahahahahaha
J-232019.07.3 12:34
spokojnie michalik, ty nie musisz się rozmnażać
Olin2019.07.3 12:31
jest taka tępa czy udaje???
Hi, hi ...2019.07.3 12:27
Maryska Blaszczyk, Jestes nieustepliwa w swej tepocie. Bibili, PS nie czyta sie a studiuje, a czym jestem przekonany, ze nie przeczytalas, nie studiowalas. Zatem wszelka interpretacja cytatow bez kontekstu obyczajowego, historycznego jaki jest w tych publikacjach jest, w twoim przypadku i zreszta nie tylko, tepota. Daj sobie spokoj kobieto, zajmij sie zdrowym odzywianiem, fizyczna aktywnoscia i od czasu do czasu przeczytaj ksiazke. I powalcz z nadwaga.
bezlitosny internauta2019.07.3 12:21
Takie mamy prawo. Kodeks Pracy zabrania dyskryminacji i prześladowania pracowników w miejscu pracy, między innymi na tle orientacji seksualnej.
Maria Blaszczyk2019.07.3 12:10
"Nie trzeba być teologiem ani filozofem, by zdawać sobie sprawę, że Pisma Świętego nie czyta się w sposób dosłowny, a jego tekst jest pełen alegorii i hiperbol" - no cóż, przez wieki osoby homoseksualne prześladowano i mordowano w imię tych słów. Być może pan Tomasz nie czyta tego dosłownie. Ale wielu innych - tak. Np. ten ksiądz. A jak faszolki powystawiali akty zgonu - to może też uwazali to za alegorię albo inna hiperbolę. Tylko że pan prezydent Adamowicz jest zupełnie martwy i marna to dla niego pociecha. Człowiek ma obowiązek brać odpowiedzialność za swoje słowa. Ten człowiek przytoczył słowa nawołujące do mordowania. I nawet jeśli on sam nie zamierza mordować i jest pełen szacunku - co jest najwyraźniej tą trzecią prawdą ks. Tischnera, bo nie da się jednocześnie szanować kogoś i pisać, że należy mu kamień zawiesić na szyi, zbryzgać krwią i do wody - to niestety nawet na tym forum mnóstwo jest chętnych by powrócić do mordowania gejów po obozach koncentracyjnych - albo i po prostu, każdy swego sąsiada.
Cool2019.07.3 17:12
Sama przecież nie wierzysz w to co tu napisałaś! :-))) ... no chyba, że jesteś aż tak chora?!
Maria Blaszczyk2019.07.3 21:39
W co? Że pan prezydent Adamowicz został zabity po trwającej miesiącami nagonce na niego? Czy że nie da się kogoś szanować i jednocześnie twierdzić, że należy go utopić z kamieniem młyńskim u szyi? Czy w to, że osoby homoseksualne były i są mordowane, z róznych powodów, w tym religijnych, i chore treści z Biblii miały i mają w tym duży udział? Co potwierdza fakt, że prześwięta inkwizycja właśnie na tę książkę się powoływała, mordując ich. No wierzę. A Ty w które z tych twierdzeń nie wierzysz.
Cool2019.07.4 6:23
Ja juz nie wierzę! ... Wiem, że masz zrąbaną psychę!
anonim2019.07.4 7:03
Masz duże problemy z emocjami, kierujesz się nienawiścią do Katolików i Pisma Świętego. Mario Twój satanizm jest bardzo widoczny, jesteś opętana przez zło. Pomyśl co będzie z twoją duszą po śmierci.
Maria Blaszczyk2019.07.5 13:12
Satanizm? No nie. W inne zmyślone postaci z tej książki też nie wierzę.
Jerzy2019.07.4 11:56
No to chyba Ty rozumiesz te teksty zbyt dosłownie. Jest to język stary, ale ma nam powiedzieć, że praktykowanie psełdomiłości homoseksualnej jest obrzydliwe w oczach Bożych i tyle w temacie.
Maria Blaszczyk2019.07.5 13:17
Ustalmy kilka faktów - w imię tego konkretnego boga i jego upodobań co do seksu ludzi, gejów mordowano przez wieki. Obecnie jest całe mnostwo chętnych, by ich dalej mordować, wystarczy przejrzeć komentarze pod artykułami. Ja tych tekstów w ogóle nie rozumiem. Bo ja wyznaję zasadę, że jeśli jakaś praktyka seksualna budzi we mnie niesmak albo mnie po prostu nie kręci - to jej nie stosuję. Chodzi o tych, co je rozumieją - i tak jak ten ksiądz chcieliby gejów mordować, jak to drzewiej bywało: https://www.youtube.com/watch?v=jBr5n0W4h1A
www2019.07.3 22:55
Katolicyzm jasno określa, jakie jest jego nastawienie do aktów homoseksualnych. Żadnego nawoływania do mordowania nie ma. To co na ten temat uważa pan Tomasz, nie ma żadnego znaczenia. Tym bardziej nie ma znaczenia opinia Blaszczyk, na temat zdania księdza, na temat homoseksualistów.
Jack Em2019.07.3 11:54
Elka daj spokój stajesz się antykobieca przez uparcie wygadywanie głupot !
zdumiony głupotą2019.07.3 11:34
michalik, gdyby nie ten twój żenująco głupawy bełkot podany powyżej nie wiedziałbym że jesteś tak prymitywnym babskiem. To ty głupawa babo przekręcasz fakty bełkocząc, że pracownik nawoływał do przemocy, posługując się Pismem Święty.
wieslaw2019.07.3 11:15
marcin opowiadasz banialuki kim ona jest
Neutralny Polak2019.07.3 11:14
Do wszystkich niedoinformowanych katolików, którzy z uporem maniaka bronią pana Tomasza, zostawiam zrzut komentarza przez którego został zwolniony. Sami sobie wyróbcie opinie, bez pomocy fanatycznych frondowskich ''dziennikarzy''. https://i.ibb.co/10zbMn0/comment-824-Ar-Wk7-Uytynl-As-Jq-J58-Ux0zx-Lanba-V.jpg
Hi, hi ...2019.07.3 12:35
Tez mam dla ciebie cos. Video instruktaz: https://www.youtube.com/watch?v=jBr5n0W4h1A
Cool!2019.07.3 15:49
To cytaty z Biblii! ... Pięknie się samozaorałeś! :-) MOJE GRATULACJE!
Marcin2019.07.3 11:09
Pieknie wyglada Pani Eliza, wręcz kwitnąco... i jak widać, nie dzwiga na barkach bez przerwy kożucha ;) Ślicznie zarysowane ramiączka, i te seksi paseczki, dodają uroku tej kobiecie, w najlepszym okresie swego zycia, radosny pączek ptysiowy :) Nie trzeba się z Panią Elizą we wszystkim zgadzac, ale charyzmy, oraz tupetu, nie brakuje... co też dodaje nuty pikanterii, i otoczkę skandalu... za która kochamy naszych milusińskich celebrytów :) Pychotka ;P
adam2019.07.3 12:20
Jak byłbym ślepy przynajmniej na jedno oko to bym Ci uwierzył :):):)
eth2019.07.3 12:22
tylko troszki buzie ma wykrzywioną botoksem, czy tam innym specyfikiem
Laura2019.07.4 8:32
Bużke to ma wykrzywiona nienawiścia te typy tak maja
ruiny2019.07.3 10:59
Ciekawe jakby Ikea miała wartości chrześcijańskie i zmuszała pracowników dochodzenia na msze. To co by się działo?
JoJo2019.07.3 12:07
To samo pomyślałem .