11.10.13, 07:25fot. Morgue File

Ofensywa katolików w polskim Sejmie

Dzisiejsza "Rzeczpospolita" donosi, że w polskim Sejmie ruszyła ofensywa środowisk katolickich, które chcą pokazać posłom i mediom, że skandale pedofilskie w polskim Kościele to margines. - Próba postawienia znaku równości między słowami "ksiądz" i "pedofil" to uderzenie w pewien system wartości - tłumaczy w rozmowie z "Rz" Bartosz Kownacki z PiS z Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Posłowie z PiS ogłosili konkurs na pracę naukową pt. "Media o Kościele - niezależność dziennikarska czy zaplanowany atak". Finał ma odbyć się w Sejmie.

W polskim Sejmie pojawią się również zespoły katolickie: na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, na rzecz Ochrony Życia i Rodziny oraz skupiający członków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Będą konferencję o wierze chrześcijańskiej w życiu politycznym, debaty poświęcone zakazowi handlu w niedzielę i kongresy regionalne pod hasłem "Stop ateizacji".

- Musimy przebić się z naszym przekazem do opinii publicznej. Planowanie wydarzenia to tylko kropla w morzu potrzeb - zaznacza w rozmowie z "Rz" Andrzej Jaworski z PiS.

I bardzo słuszna akcja. Niech świeckie ruchy katolickie wreszcie zintensyfikują swoją charyzmę na walce ze Złem, którym jest kłamstwo i manipulacja.

sm/rzeczpospolita

Komentarze

anonim2013.10.11 7:30
+
anonim2013.10.11 7:42
[email protected] Jak to jest być obsesjonistą gdy bezsilna nienawiść toczy pianę na usta i wylewa się jak wyżej? Przyjemnie, co?
anonim2013.10.11 7:54
@arbiter Na Sądzie Ostatecznym będziesz rozliczony, hejterze.
anonim2013.10.11 8:00
Arbiter napisał: "Niech tylko PiS dojdzie do władzy, wówczas żaden pismak nie ośmieli się oczerniać świętych kapłanów. Tak nam dopomóż buk (bo z Bogiem to ci "katolicy" wiele wspólnego nie mają)!" Po pierwsze to do władzy niech dojda osoby kochajace Polskę i Polaków. Jeśli to jest PiS to ok. Po drugie to nie tylko kapłani maja być święci, ale KAŻDY człowiek powołany jest do świętości(nawet Arbiter). Po trzecie to NIE TOBIE OSADZAĆ innych. Co do księży to faktem jest, że oni zostali wybrani przez Boga i przez to sa bardziej uświęceni, czy tego chca czy nie. My świecki lud wierny mamy ich szanować i POMAGAĆ IM w drodze do świętości.
anonim2013.10.11 8:12
[email protected] Już Ci pisałem, ze Twoje zachowanie można podciągnąć pod jednostkę chorobową. Nikt tu nie broni pedofilów, ale Ty widzisz ich wszędzie i tylko wśród duchownych. Zacznij się leczyć ze swej psychopatycznej nienawiści.
anonim2013.10.11 8:18
+++ Wreszcie!
anonim2013.10.11 10:05
Największą kreaturą na tym forum jest arbiter. To wyjątkowo obrzydliwy osobnik siejący nienawiść. Nigdy jeszcze nie napisał nic godnego uwagi, tylko oszczerstwa, wyzwiska i kłamstwa. Gęba pełna antykatolickich frazesów i osądów. Osądził już wszystkich i postawił się w roli Boga, bo wie kto zasługuje na sąd. Nawet Piogal nie potrafił wyprowadzić mnie z równowagi, bo to taki trefniś był. Głupek wioskowy w roli nadwornego błazna podnoszący klikalność na frondzie. A osobnik nazywający siebie arbitrem jest pełnym nienawiści do Kościoła Katolickiego antyklerykałem. Odradzam wdawanie się w dyskusję z tym indywiduum, bo to nie ma najmniejszego sensu. Nie przynosi żadnych owoców poza dodatkowym sączeniem jadu.
anonim2013.10.11 12:38
arbiter gdyby prawdą było to twoje zdanie : "...Pedofile są tu notorycznie chronieni przez niektóre kreatury," to ty byłbyś najbardziej bronionym osobnikiem na forum Frondy, a przecież tak nie jest - jesteś krytykowany.
anonim2013.10.11 13:25
@Arbiter- Już nas katolików osądziłeś? Dobrze, masz do tego prawo! Tylko wiedz, że jaką miarą ty osądzasz innych, taką prędzej, czy później sam zostaniesz osądzony!
anonim2013.10.11 13:53
Ktoś próbuje powołać do życia nową religię. Nawet jeśli w szyderczym celu - to ma do tego prawo, podobnie jak argumentował Bertrand Russel na rzecz absurdu religijnego swoim "Czajniczkiem Russel'a". Wniosek jest bombardowany i nowa religia nie zostaje zarejestrowana. Mowa oczywiście o Latającym Potworze Spaghetti, który może i nie jest religią w pełni tego słowa znaczeniu, jest za to doskonałym eksperymentem na to jak religia zawłaszcza sobie przestrzeń publiczną i walczy z odmiennymi poglądami. Do odrzucenia Latającego Spaghetti jako religię powołano... religioznawcę, niekoniecznie obiektywną osobę, zwłaszcza że w świetle prawa nikt nie może obrażać uczuć religijnych, ergo, mam prawo nosić na głowie durszlak i nazywać to religijnym nakryciem głowy. W przypadku szczególnie egzotycznych czy sekciarskich religii ktoś mógłby mieć wątpliwości, czy to rzeczywiście nie jest żart, a prawo tym bardziej nie powinno opiniować. Ciąg dalszy tej farsy - katolicy burzą się z "niesmacznych" skeczy. Po wystąpieniu Nergala, które byłoby niszowe i nie zyskałoby popularności gdyby nie donos posła Nowaka powstaje Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Katolików prześladuje wszystko, począwszy od przeniesienia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego do kościoła, gdzie jego miejsce, po niewybredne żarty z papieża i jego fizjologii. A teraz wysyp w pełni legalnych, a jakże, instytucji sejmowych które patrzą na wszystko z katolickiego punktu widzenia i ani jednej z punktu widzenia niewierzących. Może poza publicznymi wystąpieniami Seneszyn czy paru innych polityków niszowej lewicy na Marszu Ateistów i Agnostyków... które to marsze odbywają się rzadziej niż Marsze Życia, w kraju gdzie aborcja i tak jest obwarowana i prawo zezwala tylko na wyjątki. Czy gdybym był posłem, to czy mógłbym założyć analogicznie Zespół Parlamentarny ds. Ateizacji Polski? Czy miałoby to z drugiej strony sens, skoro ateistom chodzi w zasadzie o państwo sekularne a nie ateistyczne? Dlaczego więc zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji i inne tego typu powstające instytucje nie przyznają że im nie chodzi o przeciwdziałaniu ateizmowi tylko o walkę z sekularyzacją, walkę o utrzymanie konsensusu "państwa katolickiego" aniżeli "sekularnego"? W kraju w którym Kościół za grunta oddane po wywłaszczeniu żąda jeszcze odsetek za korzystanie z tychże od Rzeczypospolitej, gdzie kupuje te grunta za bezcen, ale tym razem postanowił odrzucić wspaniałomyślną ofertę państwa, jak w takim kraju można mówić o sekularyzacji? Jeżeli wysoki namiestnik Kościoła wypowiada się na konferencji poświęconej specjalnie m.in. pedofilii bezmyślnie, bezwiednie, a potem się go broni tłumacząc to lapsusem? Obawiam się, że muszę obrócić sens wypowiedzi Gipsena - nie oceniam pojedynczych katolików, oceniam większość. Tu już nawet nie ma mowy o generalizowaniu, tylko część, sporą część tego środowiska.
anonim2013.10.11 17:12
Zespol Przeciwdzialania Ateizacji - to nie sa prawdziwi Polacy, tylko lobbysci KK i agenci obcego panstwa - Watykanu, chcacy sprzedac Polske.
anonim2013.10.11 17:21
Drodzy przyglupi i intelektualnie opoznieni katolicy( osel Jaworski np) powiem krotko- wypieprzajcie z sejmu. Nie potrzeba tam kolejnych idiotow, niz tych, ktorych obecnie tam mamy...
anonim2013.10.12 6:46
Gipsen napisał: Troszeczkę nieswojo się czuję, widząc sejmową akcję "Stop ateizacji". *** Zupelnie niepotrzebnie. Zespol, ktory powstal nie ma na celu zaciagniecia ateistow za uszy do Kosciola, nikt tez nie ma zamiaru ateistow dyskryminowac w zyciu publicznym. Chodz jedynie o postawienie tamy nachalnej ateizacji, w stylu nazistowsko-bolszewickim. Bowiem to czego obecnie doswiadczamy jest wiernym odbiciem tego, co mielismy w czasach nazizmu i komunizmu.
anonim2013.10.12 6:55
@komentarz- Polska już dawno została sprzedana przez Tuska i całą tą peowską bandę!
anonim2013.10.12 6:57
@Piłat- O widzę, że objawił nam się kolejny jaśnie ,,oświecony".