09.09.19, 19:16zdj. screen Youtube

'Oni są naprawdę niebezpieczni'... Ciąg dalszy afery Brejzów

Portal tvp.info ujawnił screeny rozmów żony prezydenta Inowrocławia, Ryszarda Brejzy z jednym z lokalnych działaczy. Na doniesienia portalu ostro zareagował syn małżeństwa Brejzów, poseł Platformy Obywatelskiej i kandydat KO do Senatu i szef sztabu PO-KO w wyborach parlamentarnych.

"Na mnie też możecie liczyć. Jak się angażuję, to cała"-pisała Aleksandra Brejza w rozmowie z działaczem z Inowrocławia na Messengerze. Rozmowy, do których dotarł portal tvp.info, dotyczą wpływania na ankiety i prowadzenia w sieci propagandy wymierzonej w przeciwników politycznych prezydenta Inowrocławia, Ryszarda Brejzy. 

Jak pisze tvp.info, w miejskim ratuszu, którym rządzi od lat Ryszard Brejza, ojciec posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa, działał Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej. Miały być w nim produkowane hejterskie komentarze i insynuacje na temat przeciwników politycznych. Według portalu, również Aleksandra Brejza, żona samorządowca miała napędzać hejterską propagandę. 

 "Jest prośba – jest miejski portal inianie.pl, który ma być przeciwwagą do ino online, prośba o rozruszanie go przez udział w sondach (teraz jest o bieganiu), polubienia, zabieranie głosu (prostsze niż na ino online)”-napisała na Messengerze do miejskiego działacza. 

Na screenach rozmów zobaczymy m.in., jak żona polityka instruuje rozmówcę, jak wygrywać w internetowych głosowaniach. 

"Zna Pan głosowanie – wyłączyć na chwilę ruter, wejść w mozillę, wyczyścić historię przeglądania w narzędziach? I znowu można kliknąć 5" -napisała. 

Aleksandra Brejza zapewnia również, że można na nią liczyć, gdyż "jak się angażuje, to cała". W jeszcze innym fragmencie rozmowy pisze o przeciwnikach politycznych prezydenta Inowrocławia.

"Dlatego tak ważne jest podkreślenie związków W. (jeden z opozycyjnych samorządowców z Inowrocławia-red.) z LPR i Młodzieżą "Proszę nie mów mu że coś pisałam do ciebie (...) ok. tylko uczulam na tę sprawę. Ci ludzie potrafili zbudować prowokację z ino top, nakręcali pomówienia wciągali innych, oni są naprawdę niebezpieczni"-zwracała się w jednej z wiadomości do rozmówcy. 

Dzisiejsze doniesienia TVP Info rozsierdziły posła PO, Krzystofa Brejzę, prywatnie- syna prezydenta Inowrocławia. 

"Dziś TVP Info pod wodzą Pereiry, Kurskiego i polityków PiS przekroczyło w ataku na mnie niewyobrażalną granicę. Zaatakowano moją mamę. Wspaniałą kobietę. Mam dla was obrzydliwcy z TVP i PiS jedną informację: mamo kocham Cię❤❤❤. Wy tego nigdy nie zrozumiecie..."-napisał na Twitterze. Polityk nie wskazał jednak, czy ujawnione informacje/screeny z Messengera są nieprawdziwe, czy w jakikolwiek inny sposób godzą w dobre imię jego matki, a jedynie zaatakował TVP i PiS. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze

za zmiana2019.12.1 0:07
A on ciagle na wolnosci i jeszcze posel !!! Gdzie ta dobra zmiana ???? Przepadla razem z Grodzkim ???? Panie Ziobro - do pracy i przestac sie podlizywac unii - to obrzydliwe !
Urszula2019.09.10 11:32
Lepiej napiszcie co tam z aferą Ziobry. Pozamiatane pod dywan? No i tym sie zajmijcie: "TVP inspirowała do kompromitowania wrogów prezesa telewizji, szantażowania i śledzenia dziennikarzy. Na celowniku znaleźli się m.in. ludzie z "Gazety Polskiej" i "Rzeczpospolitej". Strach lodówkę otworzyć.
Ja2019.09.10 14:36
A może, tak dla przypomnienia napisze paniusia o aferze Amber Gold,OFE i innych.Pamięć, paniusia ma dobrą, ale króciutką.
12019.09.10 9:53
szmbonury,pis-deusze
samoa2019.09.10 8:41
I co ciemnogrodzianie macie jeszcze wątpliwości co do tego że wszyscy jesteście na podsłuchu PIS mafii.
GabaGaba2019.09.10 7:47
Powiedzcie jakie pieniadze potrzebne by zrbic z siebie debila, ktory broni szambiarzy
Inowrocławski2019.09.9 20:34
Brejza. TY BREJZO paskudna!
adolf gering2019.09.10 3:50
brejzy to jak mendy
Andrzej2019.09.9 20:29
Splunąć na was ( fronda, tvpis) szkoda
Też Andrzej 2019.09.9 22:06
Na ciebie nawet pluć nie warto.
MJ2019.09.9 20:25
Brejza, może dla ciebie mamusia była dobra, ale metody jakie stosowała aby ci, czy mężowi oraz sobie kabzę nabić nie były dobre. Masz chłoptasiu małą wyobraźnię, tylko, że nie dotyczy ona sedna problemu, którym jest zwykłe opluwanie ludzi nie zgadzających się z twoją rodzinką i metodami utrzymania władzy przez twoją rodzinkę.