13.12.19, 14:31

Ordo Iuris zawiadamia prokuraturę w sprawie „Aborcji bez granic”

Ruchy proaborcyjne ogłosiły uruchomienie programu „Aborcja bez granic”. Ma on na celu ułatwienie kobietom uśmiercania ich nienarodzonych dzieci. Instytut Ordo Iuris, w imieniu własnym, poseł Anny Marii Siarkowskiej oraz działacza społecznego i polityka Jacka Władysława Bartyzela, złożył do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby zaangażowane w projekt. Inicjatorzy programu „Aborcja bez granic” zapewniają wsparcie logistyczne i finansowe dla kobiet, które chcą dokonać aborcji. Tego typu działania są w Polsce zabronione przez Kodeks karny.

Akcję propaguje Fundacja Dziewuchy Dziewuchom. Organizacja na swoich profilach w mediach społecznościowych umieściła informację o otwarciu, przy współudziale innych stowarzyszeń, infolinii, na której udzielane są porady w dokonaniu samodzielnej aborcji, sprzecznej z przepisami ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Co więcej, uruchomiono fundusz mający na celu finansowanie zabójstwa prenatalnego osobom, które o to wystąpią. Ponadto, fundacja zapowiedziała wsparcie w organizacji tzw. turystyki aborcyjnej.

W Polsce karze podlega ten kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w dokonaniu aborcji z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania. Karana jest także osoba, która publicznie nawołuje do popełnienia przestępstwa i która bierze udział w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa (art. 152 KK par 2 kk, art. 255 par.1 kk i 258 par 1 kk). Z uwagi na fakt uzasadnionego podejrzenia naruszania prawa, Instytut Ordo Iuris poinformował odpowiednie organy ścigania składając m.in. wniosek o zabezpieczenie wszystkich komputerów, urządzeń mobilnych oraz nośników danych w celu ustalenia szczegółów podejmowanego procederu, jak również osób zaangażowanych w działalność i ich ról.

W ostatnim czasie rośnie aktywność polskich i zagranicznych środowisk wzywających do lekceważenia obowiązujących w Polsce przepisów prawa odnośnie ochrony życia w prenatalnej fazie rozwoju. Instytut już w 2017 r. sporządził opinię prawną wykazującą niezgodność z polskim prawem organizowania i nakłaniania kobiet do dokonywania aborcji poza terytorium RP (tzw. turystyki aborcyjnej). Opinia ta została wówczas doręczona do wszystkich Prokuratur Regionalnych przez Prokuratora Krajowego.

„Polskie prawo jako zasadę przyjmuje całkowity zakaz aborcji. Jeżeli jakkolwiek zorganizowana grupa nawołuje do jej łamania i składa ofertę wsparcia w zabijaniu dzieci nienarodzonych, prawo musi natychmiast otoczyć ochroną potencjalne ofiary zbrodni. Dlatego składamy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, liczymy na niezwłoczne podjęcie kroków przez właściwe organy ścigania i z pewnością będziemy aktywnie uczestniczyć we wszczętym postępowaniu” – mówi adw. Jerzy Kwaśniewski – Prezes Ordo Iuris.

Komentarze

Cool2019.12.14 9:11
WIELKI SZACUN! BRAWO!!!!!
Maria Blaszczyk2019.12.13 22:08
Tak się zastanawiam nad pewną drobną niekonsekwencją... Twierdzicie, że płody to byty, którym się należy więcej praw niż kobietom. Nie podzielam tego poglądu, ale przyjmuję do wiadomości. Z drugiej strony co i raz epatujecie tymi zdjęciami płodów po aborcji. Czy takie wykorzystywanie ludzkich zwłok jest w tym konstekście dopuszczalne, czy jednak należy im sie jakieś poszanowanie? Np. nie pakowanie mu paluszka do buzi, by wyglądał jeszcze bardziej słodko? Tak się tyko zastanawiam, bo meandry prawicowych umysłów są dla mnie tajemnicą...
anonim2019.12.14 1:07
Już nie histeryzuj. Nie wiecej, tylko tyle samo. I nie wszystkich praw, a jedynie tych podstawowych. A przede wszystkim pierwsze. Prawo do życia.
Maria Blaszczyk2019.12.14 13:23
Jak to? W żadnej innej sytuacji nie oczekuje się od ludzi poświęcania własnego zdrowia i udostępniania organów dla innych. Nie ma takiej sytuacji. Jedynie kobiety w ciąży w naszym prawodawstwie są do tego zmuszane. Płody też nie muszą nikogo w sobie inkubować, wypożyczać swojego brzucha - ani udostępniać żadnych innych tkanek.
Cool2019.12.14 9:22
Co ty pierdzielisz!!! ... wskaż gdzie, ktoś twierdzi, że chodzi o więcej praw dla nienarodzonego dziecka niż dla kobiety? I bądź konsekwentna, skoro przeszkadzają ci zdjęcia ofiar waszej(lewackiej) ideologii? ... to zacznij protestować pod NIEMIECKIMI OBOZAMI ŚMIERCI! ... tam też macie niezły dorobek!
Maria Blaszczyk2019.12.14 13:29
Nikt nie twierdzi, tylko tak po prostu jest, "Nienarodzony" nie musi swojego ciała nikomu udostępniać. Nikt w oggóle nie musi. Chociażby zależało od tego moje życie - nikt nie ma prawa utoczyć Ci kropli krwi. Nie mówiąc już o zszyciu mnie z Tobą, byś mnie odżywiał, filtrował mój mocz itd. Jedynym wyjątkiem od reguły są kobiety w ciąży. One są warte tyle co taki lepszy inkubator. A co mają obozy śmierci do lewackich ideologii, to nie wiem. Ale to łgarstwo się powtarza, próbujesz w praktyce sprawdzać, czy miał rację Goebbels twierdząc, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy... No więc nazizm nie był ideologią lewacką, tylko prawacką, "socjalizm"w nazwie nie niósł lewicowych treści, tylko typową dla okresu pokryzysowego krytykę antykapitalistyczną. Ale była to krytyka z pozycji skrajnie prawicowych, a nie lewicowych...
Cool2019.12.14 13:34
Prawo do życia jest nadrzędne nad pozostałymi prawami!!!. .. nawet nad prawem do wiekszego mieszkania! p.s. Bardzo współczuję twoim dzieciom "matki"
Maria Blaszczyk2019.12.14 19:15
Czyli należy zmuszać ludzi do oddawania krwi, szpiku, nerek i co tam jeszcze? Ale póki co - tak nie jest. Jedyny wypadek, gdy jakiegoś powodu uważa się, że kobieta w ciąży musi oddać całe swoje ciało, swoją godność i autonomię, żyjącemu w niej zarodkowi i płodowi, tylko dlatego, że alternatywą jest śmierć tego zarodka czy płodu. Więc najpierw zmieć prawo, by nie było to wycelowane w tę akurat grupę, tylko by prawo do życia zawsze było nadrzędne - bo póki co jest tak, że moje prawo do życia jest mniej warte niż kilka minut z życia człowieka, który ma pasującą dla mnie grupę krwi, a mam rzadką grupę krwi, więc jest to realny problem. A potem pogadamy, w jakim sensie zarodki są ludźmi, a w jakim nie są. Przedtem to prawo jest rażącą dyskryminacją jednej jedynej grupy.
Cool2019.12.14 14:18
P.s.2 nie "lewica" choć jest w nazwie! Tylko "prawica" w dodatku "antykapitalistyczna" ...właśnie umarłem ze śmiechu! :-)) No no! Goebbels wam szczerze zazdrości! ... :)
Maria Blaszczyk2019.12.14 19:18
No cóż, niektórych bawią zupełnie oczywiste fakty. Należy wtedy poszukać pomocy. To nie jest zdrowy objaw. Pomijając już fakt, ze w tamtym czasie wszyscy byli antykapitalistyczni, to na WOSie uczą, że dla skrajnej prawicy kapitalizm i socjalizm to dwa wcielenia materializmu. I z oboma walczy.
katolik2019.12.13 20:26
Państwo polskie musi powiedzieć STOP
anonim2019.12.13 19:32
Umożliwienie dostępu do informacji nie jest przestępstwem.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.12.13 17:21
Matoły z Ordo Iuris nie mają pojęcia o prawie. Zakazane jest samo przeprowadzenie aborcji w Polsce, a nie ułatwienie komuś np. wyjazdu za granicę w tym celu.
anonim2019.12.13 17:17
Aborcja na Słowacji jest legalna. Aborcja na Słowacj nie jest przestępstwem także wg. polskiego prawa. Pomaganie w aborcji na Słowacji też nie jest przestępstwem. Nie dajcie się zastraszyć katolibanowi! Poza tym nikt do aborcji nie zmusza, więc: katolicy, jesteście bezpieczni !
aaa_kotki_dwa2019.12.13 17:09
Nie mówi się o aborcji, w Polsce mówi się "Jedziemy na Słowację". Też katolicki kraj.
Antykatol2019.12.13 16:25
SKORO TEN ORDO TAK CHCE WALCZYĆ O DZIECI, TO DLACZEGO NIE WALCZY O: -PIENIĄDZE DLA DOMÓW DZIECKA, -DOTACJE DLA ŻŁOBKÓW I PRZEDSZKOLI, -LEPSZE WARUNKI NA PORODÓWKACH, -LEPSZĄ EDUKACJĘ W SZKOŁACH NA TEMAT ANTYKONCEPCJI I ODPOWIEDZIALNEGO RODZICIELSTWA. A no tak, łatwiej kwiczeć i dostawać kasę od państwa, za opluwanie kobiet i lizanie tyłka klerowi.
WspierajBezpiecznySeksProboszczaZMinistrantem2019.12.13 15:05
Dewocyjna Horda Jurystów w amoku. Ściganie rozwarcia w kroku to krok w kierunku wyznaniowego zamordyzmu. Niech Kurwizja nagłośni sprawę. To Polki z PiSocjalistycznej kato-ciemnoty są głównymi adresatkami pomocowego programu "Aborcja bez granic".
AAAtomek2019.12.13 14:59
ORMO Iuris niech poda Internet do prokuratury. Jak kobieta w Polsce będzie chciała usunąć płód, to znajdzie informacje w internecie i zrobi to w jakimś europejskim kraju. Ale cóż, Polska to kraj 3 świata, gdzie magia miesza się z polityką, a szpitale się zamyka z powodu braku pieniędzy.
anonim2019.12.13 17:35
To na aborcji mają zarabiać?
anonim2019.12.13 17:39
Nie usunać płód tylko zabić nienarodzone dziecko.
Maria Blaszczyk2019.12.13 22:12
https://sjp.pl/dziecko <<1. człowiek od narodzin do okresu dojrzewania>> No i po co te kłamstwa? Wiem, wiem, stara goebbelsowska szkoła, ale tu to nie zadziała. Po prostu ludzie na ten temat wiedza wystarczająco wiele, by w tym wypadku nawet milion razy nie starczył...
Tran2019.12.13 14:49
Ordo Iuris czy może Ordo Templum Orientalis? Masoneria pod przykrywką zatroskanych katolików próbuje uzurpować sobie władze nad macicami Polek. Czemu O.T.O chce by Polki rodziły uszkodzone dzieci? Czy może na handel ich organami? Cała sprawa jest bardzo lepka i śmierdząca!
Ewa B.2019.12.13 15:24
Bo zabijanie maleńkich dzieci to jest najbardziej śmierdząca sprawa!
anonim2019.12.13 18:41
Przecież tu nie chodzi o chore dzieci, bo te można zabijać w majestacie prawa, za pieniądze podatników. W Polsce.
Maria Blaszczyk2019.12.13 19:03
Poważnie? Nic to jakaś tajemnica. Możesz podać podstawę prawną? I co, dziecko ma katarek, ja je zabijam i jeszcze mi za to płacą? To okropne, o tempora, o mores!
anonim2019.12.14 0:07
Weź Maryśka przestań pie..lić. Dobrze wiesz, że chodzi o aborcję chorych dzieci. Te twoje durnowate wygibasy słowne niczego nie zmnieją, daruj sobie kretyńskie wysiłki. Zbyt często się powtarzasz.
Maria Blaszczyk2019.12.15 1:05
??? Aborcja nie dotyczy dzieci. A Twoje chamstwo nie robi na mnie wrażenia - współczuję tylko ludziom w Twoim otoczeniu. To straszne, miec z kimś takim do czynienia.
2019.12.13 14:45
Na Słowację już wyruszyć przyszła pora…
Zosia.2019.12.13 14:41
Aborcja poza granicami RP, nie jest ścigana pisowskie matoły.!!!!!!!!!!!!!!!!
Mika'EL2019.12.13 15:04
Może masz i rację, że poza granicami RP aborcja nie jest ścigana...ale poza granicą tego życia już TAK.
Zosia.2019.12.13 15:08
To niech się martwią ci co wierzą w to drugie życie.!!!!!!!!!
Mika'EL2019.12.13 15:30
Nie ma znaczenia, czy ktoś wierzy, czy nie. Również niewierzący doświadczą śmierci i Sądu. Wszyscy jednakowo zderzą się z taką samą rzeczywistością. I będzie to straszny dzień dla tych, co dopuścili się dzieciobójstwa... ... bo nie przestali być matką i ojcem po aborcji, są nimi nadal - są rodzicami martwego dziecka... ... a krew tego dziecka woła z ziemi o pomstę do Nieba...
Ania..2019.12.13 16:01
Na plebanii, już posprzątałaś, ze ci Wikary łańcuch popuścił?!!!!!!!!!!!!!
anonim2019.12.13 18:39
Z twoją wiedzą o plebani coś kiepsko Aniu.
1235446%76678)72019.12.13 19:43
O plebanii to ty wiedzę czerpałaś z serialu o takim tytule niegdyś emitowanym w TVP
aaa_kotki_dwa2019.12.13 17:11
Więc się nie wtrącaj między Boga, a ludzi. Każdy stanie wobec Pana nagi i to jest sprawa ich i Pana Boga, a nie Jego samozwańczego pożal się boże rzeczika.
adrian manowski2019.12.13 17:46
"Również niewierzący doświadczą śmierci i Sądu. Wszyscy jednakowo zderzą się z taką samą rzeczywistością." skad niby ta wiedza? Jakis naukowy dowod? Jakies prace naukowcow mozna gdzies poczytac? Bo chyba nie chcesz powiedziec, ze te informacje wynikaja z wiary, a raczej bo ksiadz tak mowil na mszy?