25.01.18, 08:45Screenshot YouTube

''Orle gniazdo'' chce miliona złotych odszkodowania od TVN

Organizatorzy „Festiwalu Orle Gniazdo” domagają się od TVN miliona złotych odszkodowania. Chodzi o reportaż „Superwizjera”, w trakcie którego ukazano zarejestrowane ukrytą kamerą fragmenty fesitwalu „Orle Gniazdo”. Dziennikarze zarejestrowali osoby, które wznosiły okrzyki „Sieg Heil”.

W związku z materiałem, który ukazał się w TVN 24 Biuro Prawne FOG podjęło decyzję o rozpoczęciu kroków prawnych przeciwko osobom i mediom publikującym materiały nielegalnie i bez akredytacji. Zamierzamy domagać się miliona złotych odszkodowania, w związku z naruszeniem dóbr osobistych naszej Fundacji przez tzw. "dziennikarzy śledczych" TVN. Osobną sprawą jest perfidna manipulacja skierowana w stronę naszego kol. Jacka, którą zdecydowanie potępiamy. Odpowiednie wnioski zostaną również skierowane do Rady Etyki Mediów oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.”

-czytamy na stronie festiwalu w oświadczeniu jego organizatorów.

Piszą również:

W czasie gdy TVN 24 publikuje materiał o rzekomym neonazistowskim zagrożeniu, w sieci można odnaleźć liczne zdjęcia na których przywódca "Razem" - jednej z mainstreamowych partii, notowanych w sondażach - Adrian Zandberg - występuje z przemową na tle flag z sierpem i młotem będących oficjalnymi flagami totalitarnego imperium, które wymordowało miliony Polaków. Na wielu manifestacjach lewicy pojawiają się tego typu symbole, czerwone flagi. Niedawny przypadek uczestnictwa Komunistycznej Partii Polski w obchodach pierwszomajowych razem z prezydentem Dąbrowy Górniczej jest tego świetnym przykładem. Nie przeszkadza to licznym stacjom telewizyjnym zapraszać takich osób, oraz uwiarygadniać tego typu esktremistów w oczach społeczeństwa.”.

dam/fesitwalorlegniazdo.pl