30.07.16, 10:13

Oto co powiedział Papież Premier Szydło o Polakach!

O papieskiej wizycie w Polsce, milczeniu w Auschwitz-Birkenau i o Światowych Dniach Młodzieży mówiła premier Beata Szydło w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną. Prezes Rady Ministrów zdradziła, że papieżowi bardzo się w Polsce podoba.

 

Zdaniem premier Beaty Szydło sama wizyta Ojca Świętego, jego obecność, jego mądre słowa i jego przesłanie mają ogromne znaczenie. - W papieskim nauczaniu każdy znajduje dla siebie coś ważnego i na tym polega wielkość jego przekazu - podkreśliła prezes Rady Ministrów.

 

- Zapytałam papieża o to, jak się mu podoba w Polsce. Odpowiedział, że z dzieciństwa zna Polaków, ponieważ spotykał ich w Argentynie. Mówił, że Polacy to są ludzie dumni, którzy mają silne poczucie honoru. Powiedział, że bardzo mu się tutaj podoba - wskazała premier w rozmowie z KAI. Zdradziła, że zaprosiła papieża do spędzenia w Polsce wakacji.

 

W nawiązaniu do papieskiej wizyty w Byłym Niemieckim Nazistowskim Obozie Auschwitz-Birkenau premier Szydło wskazała, że wybrany przez Ojca Świętego sposób wyrażenia bólu, który nas wszystkich przenika, gdy tam jesteśmy, był bardzo symboliczny.

 

- To jest miejsce okrutne, w którym ginęli ludzie różnych narodowości: ginęli Żydzi, ginęli Polacy, ginęli Cyganie, ginęli Rosjanie, ginęli Francuzi. To miejsce w którym wszystkich nas zawsze powinna łączyć modlitwa - powiedziała premier.

 

Odwołując się do trwających Światowych Dni Młodzieży, Beata Szydło oceniła, że obecność w Krakowie, a wcześniej w całej Polsce tysięcy młodych, roześmianych ludzi z całego świata, jest okazją do tego, aby pokazać Polskę jako kraj bezpieczny, w którym mieszkają wspaniali ludzie. - Wszyscy są zachwyceni Polską. To wielka satysfakcja i duma - powiedziała.

 

jik/media