21.03.20, 13:13

Ozdrowieniec nie zachoruje ponownie na COVID-19

Przeprowadzone przez chińskich naukowców próby na zwierzętach dowiodły, że makaki królewskie będące nosicielami wirusa SARS-CoV-2 mają przeciwciała skutecznie chroniące je przed powtórnym zakażeniem.

To wstępne badania, które opublikowano w portalu bioRxive.org. Informacje za pomocą mediów społecznościowych rozpowszechniają internauci na całym świecie. Podzielił się z nią również były wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda:

-„VERY GOOD NEWS. Nie ma reinfekcji koronawirusem  - a więc jednak przeciwciała wytworzone u ozdrowieńców skutecznie zapobiegają ponownemu zakażeniu! Czyli nawroty wiremii wynikają z błędnej diagnozy -wyniki fałszywie ujemne. A więc rzeczywiście w Chinach opanowali epidemię!”.

Ostatnio w mediach pojawiały się informacje o przypadkach powtórnie zakażonych pacjentów, którzy wcześniej zostali wypuszczeni ze szpitali. Według tych badań musiało to wynikać z niewłaściwej diagnozy, a prawdziwe są wcześniejsze podejrzenia naukowców o tym, że nie można zachorować na COVID-19 po raz drugi.

Jeżeli ta wiadomość okazałaby się pewna, oznaczałoby to, że w Państwie Środka nie dojdzie do drugiej fali epidemii koronawirusa i tym samym Chiny wygrały już walkę z nowym patogenem.

 

kak/ gazeta.pl

Komentarze

StanPio2020.03.21 16:15
Ciekawy jest wynik poświęcenia wody przez człowieka ochrzczonego lecz niewierzącego, i nie noszącego na sobie krzyżyka. Okazało się, że woda „rozróżnia” nawet stopień wiary – optyczna gęstość wody zmieniła się tylko o 10 %! Zaprawdę – “Według wiary waszej – niechaj będzie wam dane!” Ponieważ ciało ludzkie składa się z więcej niż dwóch trzecich wody, to znaczy, że Bóg stworzył w nas taki system kanałów fizycznych, które w organizmie regulują wszystkie procesy biochemiczne i który dokładnie „rozpoznaje” imię Jezusa Chrystusa! Można powiedzieć, że znak Krzyża – to jest generator światła. Przy żadnym innym ułożeniu palców rąk (dłonią, czy przy niedbałym ułożeniu palców, przy szybkim nieodpowiednim machaniu rękami) żadnych zmian (zwiększenia) gęstości optycznej wody z kranu nie stwierdzono. jko/cudajezusa.pl cz 3 koniec
Army of the 12 Monkeys2020.03.21 20:30
Durny fejk, z którego kodziarstwo i lewactwo miało polew niczym z tupolewa. I nie tylko oni: http://frondalux.pl/6-najbardziej-odjechanych-tekstow-fronda-pl-czyli-dlaczego-wstydzimy-sie-marke-fronda/
StanPio2020.03.21 21:39
Sancte Michael Archangele, defende nos in prǽlio, contra nequitiam et insidias diaboli esto prǽsidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiǽ cǽlestis, satanam aliósque spiritus malignos, qui ad perditiónem animarum pervagantur in mundo, divina virtute, in infernum detrude. R. Amen. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. R. Amen
StanPio2020.03.21 16:13
EKSPERYMENT Naukowcy sprawdzili działanie modlitwy „Ojcze nasz” i prawosławnego znaku krzyża na bakterie chorobotwórcze. Do badań pobrano próbki wody z różnych miejsc – ze studzien, rzek i jezior. Wszystkie próbki zawierały bakterie pałeczki okrężnicy i gronkowca złocistego. Okazało się jednak, że jeśli przeczyta się modlitwę „Ojcze nasz” i przeżegna wodę znakiem Krzyża, to ilość szkodliwych drobnoustrojów może zmniejszyć się w 7, 10, 100, a nawet więcej aniżeli 1000 razy! Zaobserwowano korzystny efekt modlitwy i oddziaływania znaku Krzyża na człowieka – u wszystkich badanych stabilizowało się ciśnienie, poprawiały parametry krwi. Dziwny był ten fakt, że parametry zmieniały się w dokładnie potrzebnym dla uzdrowienia kierunku: u pacjentów z podciśnieniem ciśnienie się zwiększało, z nadciśnieniem – obniżało. Zauważono, że jeśli znak krzyża człowiek nakładał na siebie niedbale, niedokładnie złożył trzy palce dłoni, lub nie dotykał koniecznych punktów (środek czoła, środek splotu słonecznego, zagłębień prawego i lewego ramienia), to pozytywny wynik oddziaływania był o wiele mniejszy lub w ogóle go nie było. ZNAK Naukowcy zmierzyli gęstość optyczną wody przed i po wykonaniu nad nią znaku krzyża, a także po jej poświęceniu. „Okazało się, że optyczna gęstość w stosunku do jej wartości wyjściowej przed poświęceniem wzrasta” – wyjaśnia Angelina Małachowskaja. „Oznacza to, że woda jakby ROZRÓŻNIA sens wypowiadanych nad nią modlitw, zapamiętuje ich oddziaływanie i zachowuje go przez czas nieokreślony – w postaci wzrostu wartości gęstości optycznej. Woda jakby nasyca się światłem. Ludzkie oko, oczywiście, zauważyć tych uzdrawiających zmian w strukturze wody nie jest w stanie. Ale spektrograf zapewnia obiektywną ocenę tego wpływu”. Znak Krzyża zmienia gęstość optyczną wody praktycznie natychmiast. Gęstość optyczna wody, pobranej z kranu, po uczynieniu nad nią znaku Krzyża przez zwykłego wierzącego, świeckiego w prawosławnym złożeniu palców prawej ręki, wzrasta prawie 1,5 – krotnie! A przy poświęceniu przez kapłana – prawie 2,5 – krotnie! Z tego wynika, że woda „rozróżnia” stopień święcenia – przez świeckiego czy kapłana, u którego palce prawej ręki są ułożone do błogosławieństwa tak, że przedstawiają pierwsze litery Imienia Chrystusa. cz 2 c.d.n.
StanPio2020.03.21 16:12
Naukowcy potwierdzają: znak krzyża zabija zarazki! Naukowcy udowodnili doświadczalnie, że znak Krzyża zabija zarazki i zmienia właściwości optyczne wody. „Potwierdziliśmy, że stary zwyczaj czynienia znaku Krzyża nad jedzeniem i piciem przed posiłkiem ma głęboki mistyczny sens” – mówi fizyk Angelina Małachowskaja. – Ukryta jest za nim również korzyść praktyczna: „Żywność oczyszcza się dosłownie w ciągu chwili. Jest to wielki cud, który dokonuje się praktycznie każdego dnia”. Swoje badania siły znaku Krzyża Angelina Małachowskaja z błogosławieństwa Cerkwi prowadziła prawie przez dziesięć lat. Przeprowadzono wielką serię eksperymentów, które wielokrotnie sprawdzano przed opublikowaniem. Wyniki eksperymentów są fenomenalne: wykryto unikalne właściwości antybakteryjne wody, które w niej się pojawiają po poświęceniu jej modlitwą i znakiem Krzyża. Odkryto nową, nieznaną wcześniej właściwość Słowa Bożego, zmieniającego strukturę wody, to znaczy, znacznie zwiększającego jej gęstość optyczną w krótkim ultrafioletowym zakresie widma. Sama możliwość przeprowadzenia tych badań dla Angeliny Małachowskiej i jej kolegów z Petersburgu było cudem, ponieważ nie otrzymali oni środków finansowych i nie weszły one w zakres tematyki badań naukowo-badawczych. Ale naukowcy wykonali ogromny zakres pracy za darmo – tylko po to, aby dać ludziom możliwość poczuć i zobaczyć uzdrawiającą moc Boga. cz 1 c.d.n.
Późniejsze wybory... 2020.03.21 14:37
Nie jest to zgodne z konstytucja aby niewybrany w wyborach powszechnych ktoś był prezydentem Rz.P. Koniec kropka! Zmienić konstytucje albo do wyborów. Jeżeli wybory się nie odbęda urząd prezydenta przejmie druga osoba w państwie tj. Marszałek Sejmu. Prawo musi obowiązować, w przeciwnym razie w kraju nastaje anarchia.
JS2020.03.21 14:27
Może i nie zachoruje ale mogą pojawić się powikłania i bezpłodność i mężczyzn, bo o to chyba najbardziej chodzi w konstrukcji tego wirusa. Pozdr.
man.of.Stagira2020.03.21 13:38
MIEJMY nadzieję, że to p r a w d a. ALE, ale czyżby to był efekt...Bogu niech Będą Dzięki! MODLITWY?!...Działa?!...Działa! . Zdrowia Życzę!
UWAGA - przełożenie wyborów to podstęp2020.03.21 13:31
Mniejsze zagrożenie jest w lokalu wyborczym niż w sklepie, gdzie dotykamy warzyw, owoców, pieniędzy itd i w niezorganizowany sposób przechodzimy obok innych. Jeżeli skład komisji wyborczych i mężów zaufania, zabezpieczy się choćby tak jak obsługę aptek, sklepów lub francuskich komisji wyborczych z wyborów samorządowych, to spełnienie obywatelskiego obowiązku będzie bezpieczniejsze niż pójście po chleb. Bo złożenie podpisu i krzyżyka trwa 1-2 minuty, zakupów w tym czasie nikt nie zrobi. Problematycznie może być jedynie stanie w kolejce, która z racji odstępów może być dość długa. POKO-PZPR I INNEMU LEWACTWU WCALE NIE CHODZI O BEZPIECZEŃSTWO POLAKÓW, TYLKO O PRZEŁOŻENIE WYBORÓW NA CZAS, GDY PO EPIDEMII, NASTĄPI ODCZUWALNY KRYZYS GOSPODARCZY. A WTEDY PRZY POMOCY TVN-ów, GW, der onetów i innych niemieckich i lewackich tub propagandowych, będzie usiłowało wszystko zwalić na rząd PiS
Maria Blaszczyk2020.03.21 13:38
Człowiek objęty kwarantanną nie może wyjść z domu. Obecnie jest to ponad 47 tys. ludzi, za ponad miesiąc może być wielokrotnie więcej. W jaki sposób chcesz im umożliwić zagłosowanie? Kwarantanna nie pozbawia praw obuwatelskich. Aha, i ja po zakupy chodzę. Więc się narażam. Ale robię je także kilku starszym osobom. I zostawiam pod drzwiami. By on sie nie narażały. Jak rozwiążesz problem głosowoania dla tych osób "po drzwiami", bez kontaktu z ludźmi?
man.of.Stagira2020.03.21 14:10
Raczej s z u k a j ą ALIBI dla k o l e j n e j PORAŻKI. poza tym argument OTUA i inne takie tam, żeby osłabić Państwo na następne 5 lat kadencji A.Dudy będzie pod ręką obywateli LGBT+UB .
The day of reckoning is coming!2020.03.21 13:31
Mendy blogowe, mendy na forach mam dla was tragiczna wiadomość: szczepionki się nie doczekacie! Za ileś tam m-cy, może za rok jak będziecie mieli "szczęście", forum opusztoszeje. - Menda Nowak-robaczek dowie czy "czy Go nie ma". - Menda "Leszek" Keller-Krawczyk ze swoją cukrzycą i otyłością pewnie bez wirusa padnie. - Menda Albert, jego strawi nienawiść, choć kto wie, może go wirus wcześniej dopadnie, - Menda Stachu nie zrobi żadnej "headway" w swojej "karierze zawodowej" - dead end, literally. - Żyd wyklęty znany też jako Klapafuckyousz, NIE BADZ blah, blah.. jeżeli go przysłowiony ch....(obrzezny) nie strzeli to przed wirusem nie ma ratunku w jego wieku. Też się dowie czy warto było być ch.... złamanym, niewychowanym robiąc ordynarne "uwagi" pod Jego adresem. - Pedał "dumny" od dawna nosi w sobie wyrok śmierci, ale kto wie, może będzie miał to szczęście i zanim go HIV nie powali, powali go "corona" i skończy się branie w koronkę. Ale to nie wszystko; inflacja pochłonie wasze emeryturki, zarobki nie pokryją wydatków, 20% bezrobocia, gangi na ulicach, brak lekarstw, braki w sklepach, brak wody, prądu, itp., ... A tak naprawdę, i tu nie trzeba być żadnym 'frojdem" by niezauważyć jak ze strachu rżniecie kupy w gacie, przez internet czuć. Ale póki co, nadrabiajcie minami. My katole mamy to czego wam brak, nadzieję, a ta zgodnie z powiedzeniem ostatnia umiera.
guzik prawda2020.03.21 13:27
Tylu ozdrowieńców a lekarstwa ni szczepionki ciągle niet. Akurat.
Maria Blaszczyk2020.03.21 13:33
Szczepionka jest. W fazie testów. To jeszcze potrwa. https://www.nih.gov/news-events/news-releases/nih-clinical-trial-investigational-vaccine-covid-19-begins