04.03.20, 14:48Fot. jakubszymczukkprp

PAD: być może trzeba będzie zrezygnować ze zgromadzeń

Ministerstwo zdrowia poinformowało dzisiaj o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w kraju. Do sprawy na brefingu w Końskich odniósł się prezydent Andrzej Duda. Mówił o wzorcowym spełnieniu procedur:

-„ Powiedziałbym, że wręcz wzorcowo przebiegła cała sytuacja. Pacjent zgłosił się do lekarza rodzinnego, lekarz rodzinny natychmiast poinformował o tym sanepid, przysłano specjalną karetkę ze specjalnie przygotowaną obsługą, która pana zawiozła do szpitala na oddział zakaźny, wszystko było pod kontrolą”.

Prezydent mówił też o ewentualnej konieczności odwoływania zgromadzeń, w przypadku, gdy koronawirus w Polsce będzie się rozprzestrzeniał. W takim wypadku, jak podkreślił, konieczne będzie również zrezygnowanie ze spotkań związanych z trwającą kampanią wyborczą.

Prezydent poinformował też, że wkrótce zostanie otwarte kolejna infolinia, dzięki której każdy bez wychodzenia z domu będzie mógł skontaktować się z lekarzem.

kak/ PAP

Komentarze

Urszula2020.03.4 20:07
Jak polska służba zdrowia jest przygotowana do walki z koronawirusem? Tragicznie. https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,25751216,koronawirus-lekarze-alarmuja-nie-jestesmy-przygotowani-na.html
anonim2020.03.4 18:07
WAŻNE dla bezpieczeństwa Polski! Koniecznie odsłuchaj! o tym Prezydent Andrzej Duda AD nie mówi: Bartosiak: Staliśmy się więźniem polityki Zachodu wobec Rosji. Musimy uaktualnić doktrynę Giedroycia youtube.com/watch?v=2zaCaLcDgSo .
STANISLAW2020.03.4 17:41
Kampania bez zgromadzen byłaby bdaleko tansza. Media mają większą dostępność niż spotkania w grupach. Ustalić czas w mediach, byle nie przedobrzyć i nie zamęczyć odbiorców na śmierć!
STANISLAW2020.03.4 17:06
Kto pad? Zapewne redaktor formujący tytył.
anonim2020.03.4 17:05
spędy kodziarzy trudno już nazwać zgromadzeniami, to takie małe zbiórki chuliganów z blokowisk
Polak2020.03.4 16:56
Wybory idą, Polacy coraz ostrzej protestują przeciwko komunistom z PiS, więc komuna się broni.
Adv2020.03.4 16:55
Najlepiej w ogóle odwołać wybory, grunt się pali, opozycja rośnie w siłę, a PISowscy destruktorzy boją się utraty koryta.
krakus2020.03.4 16:54
Przekaz idealny dla prymitywnego PiSowskiego elektoratu, nie umiejącego nawet zdefiniowaćpojęcia lewak.
anonim2020.03.4 16:52
Czyżby bał się kolejnej porażki, tak jak z frankwowiczami? Marionetka, nie prezydent.
Roman2020.03.4 16:52
Nie róbcie nam wody z mózgu. Nie chcemy przymusowych szczepień, niesprawdzonych wcześniej, tylko dlatego, że coś się komuś wydaje, sieje panikę, żeruje na ludzkiej naiwności. Nie chcemy aby ktokolwiek ograniczał naszą wolność. Pod pozorem walki z ebolą, coronawirusem czy innym gównem, w dużym stopniu wymyślonym na użytek nielicznych, kosztem zwykłych obywateli. Korwin-Mikke dobrze na ten temat powiedział w sejmie na specjalnym posiedzeniu. Banda żerujących trolli, która za kilka groszy sprzedałaby swoich najbliższych, o ideach nie wspominając.
Sex portal2020.03.4 16:13
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
Baartosz2020.03.4 15:15
Czli zrezygnowac z mszy niedzielnej?
Antonim2020.03.4 15:12
Proponowałbym jedynie zakaz uczestnictwa w zgromadzeniach osób najbardziej zagrożonych tzn. po 60 roku życia i przymusowe ich izolowanie w okresie nasilenia zgromadzeń. To tak na początek. Nie słyszałem jeszcze , aby jakiś wirus czy też bakteria nie gdzieś nie dotarły. To jedynie kwestia czasu. Co nas nie zabije to nas wzmocni, albo i nie.
Mimbla2020.03.4 15:12
Byc moze trzeba bedzie zrezygnowac z PADa na druga kadencje. Jaka szkoda ! Frankowicze strasznie zaluja.
Pascal2020.03.4 15:04
Występowali na scenach: A. Duda ze swoją pierwszą damą, żoną Agatą, Kacper Płażyński z żoną Natalią, Patryk Jaki ze swoją wspaniałą żoną Anną – jakież wspaniałe pary, aż miło patrzeć i słuchać !!! Niektórzy z totalsów połknęli haczyk i postanowili powielić PISiorów: Kidawa wystąpiła ze swoim starym prykiem, Kosiniak-Kamysz ps. tygrys ze swoją blądyną Pauliną, Biedroń ze swoją pierwszą damą, żoną Śmiszkiem, ba – nawet Rabiej z Cessanisem opublikowali zdjęcie w internecie, w łóżku, wkrótce po ich seksie. Przepraszam , nie będę więcej wymieniał tych zajobów, bo dostałem właśnie odruchu wymiotnego.
Leszek2020.03.4 15:03
Pytam rencistów i emerytów, czy chcą otrzymywać 13-tkę, a także 14-tkę regularnie każdego roku ?! Jeśli odpowiedz brzmi: „Tak”, to macie kochani obowiązek raz na 5 lat przespacerować się do punktu wyborczego i zagłosować na Andrzeja Dudę – Prezydenta, który wam te pieniądze zagwarantuje !!! Jeśli zostaniecie w domach, to likwidatorzy lewaccy zdecydują za was !
anonim2020.03.4 16:51
Ten sam prezydent zaserwuje wam kolejne podwyżki i postępujący wzrost ubóstwa.
Urszula2020.03.4 20:05
Przyjmę 13-tkę, 14-tkę, 15-tkę i każdą kolejną następną nastkę, ale na Dudę i tak nie zagłosuję.
Stefa2020.03.4 15:02
Czy Polacy uczyniliby swojej Ojczyźnie to co czynią lewaccy politycy i ich wyborcy ?! Europarlamentarzyści wszystkich partii lewackich kłamią i szkalują Polskę żądając od UE sankcji i karania Polaków za reformę wymiaru sprawiedliwości i jakąś rzekomą praworządność, która w Polsce ma się dobrze. Do Pucka i Wejcherowa pojechała bojówka z Warszawy opłacona przez PO po to, aby zakłócać przemówienia naszego Prezydenta podczas uroczystości 100-nej rocznicy zaślubin Polski z morzem. Dla was lewaków Prezydent RP nie znaczy nic, a wasza kandydatka na prezydenta Kidawa ściskała się z bojówkarzami w podzięce za dobrze wykonaną robotę potwierdzając jej kampanię chamstwa. Polacy z wybrzeża, Kaszubi, odcięli się od was i nie chcą mieć z wami nic do czynienia ! Dla was Polskość to nienormalność ! Wy bojkotujecie nawet najważniejsze święta narodowe, a wasi posłowie i senatorowie głosują bezrozumnie przeciwko wszystkiemu co proponuje PIS, nawet przeciwko „jarkowej” 13-tce. Wy zatraciliście poczucie pomiędzy dobrem a złem, uważając, że aborcja i LGBT jest dobrem ! Rozmowa z wami, mentalnie chorymi to czcza strata czasu. Nieustanny hejt w internecie przeciwko Polsce, farmy hejterskie jak w Inowrocławiu i antypolskie soki z buraków opłacane z pieniędzy PO, bluzgają jadem i zieją nienawiścią, podłością, zacietrzewieniem i wulgaryzmem. Wy gardzicie Polakami strasząc ich, że jak dojdziecie, nie daj Boże, kiedyś do władzy to zlikwidujecie Polakom wszystkie programy socjalne i pomocowe, a polityków Zjednoczonej Prawicy za te programy rozliczycie ! Wy jesteście anty-PIS-owskim psychiatrykiem ! Wasza nienawiść do Polaków za to, że odsunęli was od władzy jest niebotyczna, a systematyczne odcinanie was od koryta, obecnie od sądownictwa, musi was tak boleć, że dostajecie małpich mózgów, obłędu, zacietrzewienia, wręcz zbydlęcenia, a propaganda TVN powoduje zanik rozumowania. Waszym 2-punktowym programem wyborczym, tj. walki przeciwko PIS i likwidacji wszystkiego co jest dobrem dla ludzi, nigdy nie wygracie wyborów ! Poza tym jesteście profesjonalnymi kłamcami i oszustami, a co jest najgorszym, zdrajcami naszej Ojczyzny !!! My Polacy nigdy nie uczynilibyśmy naszej Ojczyźnie tego, co czynicie permamentnie wy – obcy nam lewacy !!! Dlatego mówimy wam stanowczo, że wy nie powinniście zajmować się Polską, że wy jesteście polskojęzycznymi osobnikami, obcymi dla nas i nie chcemy takich judaszy w naszym kraju !!!
anonim2020.03.4 16:50
Dawno większych bzdur nie czytałem.
Piotr Nowak2020.03.4 15:00
Staram się zrozumieć zwolenników i wyborców formacji politycznej PO, której członkowie są zawodowymi kłamcami, złodziejami i oszustami, i którzy są po prostu zdrajcami narodu polskiego. Mogę zrozumieć tych członków, którzy walczą o koryto, ponieważ mają z tego określone profity, ale ci zwykli zwolennicy tej partii nie mają z tego nic, a na dodatek są przez tych wybranych okradani, a to z wieku emerytalnego, a to z OFE, z WAT, z podatków, byli zmuszani do emigracji za pracą ! Zastanawiam się czym ci ludzie się kierują głosując na takich złodziei i nieudaczników. Jaką ci ludzie mają satysfakcję z tego, że głosowali na złodziei, którzy ich okradają ? Co ich zaśepiło czy ogłuszyło ? Ktoś powie, że to GW i TVN robi im wodę z mózgów, ale dzisiaj każdy może sprawdzić w internecie jaka jest prawda ! ............................... żadna realna odpowiedź nie przychodzi mi do głowy poza - ich głupotą !
Cierpliwy.2020.03.4 20:20
Nikt nie lubi płacić podatków szczególnie tzw" prywaciarze" i ich rodziny, to przecież historia PRL-u. Pracownicy korporacji realizujący wyścig szczurów i realizujący cele zarządów . Ci, którym na rękę jest łowienie w "mętnej wodzie." Urzędasy wszelkiej maści z układów miejskich i gminnych wraz z rodzinami, pokoleniami z PRL-u. Beneficjenci emerytalni starego systemu z rodzinami, kiedyś piastujący stanowiska urzędowe lub służbowe, nie mówiąc o tych co im cofnięto kasę.Generalnie też Ci co im " tatałajstwo" zapuskudza i zagęszcza plaże w kurortach nad morzem. Młodziaki dla przekory, bo przecież " róbta co chceta" i do tego zaczadzeni blagą internetu. Zwolennicy LGBT i przeciwnicy Kościoła. W końcu Ci, co nie chcą z zawiści by innym było lepiej, bo przecież im się należy , a nie tym nierobom i tej "patologii, na którą Oni pracują. Zbierze się ponad 50% Patrz wybory do Senatu. To ściana nie do przebicia. Przecież 13 emeryturkę "chyci" 9,8 mln emerytów, to 65% głosujących. I co?
Marian2020.03.4 14:58
Z wyborow mozna wlasciwie zrezygnowac.PAD ma duza przewage,grozi nam koronawirus i ogromne koszty wyborow. Zaoszczedzone pieniadze zgodnie z zyczeniem opozycji przeznaczyc na onkologie.