23.06.15, 19:15

Pedagogika islamistów. Ukrzyżowali dwóch chłopców

Nastoletni chłopcy zostali zamordowani w Syrii w miejscowości Majadin (prowincja Deir Ezzor) zgodnie z prawem szariatu w interpretacji dżihadystów. Ich ciała wystawiono na widok publiczny, wieszając im na szyjach plakietki obwieszczające „zbrodnię”.

O sprawie poinformowała organizacja Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Założyciel organizacji Rami Abdel Rahman powiedział, że ciała chłopców powieszono w pobliżu siedziby policji religijnej Państwa Islamskiego.

Rahman dodał, że dzieci zostały najprawdopodobniej schwytane podczas jedzenia w ciągu dnia, co jest zakazane przez szariat. Nie mieli na swoje usprawiedliwienie niczego, oprócz głodu, zostali więc zabici.

Muzułmańska Rada Wielkiej Brytanii przekonuje, że egzekucji chłopców nie można przekonująco tłumaczyć prawem religijnym. Nakaz postu w czasie miesiąca ramadan nie dotyczy bowiem dzieci, kobiet w ciąży, chorych, starszych oraz podróżnych. Dżihadyści uznali jednak inaczej.

To zresztą nie pierwszy raz, gdy Państwo Islamskie morduje dzieci. Podczas ubiegłorocznej ofensywy islamistów zabijano bardzo wiele najmłodszych. W sieci krążyły wstrząsające zdjęcia małych dziewczynek pozbawionych głowy, trzymanych w rękach przez dorosłych, których oblicza były po prostu zastygłe z bólu. Islamiści mordują jednak także muzułmańskie dzieci, jeśli uznają je za przestępców religijnych – sprawa ukrzyżowanych chłopców to w żadnej mierze nie wyjątek. W lutym oenzetowski Komitet Praw Dziecka mówił o „kilku przypadkach masowych egzekucji chłopców, o obcinaniu głów, krzyżowaniach i paleniu dzieci żywcem”. Wiadomo, że dżihadyści rozstrzelali swego czasu kilku chłopców za oglądanie meczu, a innym razem – za hodowlę gołębi.

Oficjalny kodeks prawny opublikowany w ubiegłym roku przez Państwo Islamskie przewiduje karę ukrzyżowania wyłącznie za morderstwo lub kradzież. W praktyce kara ta stosowana jest o wiele częściej. Jest prawdopodobne, że na krzyżach i belkach wieszani są ludzie zabici już wcześniej. Mogło tak być również w omawianym przypadku chłopców zabitych za złamanie postu. Ostentacyjna prezentacja zamordowanych ma mieć wówczas charakter „pedagogiczny”.  

bjad

Komentarze

anonim2015.06.23 20:25
jacy muzułmanie, szejtaniści