28.05.14, 22:09msgr Vallejo Balda (fot. infovaticana.com)

Papież ceni pracę kontrowersyjnego duchownego

Fronda informowała, że w Watykanie zorganizowano przy okazji kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II wystawne przyjęcie na dachu jednego z budynków (TUTAJ). Jego inicjatorką była urzędniczka watykańska, Francesca Chaouqui.

Brał w nim udział sekretarz Prefektury Ekonomicznych Spraw Stolicy Apostolskiej, msgr Vallejo Balda. Udzielał on zgromadzonym na przyjęciu wiernym Eucharystii, trzymając hostie w plastikowym kubku lub w zwykłej szklance (czytaj TUTAJ). Goście składali się wyłącznie z VIP-ów. Franciszek miał być oburzony wystawnością przyjęcia, które kosztował 18 tysięcy euro.

Okazuje się jednak, że Ojciec Święty spotkał się osobiście z msgrBaldą następnego dnia po tym, jak został poinformowany o kosztach przyjęcia. Nie wiadomo czy wiedział o niegodnym potraktowaniu hostii.

Franciszek serdecznie podziękował msgrBaldzie za jego pracę w ostatnich miesiącach. Był wdzięczny także za ducha, z jakim sekretarz wykonał powierzone mu delikatne zadania. Dziękował za „profesjonalność, wspaniałomyślność oraz oddanie dla Kościoła w obliczu tylu wyzwań i nieporozumień”.

Zapewnił też, że dalej na niego liczy i zostaną mu powierzone kolejne zadania. W specjalnym piśmie z podziękowaniami wyraził też uznanie dla jego dokonań wespół z Radą Kardynałów, powołaną formalnie we wrześniu 2013 roku.

Pac/katholisches.info

Komentarze

anonim2014.05.28 22:26
O co tu chodzi? Po raz kolejny zachowanie Ojca Świętego budzi prawdziwe kontrowersje i jakiś wewnętrzny sprzeciw oraz obawę. Najpierw Msza św. z prohomoseksualnym księdzem (już nie mówiąc o pocałowaniu go w rękę), następnie spotkanie z Msgr Baldą- jakby nic się nie stało, pochwały, dalsze zadania. Czy ktoś pamięta jak św. Jan Paweł II potraktował Księdza z Teologii Wyzwolenia? Krzyczał na niego i go publicznie upominał grożąc palcem- niejednym!!! Czy wyobrażacie sobie taką sytuację choćby z Ojcem Św. Benedyktem XVI? Coś tu mi nie pasuje.
anonim2014.05.28 22:32
Nagonka na Franciszka przez Frondę nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. I tak dość późno się to dzieję, zważywszy, że na innym portalach katolickich, tych bardziej "prawej strony", dzieje się to już od dawna, a Fronda do takich portali się przecież doskonale wpasowuje. Podstępnie skonstruowany artykuł, gdzie autor świadomie pragnął zestawić reakcję Franciszka na wydanie ogromnej sumy pieniędzy jak i niegodnego potraktowania Ciała Chrystusa. Ma wyglądać na to, że dla Franiszka ważniejsza była kwestia finansów
anonim2014.05.28 22:38
Beduin Normalnie by nie budziło, gdyby nie media takie jak Fronda. To przecież papież zaregował na tamto wystawne przyjęcie. Franciszek podziękował Baldzie za cięzką pracę w ostatnich miesiącach, ale sama Fronda przecież nie wie, czy zaregował na sprofanowanie hostii. Papież może po prostu nie chciał, żeby cała praca Baldy została zapomniana przez tamten, delikatnie mówiąc, niefortunny dzień. Zresztą my i tak nic prawie nie wiemy, a wierzymy mediom bezkrytycznie. To doprawdy żałosne.
anonim2014.05.28 22:50
@Jadka pod uwagę, ze gdyby nie żydzi To Chrystus nie zostałby ukrzyżowany i nie umarłby za nasze [email protected] myślę podobnie do Ciebie
anonim2014.05.28 23:09
Niestety, chyba zrezygnuję z lektury tego portalu. Już przy wcześniejszym robieniu z igły wideł wskazałem, że wcale profanacji nie było. Tu już ktoś zgadza się, że nie był to "plastikowy kubek", a pisze o zwykłej szklance. Jeżeli na tym zdjęciu była zwykła szklanka, to naprawdę zalecam wizytę u okulisty. Ktoś na siłę chce udowodnić swoja tezę i jeszcze oczernia kłamliwie papieża. Z tym się zgodzić nie mogę. A gdzie są zdjęcia z tej niby osobnej Eucharystii??? Widzę, że ktoś tu lubi półprawdy... :-(
anonim2014.05.28 23:25
Obserwuję ten pontyfikat i coraz bardziej się dziwię. Coraz mniej rozumiem mojego papieża. Coś jest nie tak... Coś dziwnego w tym co on robi.. No ale jest papieżem... Ale co on robi? Co mówi? To wszystko jakieś mętne, zamieszane, niejasne, nieprecyzyjne. Dziwne jakieś. Nie rozumiem. Księdza pedała całować w rękę?! Nie reagować na brak czci dla Eucharystii?! Nie rozumiem. Benedykcie - wracaj! Potrzebuję mocnego i jasnego fundamentu.
anonim2014.05.28 23:36
Erjot Skąd wiesz, że nie reagował? Byłeś tam? Płacą wam za pisanie tych komentarzy?
anonim2014.05.29 1:57
@ PFX Niektórzy tutaj chętnie pouczyliby samego Pana Boga, jak powinien być Pan Bogiem, jak ma się zachowywać po katolicku, jakich zasad ma przestrzegać itd. Obawiam się, że inaczej nie potrafią.
anonim2014.05.29 7:48
Powoli ludzie myślący się budzą i zaczynają dostrzegać, że coś jest nie tak z tym papieżem! To dobrze, że to powoli zaczynają widzieć... Dziękuję Frondzie za to, że nie przemilcza złego - mamy badać duchy i być czujni! Prawda nas wyzwoli, a nie tani populizm tego papieża! Módlmy się za Kościół i za papieża Benedykta! Jak dobrze, że on żyje wśród nas!
anonim2014.05.29 8:39
Nie chcę mówić, ale papież Franciszek coraz więcej miesza... Daje sprzeczne sygnały, raz coś potępia, potem popiera. Nie ma u niego "Tak, tak. Nie, nie". Czyżby chciał się przypodobać wszystkim na raz?
anonim2014.05.29 8:44
1. To co ten ksiądz trzyma w ręce, to nie jest naczynie liturgiczne. Proszę przeczytać wprowadzenie do mszału rzymskiego. 2. Dziwi mnie, i mam prawo do tego, czy się komu podaba czy nie, że papież całuje po rękach i nogach "kogo się da", ale tego gestu w stosunku do Benedykta XVI nie widziałem.
anonim2014.05.29 11:48
DLACZEGO SŁOWO "HOSTIA" PISZECIE WCIĄŻ MAŁĄ LITERĄ??
anonim2014.05.29 11:58
Każdy widzi to co w sercu ukrywa, a ja widzę zaufanie Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi.
anonim2014.05.29 13:32
@Jeremia - kontynuuję Twją wypowiedź: "Panie dzięki Ci, że nie jestem jak inni..., albo chocy ten celnik.....