14.10.21, 21:20Fot. Gage Skidmore via: Wikipedia CC 2.0/ Casa Rosada via: Wikipedia CC 2.0

Papież spotka się z Bidenem. Porozmawiają o aborcji?

W swoim nauczaniu papież Franciszek jest bezkompromisowy mówiąc o aborcji. Bardzo często przypomina, że aborcja jest morderstwem. Pewien niepokój mogą budzić jednak spotkania ojca świętego z najbardziej zaangażowanym w propagowanie aborcji politykami. Tym bardziej, że wedle medialnych doniesień nie spotyka się z nimi po to, aby uświadomić im czym jest aborcja.

9 października papież Franciszek spotkał się proaborcyjna spikerką Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Twierdząca, że aborcja jest „niezbywalnym prawem kobiety” Amerykanka uważa się za katoliczkę i przyjmuje Komunię świętą. W wydanym po audiencji u papieża oświadczeniu napisała:

- „To był duchowy, osobisty i oficjalny zaszczyt mieć dziś rano audiencję u Jego Świątobliwości Papieża Franciszka. Przywództwo Jego Świątobliwości jest źródłem radości i nadziei dla katolików i wszystkich ludzi, gdyż papież stawia przed każdym z nas wyzwanie bycia dobrymi zarządcami Bożego stworzenia, działania na rzecz klimatu, przyjęcia uchodźców, imigrantów i ubogich oraz uznania godności i boskości w każdym”.

Stolica Apostolska nie przekazała o czym papież rozmawiał z Nancy Pelosi. Z przecieków z jej biura prasowego wiadomo, że rozmowa dotyczyła zmian klimatu. Również zdjęcia z audiencji nie wskazują, aby papież skarcił uważającą się za katoliczkę polityk za jej proaborcyjną działalność. Na wspólnych zdjęciach papież Franciszek i Pelosi z uśmiechem na twarzach trzymają się za ręce.

Teraz Franciszek spotka się z innym politykiem, który uważając się za katolika, aktywnie działa na rzecz zabijania nienarodzonych. 29 października ojciec święty udzieli audiencji Joe Bidenowi. Będzie to ich pierwsze spotkanie od wyborów prezydenckich w USA. Wcześniej spotkali się w 2016 roku, kiedy Biden był wiceprezydentem. W 2020 roku natomiast Franciszek telefonicznie pogratulował Bidenowi zwycięstwa w wyborach.

kak/catholicnewsagency.com, DoRzeczy.pl

Komentarze

JQAN2021.10.15 13:57
Myślę że porozmawiają na wiele tematów, a ten tytuł wskazuje jak głęboka jest obsesja skrajnych ultrakonserwatystów tylko na jednym temacie. Żałosne
lacmus2021.10.15 13:20
Papież SPOTYKA SIĘ z Bidenem ? Czy bp Bergollio nie wie , że "spotykanie" zasiadanie przy jednym stole z bluźniercami, grzesznikami, heretykami , GORSZYCIELAMI jest zabronione. Takim GŁOS upomnienia A JAK SIĘ nie nawróci to młyński "kamień". Jak już to Bp Bergollio może się z nim spotkać w KONFESJONALE i go wyspowiadać , przypominając 5 warunków spowiedzi świętej. Co znaczy , że che z POGADAĆ o aborcji ? W Kościele Katolickim głos papieża jest GŁOSEM EX KATEDRA . Co kogo obchodzi "głos" jakiegoś lewaka amerykańskiego.
majka2021.10.15 8:42
o tak to właściwy temat aborcja
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2021.10.15 0:16
dwóch opetanych debili!!!!
matis892021.10.15 0:15
Dwóch pogańskich lewakoateistów, masonów będzie udawać że są katolikami. Strategia lewactwa znana od dawna.
katolik2021.10.14 22:14
Pytanie Papieza do Bidena-- jaki obrót macie? Czy planujecie zwiększyć przemysł i dochody ?
AAAtomek2021.10.14 22:04
Aborcja w Polsce na żądanie do 12 tygodnia ciąży to tylko kwestia czasu.
Anonim2021.10.14 21:50
to bedzie rozmowa dwoch 1/2 główków ,demencja starcza uwiąd i skleroza ,ciekawie bedzie posłuchać