30.08.21, 20:10fot. yt/Jerome Chong

Papież uznał heroiczność cnót kolejnych Sług Bożych

Oficjalnym dekretem Stolicy Apostolskiej Papież Franciszek uznał heroiczność cnót młodej matki, która nie zgodziła się na terapię mogącą zaszkodzić jej dziecku. Na ołtarze trafi już niebawem także włoski franciszkanin i córka małżeństwa beatyfikowanego 20 lat temu przez św. Jana Pawła II.

Maria Cristina Cella Mocellin urodziła się w 1969 r. Myślała o powołaniu zakonnym, jednak, kiedy w liceum poznała swojego przyszłego męża, zrozumiała, że jej drogą jest rodzina. Jeszcze w szkole średniej lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór. Nie przeszkodziło jej to w poślubieniu narzeczonego i ukończeniu edukacji. Chorobę udało się chwilowo powstrzymać, jednak, gdy Maria była w ciąży z trzecim dzieckiem, nowotwór pojawił się ponownie. Młoda kobieta zgodziła się jedynie na takie leczenie, które nie zagrozi życiu dziecka. Zmarła w 1995 r. w wieku 26 lat.

Brat Placido Cortese urodził się w 1907 r. na wyspie Cres, należącej obecnie do Chorwacji. Jako młody ksiądz pracował w bazylice św. Antoniego w Padwie i redagował franciszkańskie czasopismo. W czasie II wojny światowej pomagał internowanym w obozach koncentracyjnych na terenie Włoch i organizował ich ucieczki. Wspierał także ukrywających się Żydów. Niemcy zauważyli działania o. Placido i aresztowali go. Zmarł w koszarach SS w wyniku ciężkich tortur w listopadzie 1944 r.

Ojciec Święty uznał także heroiczność cnót Enrici Beltrame Quattrocchi, najmłodszej córki małżeństwa beatyfikowanego przez Jana Pawła II w 2001 r. „Ta rodzina szła drogą świętości. Pokazuje, że jest to możliwe, piękne i ma fundamentalne znaczenie dla dobra Kościoła i społeczeństwa” – mówił papież podczas Mszy beatyfikacyjnej. Enrica zamierzała wstąpić do zakonu, jak starsze rodzeństwo, jednak jej powołaniem okazało się towarzyszenie rodzicom i praca społeczna. Angażowała się w wolontariat i działalność pedagogiczną. Jej życie było naznaczone chorobami, trudnościami ekonomicznymi, ale także codzienną modlitwą i Eucharystią. W ostatnich latach życia poświęciła się pomocy małżeństwom przeżywającym kryzysy.

 

mp/vaticannews.va/Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Komentarze

ABC2021.08.31 10:28
Wszystkim tym wspaniałym Błogosławionym należy polecić nienawistników, bluźnierców i opętańców komentujących na tym portalu. Niech wstawią się za nimi u Boga i wyproszą tym nieszczęsnym ludziom opamiętanie i nawrócenie.
Daniel2021.08.31 9:35
Oho. Będą produkować nowych bożków. A bałwochwalczym katolikom radzę poczytać Biblię kim na jej podstawie jest osoba święta.
ergonałt2021.08.31 1:56
Bestia z Wadowic otworzył hurtownię świętych i teraz już leci z górki
mniam2021.08.30 20:48
A co będzie jak się zaszczepisz? . . . . Podpiszesz cyrograf ze mną, LUCYFEREM, jak Twardowski. A ja Lucyfer się nazywam Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu. I będziesz miał platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
mniam2021.08.30 21:00
Te żydowski podszywie. Znowu zaczynamy się bawić w przepychanki? A swoją drogą to zawsze kiedy uderzę w punkt to się odzywasz trollu. No bo jak moje uwagi są nieistotne to się nie odzywasz. Znowu zabolało matołku, zgadza się?
Anonim2021.08.30 21:36
Nie wierz w to co Ci sąsiad mówi - on się teraz śmieje z frajera, który ma mniejsz telewizor, gorszego smartfona i jeszcze się nie zaszczepił.
mniam2021.08.30 20:39
Ha, ha, ha... Czy "fronda" widzi absurdy tego "pontyfikatu"? Tu podkreślacie heroiczność kobiety, która odrzuca szkodliwą terapię a jednocześnie wychwalacie tego samego człowieka, który ze naganiania do "szczepień" uczynił niemalże prawdę wiary. Jak wy chcecie spojrzeć w oczy matkom i ojcom, którzy kierując się zaleceniami Bergoglio "zaszczepili" swoje dzieci? Bo że NOP-y się odezwą to pewne.
Świadomy2021.08.30 20:32
1) Każdy z nas ma nieśmiertelną duszę. 2) Reinkarnacja istnieje. 3) UFO odwiedza Ziemię
mniam2021.08.30 21:03
Żydowskie bajania.
Anonim2021.08.30 21:35
Czym się różni UFO od zwłaszczy? - UFO odwiedza Ziemię, a zwłaszcza Bolka.
Skrzypek na dachu2021.08.30 20:30
Pan Jezus to Zbawiciel i najprawdziwszym Mesjaszem naszym .
Kamuflaż idioty!2021.08.30 20:33
Wczoraj żydek Skrzypek na dachu, tu na Frondzie, srrał koszernym gównem i pluł żydowskim jadem całe 14 godz.